پروتکل مبتنی بر اتریوم برای تقویت صنعت بلیط فروشی

پروتکل مبتنی بر اتریوم برای تقویت صنعت بلیط فروشی

1398/06/27
| 97

«پروتکل مبتنی بر اتریوم و دارایی‌های دیجیتال که با پلتفرم بلاکچین ارائه خواهد شد.»

 شرکتی با نام Aventus، نرم‌افزاری با نام Aventus Classic را ارائه کرده است که برای ایجاد یک صنعت فروش عادلانه‌تر و شفاف‌تر طراحی شده است.

 

پروتکل مبتنی بر اتریوم تقلب را کاهش داده و شفافیت را فراهم می‌کند

در تاریخ 12 سپتامبر، شبکه Aventus در وبلاگ خود انتشار Aventus Classic را اعلام کرد، اشاره به این داشت که یک پروتکل بلیط به‌صورت کاملاً غیرمتمرکز، غیرمستقیم و پروتکل مبتنی بر اتریوم است که برای جلوگیری از کلاهبرداری و فراهم آوردن شفافیت بیشتر در صنعت بلیط فروشی مدرن طراحی شده است.
 

 در ادامه این اطلاعیه آمده است:

این نسخه اولین گام واقعی ما در تعامل با جامعه منبع آزاد است، زیرا Aventus Classic اکنون در دسترس همه قرار خواهد گرفت و دیگر فقط توسط شرکای رسمی بنیاد پروتکل Aventus توسعه نمی‌یابد.

 قابل‌ذکر است که منبع آزاد یا اپن سورس اشاره به سبک از تولید برنامه و برنامه‌نویسی دارد که قابلیت دسترسی به عموم مردم را داراست و هر برنامه‌نویسی امکان ویرایش کل یا بخشی از برنامه را دارد.
پروتکل مبتنی بر اتریوم

نرم افزا اپن سورس یا متن‌باز به نرم‌افزاری گفته می‌شود که منبع و کد نویسی آن نوسط هر کسی قابلیت رویت، ویرایش کردن و توسعه و سپس تجاری کردن دارد.

یعنی میتوان گفت که برنامه نویسان کامپیوتر با ویرایش و تغییرات درون کد نویسی بخشی از برنامه تغییر ماهیت آن می‌توانند برنامه جدیدی تولید نمایند.

در این سیستم برنامه نویسان با بهره‌گیری از دانش خود می‌توانند به رفع اشکال برنامه بپردازند و ویژگی‌های جدیدی به برنامه افزوده و کارایی برنامه را افزایش دهند.
 

جایزه پانزده هزار دلاری برای توسعه‌دهندگان پروتکل مبتنی بر اتریوم 

انتشار پروتکل خرید بلیط جدید همزمان با یک رقابت جایزه پانزده هزار دلاری برای توسعه‌دهندگان بلاکچین همراه است. با همکاری بخش جوایز ساتوشی، از توسعه‌دهندگان خواسته می‌شود یک سیستم فروش بلیط با پروتکل مبتنی بر اتریوم بلاکچین را بسازند که در آن به 15 هزار دلار با اتر اعطا خواهد شد.

جایزه برنده در اواسط سال 2020 در جوایز Satoshi ارائه می‌شود.

استیو الیس، مدیرعامل و بنیان‌گذار جوایز ساتوشی گفت که از همکاری با Aventus و همکاری کردن جامعه منبع باز (اپن سورس) برای کمک به ساختن سیستم فروش بلیط خود با Aventus بعنوان پس زمینه خوشحال هستیم.

 او افزود: ما از دیدن همکاری‌ها احساس هیجان می‌کنیم و نمی توانیم از راه‌حل بهتری برای مدیریت بلیط های خود استفاده کنیم. از طریق بلاکچین علاوه بر ارتقاء اعتماد، شفافیت و نوآوری بیشتری خواهیم داشت.
توسعه دهندگان پروتکل مبتنی بر اتریوم

سعی در مقابله با کلاهبرداری

سال گذشته Cointelegraph گزارش داد که Ticketmaster غول جهانی بلیط فروشی در حال رایزنی با شرکت های بزرگ با محوریت بلاکچین است و به دنبال راه‌حلی برای حل کردن مشکلات صنعت بلیط فروشی است.

این شرکت در آن زمان اظهار داشت که قصد دارد از فناوری نوین بلاکچین به عنوان راهی برای تأمین شفافیت بیشتر و توزیع بهتر بلیط استفاده كند.