بانک مرکزی ژاپن گفت لیبرا نیازمند مقررات جهانی است

بانک مرکزی ژاپن گفت لیبرا نیازمند مقررات جهانی است

1398/07/04
| 96

«بانک مرکزی ژاپن گفت: لیبرا نیازمند مقررات جهانی و هماهنگی در سطح بین‌المللی است.»

رئیس بانک مرکزی ژاپن گفته است که همکاری‌های بین‌المللی از اهمیت فوق‌العاده برخوردار است که به تنظیم ارزهای دیجیتال مانند لیبرا فیس‌بوک برنامه‌ریزی‌شده است، اما لیبرا نیازمند مقررات و تغییرات زیادی است. رویترز گزارش می‌دهد که در یک سخنرانی قبل از سمینار رهبران کسب‌وکار در اوزاکا - هاروهیکو کورودا از سیاست‌گذاران کشور خواست تا اطمینان حاصل کنند که بالاترین سطح از مقررات به این دارایی‌ها اعمال می‌شود، با این استدلال که اگر لیبرا معرفی شود، می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در جامعه داشته باشند. او معتقد است که لیبرا نیازمند مقررات سفت‌وسخت می‌باشد و باید به مقررات کشور احترام بگذارد.
لیبرا نیازمند مقررات جهانی

لیبرا به‌عنوان تهدیدی برای سیاست‌های پولی ژاپن

این ماه ژوئیه، یک کنفرانس توسط مقامات ژاپنی در این رابطه تشکیل شده بود. در این کنفرانس که بانک مرکزی ژاپن، وزارت مالی و آژانس خدمات مالی در مورد بررسی تأثیر آینده نگرانه لیبرا فیس‌بوک و سیاست‌های پولی و ثبات مالی انجام گرفته است. ابتکار عمل کنفرانس پیش از نشست را وزیر دارایی فرانسه در دست گرفته می‌باشد.

 

استقبال از سیاستگذاران سراسر جهان

وزرای دارایی کشورهای اروپایی اخیراً مواضع سخت خود را در مورد لیبرا فیس‌بوک اعلام کردند و به‌شدت عنوان داشتند که باید سخت‌گیری‌های لازم در مورد فیس‌بوک انجام بگیرد. برنو لو مایر وزیر دارایی فرانسه قبلاً گفته بود که کشورش می‌تواند راه‌اندازی ارز دیجیتال را در فرانسه صادر نکند زیرا ارز لیبرا حاکمیت کشورها را در خطر می‌اندازد.

دیوید مارکوس؛ رئیس Calibra، تلاش کرده است برای سرکوب نگرانی قانون‌گذاران با این استدلال که لیبرا فیس‌بوک به‌عنوان یک ارز جدید در نظر گرفته شده و به‌عنوان یک شبکه پرداخت بهتر و سیستم در حال اجرا در بالای ارز موجود است. او استدلال کرده است که با این سیستم خلق پول صورت خواهد گرفت.

اطلاعات مختلفی که در مورد پروژه لیبرا کوین فیس‌بوک مدتی پیش در فضای مجازی و اخبار منتشر شد، باعث شده است تا حاکمان کشورهای اروپایی، دولتمردان و اقتصاددانان این کشورها روی خوش به این پلتفرم نشان ندهند.

لیبرا فیس‌بوک تصمیم دارد کاری انجام دهند که بسیار آسان و ارزان، کاربران قادر به پرداخت‌های اینترنتی خود در سراسر جهان باشند.
لیبرا نیازمند مقررات سفت و سخت

در همین رابطه فیس‌بوک قرار است با شرکت‌های بزرگ جهان ازجمله، پی پال و ویزا با مدیریت شرکت فیس‌بوک دست‌به‌کاری کارستان بزند.

با تمام این‌ها از سراسر جهان خبرهای مختلفی به گوش می‌رسد که خواهان جلوگیری از لیبرا هستند. تمام کشورها نگران این هستند که کنترل اقتصاد از دستشان خارج شود و کشورهای ابر قدرت هم بهانه تروریسم و گروه‌های شرور را دارند.
 

لیبرا نیازمند مقررات ایجاد بانکی دیجیتال

با راه‌اندازی پلتفرم آنلاین لیبرا شرکت فیس‌بوک تبدل به بانک خواهد شد به گستردگی کل جهان تمام این نکات باعث می‌شود که تمام کشورها ازجمله کشورهایی اروپایی و آسیایی از این پلتفرم دل‌خوشی نداشته باشند. کشورهای اروپایی نیز معتقدند که لیبرا نیازمند مقررات سخت گیرانه است تا نتواند دست از پا خطا کند، زیرا فیس‌بوک علاوه بر در اختیار داشتن اطلاعات کاربران، سرمایه‌های آنان را نیز در اختیار خود می‌گیرد.