32 درصد اروپاییان معتقدند که کریپتو آینده پرداخت اینترنتی است

32 درصد اروپاییان معتقدند که کریپتو آینده پرداخت اینترنتی است

1398/06/29
| 61

«اکثر اروپایی‌ها با توجه به پیشرفت‌های روزافزون ارزهای دیجیتال بر این باورند کریپتو آینده پرداخت اینترنتی است و ارز رمزها را می‌توان در بسیاری از فروشگاه‌ها مورداستفاده قرار داد.»
 

این آمارها با توجه به نتایج حاصل از بررسی انجام شده توسط بانک ING است که در 18 سپتامبر منتشر شده است. ING یک شرت بانکداری و مالی چند ملیتی است که مقر آن در هلند است.

ارز دیجیتال را می‌توان در بسیاری از فروشگاه‌ها به کار برد؟

در این نظرسنجی که از 15،000 نفر از مردم اروپایی از 15 کشور مختلف انجام شده است. این نظرسنجی مشخص کرد که 51 درصد از پاسخ‌دهندگان بر این باور هستند که ارزهای دیجیتال را می‌توان در بسیاری از فروشگاه‌ها به کار برد و کریپتو آینده پرداخت اینترنتی است.

البته این نکته قابل‌ذکر است که cryptocurrency یا ارز دیجیتال، هم‌اکنون در اکثر فروشگاه‌های مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد. اکثر شهرهای هلند مثل آمستردام، یا شهرهای ژاپن مورد پذیرش نیست.

یک وب‌سایت حرفه‌ای که تائید کننده مقاله «کریپتو آینده پرداخت اینترنتی» است طراحی شده است تا فروشگاه‌های پذیرش کننده ارز دیجیتال را به شما نشان دهد.
کریپتو آینده پرداخت اینترنتی

وب‌سایت کوین مپ

این وب‌سایت با نام کوین مپ به این منظور طراحی شده است تا فروشگاه‌هایی که ارزهای دیجیتال را برای می‌پذیرند به شما نشان دهند. در حال حاضر 15.430 فروشگاه در سراسر جهان در این نقشه ثبت‌شده‌اند. این نکته هم حائز اهمیت است که بدانید از کشور ایران نیز فروشگاه‌هایی از شهرهای تهران، رشت، قزوین، بندرعباس، اصفهان، یزد، اهواز، شیراز، تبریز، کرمانشاه و درود در این نقشه ثبت‌شده‌اند.

 82 درصد از پاسخ‌دهندگان به‌درستی حداقل یک سؤال از هر پنج پرسش را پاسخ داده‌اند.

27 درصد پاسخ دهند به این نکته اشاره کردند که بانک‌ها باید تسهیلاتی فراهم کنند تا کاربران بتوانند حساب‌های ارز دیجیتال باز کنند.

اگر بانک‌ها حساب‌های ارز دیجیتالی ارائه کنند کاربران امنیت و اطمینان خاطر بیشتر خواهند داشت. 27 درصد مردم اروپا معتقد بودند که ارز دیجیتال توسط یک نهاد مرکزی کنترل می شود. درحالی که 34 درصد مردم نیز معتقد بودند چنین چیزی صحت ندارد.

از همه اروپایی‌هایی که مصاحبه کردیم به این موضوع اشاره داشتند که ارزش دارایی‌های رمزنگاری همواره در حال تغییر و به‌خوبی از پیشرفت ارزهای دیجیتال آگاه بودند.
محدود بدون دانش ارز دیجیتال

محدود بدون دانش ارز دیجیتال

دانش در مورد ارز دیجیتال محدود است، اما کریپتو آینده پرداخت اینترنتی است. نویسنده این مقاله در این گزارش اشاره می‌کند در حالی که اکثر آنها در مورد ارزهای دیجیتال شنیده‌های زیادی داشتند ولی باز هم افراد زیادی بودند که اطلاعاتی در مورد ارزهای دیجیتال نداشتند.

جالب‌تر از همه این بود که او اشاره می‌کند گروه‌هایی که اطلاعات کمی‌تری در این زمینه داشتند علاقه نشان دادند که اطلاعات بیشتری در آینده کسب کنند.

در همین راستا کوین گراف در اواسط ماه اوت گزارش داد، یک نظرسنجی توسط شرکت ING نشان می‌دهد که اتریشیها شکاک‌ترین کشور در مورد بیت کوین (BTC) و ارزهای دیجیتال هستند.