صحبت های جدید مدیران ارشد فیس‌بوک در مورد ارز دیجیتال لیبرا

صحبت های جدید مدیران ارشد فیس‌بوک در مورد ارز دیجیتال لیبرا

1398/06/27
| 110

مدیران ارشد فیس‌بوک باید نگرانی‌های مقامات اتحادیه اروپا در مورد رمزنگاری لیبرا را مرتفع کنند.
 

به گزارش رویترز، فیس‌بوک facebook باید در مورد دور جدید مذاکرات که روز دوشنبه برگزار می‌شود، پاسخگوی نگرانی‌های مسئولان امنیتی اتحادیه اروپا باشد. در این نشست که در بازل سوئیس برگزار می‌شود نمایندگان 26 بانک مرکزی اتحادیه اروپا دور هم جمع می‌شوند که سؤالات مهمی راجع به طراحی لیبرا از مدیران ارشد فیس‌بوک بپرسند. مدیران ارشد فیس‌بوک باید قبل از اینکه سازه کارهای لیبرا را تکمیل نماید، کمیته پرداخت و زیرساخت بانک و تسویه‌حساب‌های بین‌المللی را شفاف کنند.

تاکنون نگرانی‌های جداگانه‌ای از سوی بانکداران مرکزی و مقامات شده است.

 

نگرانی سران کشورهای اروپایی

سران کشورهای اروپایی نگران ساختن رژیمی برای مختل کردن سیاست‌های پولی اتحادیه اروپا توسط فیس‌بوک که یک شرکت آمریکایی است هستند.

تأثیر لیبرا به‌عنوان رقیب در پول فیات یکی از بزرگترین نگرانی ها است.

مدیران ارشد فیس‌بوک براساس گزارش های قبلی مبنی بر سوء استفاده از داده های کاربران و همچنین نگرانی های مربوط به حریم خصوصی با واکنش عجیبی مواجه شده اند.                                                                                                          
به گفته بنیوئه كوئور که ریاست بانك مركزی اروپا و همچنین سرپرستی این نشست را بر عهده داشت، اتحادیه اروپا حساسیت بسیار بالایی برای تصویب مقررات خواهد داشت.صحبت های جدید مدیران ارشد فیس‌بوک

دیدار مدیران ارشد فیس‌بوک با وزرای دارایی اروپا

مدیران ارشد فیس‌بوک اخیراً در هلسینکی با وزرای دارایی اروپا دیدار داشته‌اند. نمایندگان کشورهای اتحادیه اروپا با نگرانی شدید مبنی بر اینکه سیستم لیبرا می‌تواند سیستم های مالی محلی را بی‌ثبات کند، ابراز نگرانی فراوانی داشتند.

گذشته از اتحادیه اروپا، مدیران فیس‌بوک در مواجهه با الزامات تنظیم‌کننده‌های ایالات‌متحده هم مشکلات زیادی دارند.

 پیش از این، مدیران ارشد فیس‌بوک و نمایندگان پروژه Libra اظهار داشتند كه تا زمانی كه تنظیم‌کنندگان آمریكا از این برنامه‌ها راضی نباشند، راه‌اندازی جزئی و حتی منطقه‌ای هم صورت نخواهد گرفت.

کشورهای اروپایی آلمان و فرانسه تأکید دارند که استفاده از ارز رمز لیبرا باید در سراسر اروپا ممنوع شود، زیرا امکان دارد که قدرت مالی دولت ها را متزلزل کند.
دیدار مدیران ارشد فیس‌بوک با وزرای دارایی اروپا

طراح ارز لیبرا

شرکت فیس‌بوک ارز لیبرا را طراحی کرده تا فرمت پولی متمرکز و مستقلی را راه‌اندازی کند.

این مهم‌ترین نگرانی دولت‌های اروپایی است چون اگر چنین بستری شکل بگیرد دست‌وبال کشورهای اروپایی بسته می‌شود. دیگر دولت‌ها دسترسی به سرمایه و نفوذ بر اقتصاد نخواهند داشت.

این نکته قابل‌ذکر است که شرکت فیس‌بوک اگر بخواهد سیستم لیبرا را راه‌اندازی کند چاره‌ای جز امتیاز دادن به اروپا ندارد.

در عین حال، اتحادیه اروپا نسبت به فضای رمزنگاری نسبتاً ملایم بوده است. تا زمانی که از رعایت قوانین اطمینان حاصل شود، مجوزهای رسیدگی برای چندین شرکت رمزنگاری شده صادر شده است. مقررات محلی در استونی و لیتوانی برای راه‌اندازی کسب‌وکارها و استارتاپ های کریپتو در شروع کار ساده و مناسب است.

ارزهای مجازی و دیجیتال نظیر لیبرا که از فناوری بلاک چین و رمزنگاری در طراحی آن ها بهره‌گیری شده است به شکل غیرمتمرکزی مدیریت می‌شوند.

رمز ارزهای دیجیتال مانند سایر ارزهای فیات بدون داشتن پشتیبانی پولی قابلیت مبادله، خرید آنلاین و انجام تراکنش‌های دیجیتال را دارند.

اتریوم، بیت کوین، لایت کوین، مونرو و دیگر آلت کوین ها از انواع رمز ارزهای جدید هستند.

علاوه بر شرکت فیس‌بوک، والت مارت و شرکت معتبر تلگرام هم در حال راه‌اندازی و عرضه کردن ارزهای دیجیتال اختصاص هستند.