قدرت استخراج بیت کوین با ورد بیش از نیم میلیون دستگاه ماینر وارد فاز جدیدی شد

قدرت استخراج بیت کوین با ورد بیش از نیم میلیون دستگاه ماینر وارد فاز جدیدی شد

1398/06/27
| 115

«قدرت استخراج بیت کوین و قدرت محاسباتی اختصاص داده شده به بیت کوین وارد فاز جدیدی قرار گرفته است .»

این افزایش قدرت در حالی است که در سه ماه اخیر بیش از ششصد هزار دستگاه ماینتر جدید بیت کوین وارد بازار شده است. به نقل از سایت coindesk و براساس داده های استخراج استخر رمزگذاری بیت کوین BTC.com ، میانگین نرخ هش دو هفته بیت کوین از آستانه 85 اگزا هش عبور کرده است و در جمعه گذشته حدود ساعت 19:00 به  وقت گرینویچ به این عدد رسیده است.

در همین حال، سختی استخراخ نیز با رکورد جدید به 12 تریلیون افزایش یافته است. داده ها نشان می دهد که هر دو رقم از 14 ژوئن 60 درصد رشد کرده اند.
 

سختی و مشکل بودن استخراج بیت کوین

سختی و مشکل بودن استخراج بیت کوین، معیاری برای ایجاد بلوک بیت کوین است و نشان دهنده دشوار استخراج است. این عدد پس از 2،016 بلوک یا تقریباً حدود هر دو هفته تنظیم می شود. این تنظیم به این دلیل است که اطمینان حاصل شود که زمان تولید بلوک در حدود 10 دقیقه باقی می ماند ، حتی اگر میزان قدرت پردازشی که توسط ماشین آلات جدید استخراج در سراسر جهان مستقر شده بالا برود. برای به دست آوردن بیت کوین های جدید رقابت شدیدی از سرگرفته خواهد شد.
قدرت استخراج بیت کوین و قدرت محاسباتی

چند مدل جدید از ماینرها

چند مدل جدید از ماینرهای مدار مجتمع (ASIC) ویژه در طول تابستان با میانگین قدرت استخراج بیت کوین در حدود 55 ترا هش در ثانیه (TH / s) به بازار آمدند.

با فرض اینکه تمام 35 EH / s  (اگزاهش) بر ثانیه از قدرت ماینرهای جدید اضافه شده به شبکه که از اواسط ژوئن به سیستم متصل شده اند به یک حساب کتاب کوچک متوجه خوهیم شد که تا اینجا بیش از نیم میلیون ماینر جدید به شبکه بیت کوین ملحق شده است.

یک میلیون ترا هست مساوی است با یک اگزا هش

(1 EH/s =1 million TH/s)

تجارت میلیارد دلاری بر سر قدرت استخراج بیت کوین

این ماینرهای قدرتمند ASIC که توسط تولید کنندگان بزرگی مانند Bitmain ، Canaan ، InnoSilicon و MicroBT ساخته شده اند ، هرکدام از حدود 1500 دلار تا 2500 دلار قیمت دارند. بنابراین اگر بیش از نیم میلیون از آنها تحویل مشتری شده باشند، همانطور که در بالا تخمین زده می شد ، تولید کنندگان پیشرو این صنعت توانسته اند در طی سه ماه گذشته یک میلیارد دلار درآمد کسب کنند.
 

سختی استخراج بیت کوین و قدرت استخراج بیت کوین  

نرخ هش و شدت سختی استخراج بیت کوین و قدرت استخراج بیت کوین  مطابق با افزایش صعودی قیمت بیت کوین از اوایل سال جاری است  که منجر به افزایش تقاضا برای تجهیزات معدن شد که از عرضه قابل‌توجهی فراتر رفته است. یکی از دلایل این تقاضا نیز تا حدودی به لطف فصل تابستان بارانی در جنوب غربی چین است که منجر به برق ارزان‌قیمت بسیار فراوان شد.   

علاوه بر این ، علاقه زیادی به استخراج در منطقه سیبری شرقی روسیه نیز به وجود آمده است ، جایی که نیروگاه برق‌آبی برستسک که در دوران جنگ سرد ساخته‌شده است . از این انرژی برای مزارع استخراج استفاده می‌شود که تخمین زده می‌شود تقریباً 10 درصد از کل توان محاسباتی این نیروگاه برای استخراج بیت کوین صرف شده است.
سختی استخراج بیت کوین

میانگین نرخ هش بیت کوین

ماینتر های چینی در اوایل سال جاری تخمین زده‌اند که میانگین نرخ هش بیت کوین در تابستان از میزان (۷۰ اگزاهش) 70 EH در ثانیه رد شود، پیش‌بینی که در آگوست اتفاق افتاد.     

به‌این‌ترتیب ، تولیدکنندگان چینی با الگوپذیری از ایران‌خودرو و سایپا  تمام ماینرهای تولیدشده خود را پیش‌فروش کرده‌اند. تمام تولیداتی که انجام داده تا انتهای سال جاری میلادی به‌صورت یکجا به فروش رساندند.
 

TokenInsight

TokenInsight ، یک استارت آپ که تمرکز خود را بر تجزیه و تحلیل معاملات رمزنگاری و فعالیت های ماینر ها می گذارد ، در گزارشی که روز جمعه منتشر شد گفت که پیش بینی می شود قدرت استخراج بیت کوین در ماه های آینده به بازار ضربه بزنند.

وی گفت: به دنبال افزایش چشمگیر قدرت استخراج بیت کوین و  قیمت بیت کوین، بازار معدن بیت کوین تورم قابل‌توجهی را در سال جاری شاهد بودند. اکثر ماینرهای شرکت‌های تولیدکننده معتبر با کمبود جدی روبرو بودند و نایاب شدند. پیش سفارش‌های ارائه‌شده قرار است تا پایان سال تحویل داده شود.

TokenInsight  تخمین می‌زند که مشکل استخراج معدن و قدرت استخراج بیت کوین ، رشد اقتصادی خود را حفظ کرده و تا پایان سال به 15 تریلیون میرسد. برای اولین بار در تاریخ خود از آستانه 100 EH / s عبور می کند.