انتقال 1 میلیارد دلاری نهنگ بیت کوین موجی در تراکنش بیت کوین

انتقال 1 میلیارد دلاری نهنگ بیت کوین موجی در تراکنش بیت کوین

1398/06/21
| 161
تراکنش بیت کوین

«در یک انتقال عظیم تراکنش بیت کوین 94 هزار و 504 بیت کوین رمزنگاری‌شده جابه‌جاشده است.»

این تبادل تراکنش بیت کوین را سایتی به اسم «Whale Alert» منتشر کرده که تراکنش‌های بزرگ ارزهای دیجیتال معروف را بررسی می‌کند. سرمایه‌گذاران و محققان حدس می‌زنند تراکنش بیت کوین بزرگ‌ترین تراکنش از زمان راه‌اندازی بیت کوین است. ارزش این تراکنش رقمی معادل با 1,018,147,922 دلار بوده است.

این کیف پول که برای اولین بار در 5 سپتامبر 2019 ایجادشده است، تنها در هفت معامله ازجمله حرکت گسترده نهنگ واردشده است. حرکات دیگر شامل سپرده‌گذاری 6،644 دلار در 6 سپتامبر و سپرده‌گذاری چند ساعت پس از 6.66 دلار است.

شرکت تجزیه‌وتحلیل بلاک چین TokenAnalyst متوجه شد که بسیاری از معاملات از کیف پول‌های Huobi انجام‌شده است. سخنگوی هووبی گفت: «گروه ما به دنبال صحت ادعا است.»

جای تعجب نیست که این حرکت، قیمت بیت کوین را از 10.569 دلار به 10،790 دلار تغییر داده است. از همان حرکت اسرارآمیز 780 میلیون دلاری بیت کوین که هفته گذشته اتفاق افتاد، پیروی می‌کند. برخی دیگر اظهار داشتند که این اقدام واریز وجه برای خرید کالای جدید Bakk Warehouse یا انحلال بودجه از برنامه PlusToken Ponzi است. توکن آنالیز گرافیکی ایجاد کرد که حرکت Huobi BTC را به کیف پول جدید نشان می‌دهد.
تراکنش3

برای اطلاعات بیشتر Huobi و TokenAnalyst اطلاعاتی را منتشر کرده‌اند. چنین تراکنش بیت کوین را فقط افرادی مثل صرافی‌ها، دولت‌ها و نهنگ‌ها می‌توانند انجام دهند. نهنگ‌ها اشخاص یا گروه‌هایی هستند که منابع عظیمی از ارز رمزها رادارند و می‌توانند با هر حرکتی نقش تعیین‌کننده در این صنعت داشته باشند.

با بزرگنمایی جریان پول، می‌بینیم که یک‌سوم از 94.5kBitcoin به‌طور مستقیم از HuobiGlobal سرچشمه می‌گیرد. این احتمال وجود دارد که Huobi Global سرمایه‌های تمام کاربران خود را به یک والت دیجیتال دیگر منتقل کرده است.

از مبحث فنی این تراکنش بیت کوین جایی برای نگرانی نخواهد داشت و تنها گزینه محتمل بالا بودن میزان سرمایه بوده که تمام توجه‌ها را جلب کرده است. کارمزد انتقال چنین مبلغی تقریباً حدود 0.065 بیت کوین است که مبلغی در حدود 680 دلار آمریکا خواهد شد.

این مهم نشان‌دهنده بارزترین ویژگی بلاکچین در برای سرمایه‌های بدون پشتوانه است، زیرا انتقال چنین سرمایه‌ای در ارزهای رایج در کمتر از نیم ساعت و بدون جلب‌توجه کردن دولت‌ها و کاغذبازی‌های معمول تقریبان کاری غیرممکن خواهد بود. این نشان می‌دهد که بیت کوین چنین قابلیت فوق‌العاده ساده‌ای را برای کاربران فراهم کرده است.