پیش به سوی رونق دستگاه‌های بلاکچین

پیش به سوی رونق دستگاه‌های بلاکچین

1398/06/28
| 93

»شرکت تحقیقات بازار MarketsandMarkets در آخرین گزارش خود ادعا می‌کند که ما در 5 سال آینده شاهد رونق دستگاه‌های بلاکچین خواهیم بود
 

این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود بازار دستگاه‌های بلاکچین از 218 میلیون دلار در سال 2019 به 1.285 میلیارد دلار در سال 2024 خواهد رسید. با رقم نرخ رشد سالانه ترکیبی (CAGR) در این دوره زمانی 42.5٪ خواهد بود.

در گزارش برخی از عناصر اصلی رونق دستگاه‌های بلاکچین، اینگونه بیان می‌شود: افزایش تصویب فناوری بلاک چین در مدیریت خرده‌فروشی و زنجیره تأمین

افزایش بودجه سرمایه‌گذاری

افزایش سرمایه بازار دارایی‌های دیجیتال

افزایش پذیرش رمزنگاری در صنایع و مناطق

شرکت‌های بزرگ‌راه اندازی انواع سخت‌افزار

به‌طور خاص در آسیا و اقیانوسیه، شرایط اقتصادی مطلوب و افزایش تقاضا برای بلاکچین در برنامه‌های مختلف گنجانده شده است. به‌طور خاص، آمریکای شمالی محل زندگی چندین فروشندگان دستگاه‌های بلاکچین است که به رشد بازار در منطقه کمک می‌کند.

با این حال، این گزارش همچنین می‌گوید: عوامل اصلی مهار رشد بازار شامل مقررات و از عدم اطمینان و عدم آگاهی است.
عناصر اصلی رونق دستگاه‌های بلاکچین
                                               

در آخرین گزارش‌های بلاک تی وی این‌گونه آمد است

در آینده مهم‌ترین تولیدکنندگان اصلی در بازار دستگاه‌های بلاکچین برندهای معتبر خواهند بود و  MarketsandMarkets اظهار داشته است که کمپانی‌هایی معتبری از سراسر دنیا، مانند اچ تی سی، پوندی ایکس، فیلامنت، ساتوشی لب، جنیوس لب، جنرال بایت، ریدل اند کد، سیکور، سیرین لب و برندهای معتبر دیگر در حال توسعه بازار هستند.
محققان بازار را براساس نوع بازار، نوع اتصال، کاربرد و منطقه مورد تجزیه‌وتحلیل قرار دادند. کشور آمریکای شمالی را به‌عنوان منطقه‌ای معرفی کرد که بیشترین اندازه بازار را در این دوره 5 ساله به خود اختصاص دهد. این در حالی است که ایالات‌متحده بیشترین سهم بازار در آن منطقه را در سال 2018 به خود اختصاص داده است. آسیا و اقیانوسیه در جایگاه دوم، اروپا در سوم و سایر جهان باقی‌مانده و هرکدام سهمی از اندازه بازار را به خود اختصاص می‌دهد.

 

گزارش رونق دستگاه‌های بلاکچین

در گزارش رونق دستگاه‌های بلاکچین اینگونه نتیجه‌گیری شده است که اتصال بی‌سیم دستگاه‌های بلاکچین در دوره پیش‌بینی (2019-2024) در CAGR رشد بیشتری خواهد کرد. با توجه به اینکه تلفن‌های هوشمند بلاکچین، دستگاه‌های فروش (PoS) و کیف پول‌های سخت‌افزاری از Wi-Fi، بلوتوث و فن‌آوری‌های ارتباط نزدیک (NFC) برای انتقال داده‌ها استفاده می‌کنند. اینکه این نوع دستگاه‌ها موردتوجه شرکت‌های بزرگی مانند لجر و پوندی ایکس است.گزارش رونق دستگاه‌های بلاکچین

مورد اولیه توسط شرکت‌ها، دولت‌ها و مؤسسات پذیرفته‌شده است. سایر دستگاه‌ها مانند دروازه‌های بلاکچین و دستگاه‌های از پیش تنظیم شده نیز در بالاترین رشد CAGR را خواهند داشت.

کاربردهای این دستگاه‌ها بیشتر در بانکداری، خدمات مالی، خرده‌فروشی، تجارت، خودرو، حمل‌ونقل، فناوری اطلاعات و ارتباطات و بسیاری موارد دیگر خواهد بود.

اگر می‌خواهید از رقابت در آینده نزدیک جا نمانید خود را برای رونق دستگاه‌های بلاکچین آماده کنید.