کوین بیس محصول پروژه کوین بیس باندل خود را از دور خارج می‌کند

کوین بیس محصول پروژه کوین بیس باندل خود را از دور خارج می‌کند

1398/08/12
| 110

کوین بیس تبادل ارز رمزپایه مستقر در ایالات‌متحده، محصول Bundle خود را، پس از کمتر از یک سال از زمان عرضه آن، حذف کرد. کوین بیس باندل یک سبد از ارزهای رمزپایه بود که توسط کوین بیس پشتیبانی می‌شد که کاربران می‌توانستند متناسب با سرمایه بازار خود، با دلار آمریکا، خریداری کنند.
 

کوچک‌ترین باندل برابر با ۲۵ دلار آمریکا بود. 5 مسکوکی که در باندل وجود داشت شامل Bitcoin، Bitcoin Cash، Ethereum، Litecoin و Ethereum Classic بود. حذف این گزینه بسیار بی‌سروصدا اتفاق افتاد و این در حالی بود که تنها سه سؤال در صفحه سؤالات رایج مبادله پاسخ داده شد.
 

نتایج ارائه شده شامل موارد زیر است:

  • خریدهای کوین بیس باندل بد دانسته شده است.
  • کلیه دارایی‌های خریداری شده در کوین بیس باندل به کیف پول دارایی‌های فردی افراد توزیع شده است.
  • کاربران برای خرید کوین بیس باندل کیف پول مستقل مربوط به خود را ندارند.
  • کاربران نمی‌توانند خرید خود را در حساب‌های خود مشاهده نمایند، اما می‌توانند آن را در قسمت Tools> History پیدا کنند.
  • مقدار ارزهای رمزپایه خریداری شده به‌عنوان بخشی از یک کوین بیس باندل تغییر نخواهد کرد.
  • سؤالات رایج می‌گوید: این تنها یک تغییر تزئینی و تبلیغاتی است.

آغاز فعالیت کوین بیس باندل

آغاز فعالیت کوین بیس باندل

پروژه کوین بیس باندل برای نخستین بار در اواخر ماه سپتامبر سال 2018 معرفی شد. این به‌عنوان بخشی از مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌ها بود که به معنای ساده کردن هر مرحله جهت داشتن اولین ارزهای رمزنگاری‌ شده شما بود. این به آن معنا بود که به مشتریان یک انتخاب جهت دریافت میزان ارزهای رمزپایه موردنیاز آنها، در اختیار مشتریان قرار دهد. پس از دریافت در کیف پول مربوطه مشتریان ذخیره می‌شد و هرکدام می‌توانستند به‌عنوان یک دارایی شخصی از آن جهت خریداری، فروش، ارسال و دریافت استفاده کنند.

هیچ دلیلی مبنی بر از دور خارج شدن محصول ارائه نشد و از طرفی کوین بیس برای اظهارنظر فوری در دسترس نبود. این خبر نخستین بار توسط بلاک گزارش شده بود. همان‌طور که در اکتبر سال 2018 گزارش شد، کوین بیس همچنین با استناد به تقاضای کمتر از حد انتظار سرمایه‌گذاران خرده فروشی، معتبر و نهادی، تصمیم به تعطیل کردن صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر شاخص کوین بیس خود گرفت. در همین حال، اکنون جامعه رمزنگاری در مورد آنچه ممکن است باعث از دور خارج شدن کوین بیس باندل شده باش، بحث می‌کند. کایل سامانی، مدیر شریک صندوق سرمایه گزاری کریپتو Multicoin Capital توییت کرد که این از دور خارج شدن بی‌دلیل نیست.

کایل سامانی در این توییت بیان داشته که شواهد بیشتری مبنی بر اینکه هیچ‌کس مایل به‌قرار گرفتن در معرض تنوع کریپتو نیست، وجود دارد. وی همچنین اضافه کرد: افرادی که در کریپتو فعالیت می‌کنند تا این لحظه تا حدی از منحنی خطر فاصله دارند، زیرا همه می‌خواهند خودشان تجارت کنند. برخی پاسخ دادند كه سرمایه‌گذاری منفعلانه در این بازار نابالغ ایده خوبی نیست. برخی دیگر اضافه كردند كه این بازار تنوع لازم در سرمایه‌گذاری منفعلانه را فراهم نمی‌کند. گروه سوم هم گفتند كه این محصول با توجه به دارایی‌های موجود، برای مخاطب، هدف مناسبی نیست.

نظر کارشناسان در رابطه با پروژه کوین بیس باندل

نظر کارشناسان در رابطه با پروژه کوین بیس باندل

ایتان کراویتز می‌گوید: این مقاله از این واقعیت گلایه می‌کند که این یک محصول نابالغ و ناچیز بود. هر بار که تقریباً آن را به کسی توصیه کردم یادم می‌آید که آن را بسیار بد دانسته است. ارزش بازار باعث نشد که آن بتواند 5 سکه بالایی باشد، فقط 5 سکه کوین بیس پربرکت بود. این متعادل و منفعلانه نبود. بدون خودکارسازی و غیره. اریک لامیسون وایت می‌گوید: من نمی‌دانم که آیا شما LP را امضاء کرده‌اید یا خیر، اما محصول کوین بیس در طی پیش‌فروش سهام سنجیده شد. این فقط سوءاستفاده سه ماهه شرکت‌ها است که منجر به محروم کردن یک محصول می‌شود. در هر دو مورد، سبدهای کریپتو یک روند جدید در میان پلتفرم‌های مختلف کریپتو در سال 2018 بود، زیرا چندین شرکت باندل های کریپتو خود را ارائه می‌دادند. در همین حال، تنها در دیروز، کوین بیس یک سری از ابزارهای سیگنالینگ جدید خود را منتشر کرد. در این مورد باید نگاهی به 10٪ از معامله گران برتر خود و همچنین اطلاعاتی در مورد رفتار تجاری و ارتباط قیمت بین همه مشتریان کوین بیس را به‌صورت رایگان ارائه دهد.