تأمین بودجه برای بزرگ‌ترین شبکه دستگاه خودپرداز بیت کوین موسوم به کوین می

تأمین بودجه برای بزرگ‌ترین شبکه دستگاه خودپرداز بیت کوین موسوم به کوین می

1398/06/24
| 98

«کوین می (Coinme) بزرگ‌ترین شرکت شبکه دستگاه خودپرداز بیت کوین که کیوسک‌ها و دستگاه‌های خودپرداز را برای ارزهای دیجیتال فراهم می‌کند. در یک دور (financing) تأمین مالی 1.5 میلیون دلار جمع‌آوری کرد که شامل زیرمجموعه Ripple Xpring و صندوق دارایی Blockchain بود.»

درآمد حاصل از بودجه برای دریافت مجوزهای بیشتر برای گسترش دستگاه خودپرداز بیت کوین در ایالات‌متحده و پوشش بین‌المللی استفاده خواهد شد.

نیل برگکیست؛ بنیان‌گذار و مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان به CoinDesk است. وی گفت: Coinme دارای مجوز فعالیت خودپرداز بیت کوین در 29 ایالت امریکاست و در آینده نزدیک برای مجوزهای دولتی دیگر درخواست خواهد کرد.

 وی افزود: در مورد بازارهای بین‌المللی با توجه به محبوبیت بالای ارزهای رمز پایه، ارزهای دیجیتال در تمام کشورهای، اروپا، آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی را به دارای طرفداران زیادی است.

Xpring مبتکر توسعه‌دهنده Ripple است که سرمایه‌گذاری‌های خود را در شرکت‌های فناوری blockchain متمرکز می‌کند و اولین سرمایه‌گذاری شرکت در صنعت خودپرداز بیت کوین است.

برگکیست گفت که شرکت کوین می بودجه‌ای در حدود 4.5 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است. ازجمله آن 3.5 میلیون دلار بدهی قابل‌تبدیل، بخشی از Coinstar طی چند سال گذشته و 1.5 میلیون دلار از یک صندوق سرمایه‌گذاری در اوایل سال 2017 است.دستگاه خودپرداز بیت کوین

در حال حاضر با بیش از 2500 خودپرداز بیت کوین، Coinme بزرگ‌ترین شبکه دستگاه خودپرداز بیت کوین در جهان را ارائه می‌دهد. کوین می در سال 2014 در صنعت بیت کوین شروع به کارکرد و خدمات خود را با ماشین‌آلات Coinstar به‌صورت تبدیل بیت کوین به پول نقد در ماه ژانویه ادغام کرد.

دستگاه خودپرداز بیت کوین Coinstar به مشتریان این امکان را می‌دهد که مبلغ قبض و سکه بیت کوین را برای کد ارسال‌شده به دستگاه تلفن همراه خود مبادله کنند که برای بازپرداخت حداکثر 2500 دلار ارز دیجیتال استفاده می‌شود. این مشارکت در اوایل سال جاری با دستگاه خودپرداز بیت کوین که عمدتاً در اماکن عمومی مانند سوپر مارکت ها قرار داده‌شده بود، اعلام شد.

کیوسک‌های Crypto و دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین به سرعت محبوبیت زیادی و به دلیل استفاده از سکه پیدا کرده است.
راه اندازی دستگاه خودپرداز بیت کوین

داده‌های مربوط به رادار Coin ATM Radar از سال 2017 تقریباً پنج برابر افزایش تعداد تأسیسات ATM رمزنگاری فعال را نشان می‌دهد. در اوایل تابستان امسال، بیت کوین ATM LibertyX از 1000 کیوسک تحت خدمات پیشی گرفت.

به‌غیر از خودپرداز بیت کوین، Coinme تجارت‌های مختلفی در این زمینه دارد. با تأمین بودجه جدید به سمت ایجاد کیف پول آنلاین برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی خواهد رفت. Coinme به آن‌ها در استفاده از ارزهای دیجیتال رمز پرداخت برای پرداخت و حواله کمک خواهد کرد.

طبق گزارش سایت کوینات رادار کشورهای آمریکای شمالی با بیش از دو هزار و پانصد دستگاه بیت کوین وجود دارد که این تعداد 74% از کل مقیاس جهان است. این یعنی آمریکا شمالی رکورددار خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان است. پس از آمریکای شمالی کشورهای اروپایی و انگلستان و اتریش بافاصله بسیار زیادی قرارگرفته‌اند.