افت قیمت بیت کوین و سقوط به قیمت 9.6 $ هزار دلار

افت قیمت بیت کوین و سقوط به قیمت 9.6 $ هزار دلار

1398/06/31
| 97

«در روزهای اخیر شاهد افت قیمت بیت کوین بیش از 450 دلار بودیم که به 9600 دلار سقوط کرد. دقیقاً مشخص نبود که چه چیزی عامل اصلی این سقوط شده است.»

در عرض 4 ساعت، نمودار بیت کوین شاهد تغییرات زیادی بود و پس از افت قیمت بیت کوین به قیمت بالای 10 هزار دلار برگشت.

پس‌ از این سقوط که بیش از 500 دلار افت داشته است به معاملات در صرافی نظیر بیت مکس و سایر صرافی ضربه سنگینی وارد شد. بر اساس حرف‌های اسکو مارکتش؛ یکی از شرکت‌های تحلیل بازارهای ارزهای دیجیتال در صرافی بیت مکس کسانی بودند که با سرمایه‌ای به مبلغی در حدود 150 میلیون انتظار افزایش قیمت داشتند که با این افت قیمت بیت کوین مواجه شدند.
شاهد افت قیمت بیت کوین

سقوط قیمت ارز دیجیتال

یکی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقد بود که این سقوط قیمت ارز دیجیتال بین کوین را به قلمرو بسیار مهم خواهد رساند. این سقوط می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که این حرکت افزایشی کنترل خود را در این مدت از دست داده است. این تحلیلگر در تاریخ نوزدهم سپتامبر گفته بود: بیت کوین در حال حاضر در حال آزمایش میانگین متحرک 21 هفته است.
 

افت قیمت بیت کوین و تجارت دوباره

رفتار تجارت بیت کوین در ماه‌های اخیر به روش عملیاتی استاندارد تبدیل شده است. قیمت بیت کوین با توجه به داده‌های Coin360 دوباره رشد خود را آغاز کرده و یک بار دیگر به حدود 10290 $ در هر سکه رسیده است. برخی از افراد در حال تلاش هستند که توضیح دهند چرا سکه بیت کوین در عرض چند دقیقه و در فواصل نامنظم این سقوط را داشته است.
 

توییتر در حساب خود اشاره کرد:

در حالی که بیت کوین این سقوط را تجربه کرد که هم چنان محبوب‌ترین ارز جهان است و بیشترین معاملات هم در این عرض صورت می‌گیرد.
 

اثر نمودار 24 ساعته افت قیمت بیت کوین. منبع: Coin360

اثر نمودار 24 ساعته افت قیمت بیت کوین

این نکته قابل‌ذکر است که زمانی افت قیمت بیت کوین در حال اتفاق بود و بیت کوین سقوط خود را نظاره می‌کرد که ارز دیجیتال اتریوم یکی دیگر از ارزهای محبوب در حال رشد بود و افزایش قیمت خود را تجربه می‌کرد. اتریوم در این روز بیش از 5 درصد رشد را در قیمت خود داشته است.  در لحظه نگارش مقاله اتریوم با 1.39 دلار قیمت بیشتر نسبت به روز گذشته معامله شده است.
 

اثر نمودار قیمت 24 ساعته ارز دیجیتال اتریوم. منبع: Coin360

اثر نمودار قیمت 24 ساعته ارز دیجیتال اتریوم

این نکته جالب است که در روز سقوط بیت کوین علاوه بر اتریوم ارز دیجیتال ریپل هم شاهد روزهای خوش خود بوده و این ارز هم شاهد رشد یک درصدی در بازار ارزهای دیجیتال بود. ارز دیجیتال ریپل با 0.30 $، دلار بیشتر نسبت به روز گذشته معامله می شود.
 

بازنده‌های روز چه کسانی بودند؟

تعدادی از ارزهای متداول هم با رنگ قرمز ضرر و زیان را نصیب صاحبان خود کرده‌اند. ارزهایی مثل اتریوم کلاسیک، مونرو، نئو، بیت کوین اس وی و ... هر کدام نیز چند درصدی از ارزششان کم شد.