راه‌حل پرداخت بیت‌کوین در آلمان

راه‌حل پرداخت بیت‌کوین در آلمان

1398/08/03
| 72

به دنبال خروج از BitPay، راه‌حل پرداخت جدید بیت‌کوین در آلمان در دست توسعه است

از اوایل سال جاری، آلمان در حال کار برروی یک راه جدید برای پرداخت‌های بیت‌کوین است. شرکت اتریشی TEN31 اعلام کرد، fintech یک شعبه از بانک آلمانی WEG Bank و Salamantex، یک شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت اتریشی، با همکاری هم تا پایان این ماه خدمات خود را به‌صورت آزمایشی شروع می‌کنند. یک مدل از این خدمات پرداخت جدید بیت‌کوین به‌صورت آزمایشی در تجارت استفاده می‌شود که هنوز نام‌گذاری نشده است. گفتگوهای اولیه با طرف‌های ذینفع از بخش خرده‌فروشی و هتل‌سازی در حال انجام است.
 

سیستم پرداخت جدید راه‌حل پرداخت جدید بیت‌کوین

طبق گفته مدیر ماتیاس فون هاف؛ مدیرعامل WEG، سیستم پرداخت جدید بیت‌کوین حداکثر در یک چهارم اول سال 2020 راه‌اندازی خواهد شد. وی در ادامه اظهار داشت که بیت‌کوین و سوپر اسپرت پیش‌فرض اصلی پشتیبانی شده در میان دیگر ارزها خواهد بود. خدمات پرداخت Salamantex از حدود یک سال گذشته در بازار اتریش موجود بوده و ازنظر فنی با اجرا در آلمان تفاوت چندانی ندارد. طبق گفته این شرکت، این سیستم پرداخت جدید بیت‌کوین از نرخ ارز رمز پایه انتخاب‌شده در یک بازه زمانی خاص محافظت می‌کند و کاربران سیستم می‌توانند انتخاب کنند که آیا رمز پایه دریافتی را نگه‌دارند یا وجوه را به یورو تبدیل کنند.

 شرکت TEN31 اصرار داشت كه این راه‌حل به همراه چهارچوب تنظیم شده توسط قانون بانكداری در سراسر كشور توزیع می‌شوداین شرکت گسترش رو به رشد ارزهای دیجیتال را فرصتی عالی می‌داند، زیرا بعد از یک دوره افزایش سریع، اکنون از کلاس جدیدی از ابزارهای سرمایه‌گذاری و خدمات پرداخت جدید بیت‌کوین رونمایی می‌شود. به‌عنوان مثال، هفته گذشته، دومین بورس اوراق بهادار در آلمان با عنوان بورس دیجیتال اشتوتگارت رونمایی کرد که اولین مکان تجاری برای دارایی‌های دیجیتال است. مدیرعامل این شرکت همچنین اضافه كرد كه این شركت قصد دارد در چند هفته آینده اطلاعیه‌های جدیدی راجع به محصولات جدید مرتبط با رمزنگاری منتشر کند. این مؤسسه مالی در تلاش است تا رابط کاربری طرح تعامل مبادله باز دارایی (OASIS) را ایجاد کند که توسط سهامدار بانک، نیمیک ایجاد شده است. WEG Bank توسط TokenPay در سال گذشته خریداری شد که یک بستر پرداخت غیرمستقیم و تأیید شده مستقل به نام Litecoin دارد.

و خدمات پرداخت جدید بیت‌کوین

امروز، Salamantex یکی از سهامداران بانک است

همانطور که پیش از این گزارش شده بود، BitPay به دلیل تفسیر مقررات و قوانین محلی، بازار آلمان را ترک کرد. با اصلاح مقررات، ارائه‌دهندگان کیف پول ارز دیجیتال نیاز به ارائه مجوزهای عملیاتی از BaFin را دارند. تنظیم‌کنندگان ممکن است علاوه بر این از صرافی‌ها بخواهند که مجوزهای لازم را صادر کنند و از ژانویه سال 2020 به دنبال خاموش کردن سیستم‌عامل‌های کنترل نشده خواهند بود.