معاملات در بازار بیت‌کوین بسیار آرام است

معاملات در بازار بیت‌کوین بسیار آرام است

1398/08/06
| 81

بیت‌کوین در اوایل حین معاملات بسیار آرام بود و از دید ما این یک اتفاق خوب است. دلیل اصلی ما این است که این نشان می‌دهد بازار بیت‌کوین به‌طرف دیگر تجارت، یعنی دلار آمریکا توجه دارد.


بیت‌کوین یا دلار آمریکا فدرال رزرو تأثیر خود را بر بازار بیت‌کوین گذاشته است، زیرا آنها روز دیگر درباره نرخ بهره تصمیماتی خواهند گرفت. این انتظار وجود دارد که فدرال رزرو نرخ بهره را به میزان 25 صدم درصد کاهش دهد. درحالی‌که این چندان جای تعجب ندارد، اکنون سؤال این است که آیا آنها قصد دارند تا به سمت جلو پیش روند یا خیر. اگر فدرال رزرو، در کنار سایر بانک‌های مرکزی در سراسر جهان، به دنبال کاهش نرخ بهره در جلسه پیش رو باشد، در این صورت به این معنی است که ارزهای اعتباری دچار مشکل خواهند شد. دارایی‌هایی نظیر بیت‌کوین در این پرتو به دست خواهند آمد. (به‌طعنه می‌توان گفت که طلا نیز همچنان در بهت و حیرت است، زیراکسانی هستند که دوست دارند تا درباره انتخاب بین بیت‌کوین و طلا به‌عنوان دارایی باارزش بحث کنند.) با توجه اینکه به نظر می‌رسد که فدرال رزرو همچنان به کاهش نرخ بهره ادامه دهد، با توجه به اینکه مردم سعی کنند تا وضعیت دلار آمریکا را پیش‌بینی کنند، قیمت دارایی‌ها بالاتر خواهد رفت. درنهایت، این تنها یکی از دلایلی است که می‌توان پیش‌بینی کرد که بیت‌کوین به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

تجزیه‌وتحلیل فنی بازار بیت‌کوین

جریان فرامرزی بازار بیت‌کوین

در حال حاضر چندین مکان در دنیا وجود دارد که مردم در تلاش‌اند ارزهای خود را به خارج از کشورشان بفرستند. مقام اول به‌طور حتم مربوط به چین است، اما ما شاهد هستیم که کشورهای دیگر نیز مانند ونزوئلا، در سراسر جهان جریان‌های مالی خود را به بازارهای رمزنگاری ارسال می‌کنند. اساساً، چیزی که به نظر می‌رسد این است که رمزنگاری جهت پنهان کردن پول از صاحبان قدرت بسیار خوب باشد. درحالی‌که این موضوع می‌تواند یک فعالیت مجرمانه تلقی شود. گاهی اوقات این تنها یک مسئله ساده برای حفاظت از ثروت خود در موقعیتی مانند ونزوئلا است. ما شروع به دیدن سناریوهای بیشتر و بیشتری مانند این خواهیم کرد.

جریان فرامرزی بازار بیت‌کوین

تجزیه‌وتحلیل فنی بازار بیت‌کوین

تجزیه‌وتحلیل فنی در بازار بیت‌کوین بسیار ساده و بی‌پرده است. ما به‌سادگی در حال طی کردن یک مسیر صعودی هستیم و در طول مدت 50 روز از میانگین متحرک نمایی (EMA) در شور و هیجان هستیم. با این فرض، این حس را به وجود می‌آورد که خریداران احتمالاً بازخواهند گشت. به‌ویژه اگر فدرال رزرو دقیقاً کاری را که فکر می‌کنید انجام خواهد داد انجام دهد، اسکناس خود را خرد کنید. اگر بتوانیم بعد از جلسه سه‌شنبه به بالای نمودار شمعی برسیم، این نشان‌دهنده این خواهد بود که پول تازه‌ای وارد بازار بیت‌کوین می‌شود. اگر این پول تازه‌وارد بازار بیت‌کوین شود، بنابراین رسیدن به 12000 دلار دور از ذهن نخواهد بود. بدیهی است که سناریوی دیگری نیز وجود دارد. سناریوی دیگر این است که ما تا سطح پایین‌ترین نرخ‌های روز قبل شکسته شویم، یعنی تا قسمت پایین دوتایی کوتاه‌مدت.
فدرال رزرو تأثیر خود را بر بازار بیت‌کوین گذاشته است

 این مسئله درها را به سطح زیر 8000 دلار باز می‌کند که باید به نسبت پشتیبان باشد. بله این خط صعودی را خواهد شکست، اما این نیز به‌سادگی می‌تواند به سطح 2000 دلار بازگردد که به نظر می‌رسد بازار بیت‌کوین از اواخر به این سمت بسیار موردتوجه بوده است. همه‌چیز برابر است تا زمانی که ما بتوانیم بالاتر از سطح 8000 دلار باقی بمانیم، بازار بیت‌کوین هنوز هم باید صعودی باشد.