ماینر قدرتمند جدید اتریوم به مرحله نهایی قبل از تولید انبوه رسید

ماینر قدرتمند جدید اتریوم به مرحله نهایی قبل از تولید انبوه رسید

1398/06/21
| 171
ماینر قدرتمند جدید اتریوم به مرحله نهایی قبل از تولید انبوه رسید1

«پس از یک تأخیر نه‌ماهه و 3.8 میلیون دلار سرمایه‌گذاری، سازنده آماده تولید اولین نوع از ماینر قدرتمند جدید اتریوم برای استخراج معادن cryptocur ارز اتریوم و اتریوم کلاسیک است

لینژی، مستقر در شنزن چین، گفت: چهارشنبه آن را به 37 ویفر از شرکت تولیدی تایوان سفارش داده است، قطعات اصلی که به آن امکان ساخت حدود 200 ماینر قدرتمند جدید اتریوم مدار مجتمع (ASIC) خاص را می‌دهد.

این واحدهای نمونه بررسی می‌کنند که آیا ماشین‌ها می‌توانند به همان اندازه کارآمد باشند که طراحی‌شده برای انجام با استفاده از ethash، الگوریتم اثبات کار مورداستفاده در اتریوم و اتریوم کلاسیک باشد.

واحدهای آزمایشی در صورت موفقیت، یک‌قدم بزرگ به سمت تولید انبوه را نشان می‌دهند، زیرا لینژی با سازندگان تراشه‌های محاسباتی عمومی مانند NIVIDA و همچنین متخصصان تجهیزات ماینر Bitmain و InnoSilicon که هر دو ماینر معدن ASIC را می‌سازند، رقابت می‌کند.

 الگوریتم ethash تقریباً پنج میلیون اتر (ETH) رمز پرداخت بومی در شبکه اتریوم که هرساله استخراج می‌شود باقیمت فعلی خود، بیش از 800 میلیون دلار ارزش دارد. حدود نه میلیون ETC بومی هرسال استخراج می‌شود بیش از 60 میلیون دلار، ارزش دارد.
 

تراشه‌های قدرتمند

لینژی در فوریه سال 2018 توسط چن مین؛ رئیس طراحی تراشه قبلی در Canaan Creative سازنده معدن بیت کوین آوالون تأسیس شد. چن به کوین دسک گفت که این شرکت جدید با سرمایه حدود 4 میلیون دلار به‌عنوان سرمایه اولیه کاملاً خود تأمین‌شده است.

این برنامه از تولید ماینر قدرتمند جدید اتریوم اتیاش ASIC در سپتامبر 2018 برای بهره‌وری بیشتر تجهیزات موجود خبر داد. مشخصات هدف چن برای ماینر قدرتمند جدید اتریوم ASIC Linashhi در 1400 مگا هش در ثانیه (MH / s) با میزان مصرف برق یک کیلووات ساعت تعیین‌شده است.

با توجه به چشم‌انداز این ارقام، کارت GTX TitanV 8 NVIDIA اکنون یکی از سودآورترین قطعه تجهیزات در الگوریتم ethash است که قادر به محاسبه 656 مگاهش بر ثانیه در سطح مصرف انرژی 2.1 کیلووات ساعت است.

باوجود قیمت فعلی 180 دلاری اتریوم و مشکل شبکه و همچنین هزینه برق 0.04 دلار در هر کیلووات ساعت، هر GTX TitanV 8 سود روزانه 7.35 دلار را به خانه می‌آورد. به‌طور مشابه، اگر شخصی از همان کارت GTX TitanV 8 برای معدن ETC استفاده کند که هم قیمت کمتری دارد و هم مشکل استخراج پایین‌تر از ETH، سود روزانه در حدود 6.70 دلار خواهد بود.

کل قدرت محاسباتی در اتریوم و اتریوم کلاسیک برای رقابت در مورد جوایز بلاک و تأمین امنیت این دو شبکه به ترتیب در حدود 160 و 13 ترا هش در هر ثانیه است.


ماینر قدرتمند جدید اتریوم به مرحله نهایی قبل از تولید انبوه رسید2

برنامه A

از زمان اعلام برنامه، لینژی تقریباً تمام سرمایه اولیه خود را صرف تحقیق و توسعه طراحی تراشه کرده است تا باقدرت ماینر قدرتمند جدید اتریوم موردنظر را تحویل دهد. لینزی پیش‌ازاین گفته بود که هدف این است که اولین دسته ویفرها را در حدود ماه دسامبر سفارش دهیم تا نمونه‌ها در ماه آوریل و تولید انبوه در ماه ژوئن آماده شود.

صحبت از تأخیر

وی گفت: ما پیچیدگی تراشه را دست‌کم گرفتیم و اینکه چقدر طول می‌کشد تا گروه تلاش کند و هدف شرکت را عملی کند. ما بااحتیاط خوش‌بین هستیم که می‌توانیم بقیه برنامه را به جلو برانیم، این بدان معنی است که برج دوازده 2019 برای دستگاه‌های نمونه و برج دو 2020 زمان تولید انبوه است.

چن در پاسخ به این سؤال كه آیا لینژی پلن بی (برنامه جایگزینی) نیز را در صورت تغییر روند برنامه دارد یا خیر؟

برنامه ما تمرکز روی معدن اتریوم کلاسیک است؛ بنابراین اگر اتریوم هنوز یکی از گزینه‌ها باشد، خوب است. در جامعه اتریوم، طرح ProgPow هنوز دارای برخی ابهامات است.

 

تخفیف معکوس برای فروش ماینر قدرتمند جدید اتریوم

چن در اقدامی مبهم و ضدونقیض گفت كه شركت قصد دارد آنچه را كه آن را تخفیف معكوس می‌نامد، اتخاذ كند. این بدان معناست که هرچه خرید بیشتری داشته باشید هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد.

دلیل این امر دلسرد کردن هر واحد از خرید ماشین‌های زیاد و بدین ترتیب قدرت را روی شبکه متمرکز می‌کند که هر موجودیت واحد را از خرید بیش‌ازحد ماشین‌ها و درنتیجه تمرکز نیرو بر روی شبکه منصرف کند.

درحالی‌که لینژی هنوز تصمیم نگرفته است که برای پیش سفارش‌ها قیمت‌گذاری نهایی انجام دهد، اما می‌گوید هدف این است که برای سفارش یک ماینر قدرتمند جدید اتریوم با تعداد نسبتاً کم، یک دوره بازپرداخت چهارماهه تعیین شود و برای سفارش‌های زیاد هزینه بیشتری تعیین شود. این تلاش و مشارکت ما در ایده عدم تمرکز است.