استانداردسازی فناوری بلاکچین تا سال 2021

استانداردسازی فناوری بلاکچین تا سال 2021

1398/06/24
| 100

«طبق گفته شرکت تجاری و خدمات مالی آمریكایی Moody، فناوری بلاکچین به‌احتمال‌زیاد تا سال 2021 استانداردسازی شده است.»

طبق گزارش تحقیقاتی که در تاریخ 5 سپتامبر منتشرشده است، این استانداردها احتمالاً تا سال 2021 در صنعت بلاکچین برقرار خواهد بود و برای اوراق بهادار آینده با استفاده از فناوری مثبت خواهد بود. این شرکت ادعا می‌کند که این امر می‌تواند موجب صرفه‌جویی در وقت، هزینه، سرعت، اتوماتیک و در دسترس بودن شود.
 

قابلیت همکاری فناوری بلاکچین

سرویس سرمایه‌گذاران گفتند که استانداردهای این صنعت همچنین می‌تواند قابلیت همکاری بهتر و سایر بهره‌وری‌های عملیاتی را به همراه آورد. تحلیلگر ارشد تحقیق در فرانک؛ کارونی مودی گفت: «استانداردسازی فناوری بلاکچین مزایای آن را برای اوراق بهادار بیشتر می‌کند. استانداردسازی می‌تواند قابلیت همکاری بین دستگاه‌ها و شرکت‌کنندگان در بازار را بهبود بخشد، اما همچنین تمرکز طرف مقابل، خطرات عملیاتی، قانونی، نظارتی و کاغذبازی را برای معاملات با استفاده از فناوری بلاکچین کاهش می‌دهد.»

استاندارد شدن فناوری بلاکچین
 

در این اطلاعیه ادعاشده است که این ابتکار عمل در درجه اول توسط سازمان بین‌المللی استاندارد انجام می‌شود. محققان همچنین خاطرنشان كردند كه فقدان استانداردسازی و قابلیت همکاری فعلی باعث افزایش بهره‌وری عملیاتی شده و خطرات احتمالی را افزایش می‌دهد. همان‌طور که Cointelegraph در مقاله اخیر توضیح داده است، قابلیت همکاری بلاکچین توانایی به اشتراک‌گذاری اطلاعات در شبکه‌های مختلف blockchain بدون محدودیت است.

سازمان بین‌المللی آی اس او که به سازمان استانداردسازی (ISO) نیز شهرت دارد طی بیانیه‌ای اعلام داشته که تازه‌ترین و بروزترین استاندارد سازی تکنولوژی blokchain را گسترش داده و روبه‌جلو سوق دهد.

 در اولین جلسه آی اس او که در رابطه با تکنولوژی بلاکچین و تکنولوژی‌های نوین ارتباطاتی برای مشخص نمودن آینده استانداردسازی آن در کشور استرالیا برگزارشده بود و از 30 کشور جهان متخصصان فراوانی گرد هم آمده بودند، این تصمیم گرفته شده که 5 تیم تحقیق و مطالعه جهت توسعه و استانداردسازی تکنولوژی بلاکچین راه‌اندازی شود.

رئیس تیم اجرایی این اجلاس آقای کریگ دان در نشست ای اس او اظهار داشت: تکنولوژی بلاکچین وسیله‌ای بسیار مفید و امنیتی برای اعتماد در مبادلات بازرگانی است که بدون بروکراسی و کاغذبازی‌های اداری است و می‌تواند یک حرکت روبه‌جلو برای جلوگیری تخلف و تقلب در این عرصه نیز باشد.

این نکته نیز قابل‌ذکر است که آی اس او (iso) بزرگ‌ترین وضع‌کننده استانداردهای بین‌المللی و معتبر در سراسر جهان است. آی اس او از 163 بخش مختلف استانداردسازی تشکیل شده است و مقر اصلی آن در شهر ژنو در کشور سوئیس واقع شده است.

توسعه و استانداردسازی فناوری بلاکچین باعث خواهد شد در آینده بتوانیم به‌عنوان یک سبک پیشرفته در سطح بین‌المللی روی این صنعت حساب کنیم. بلاکچین باعث رشد و افزایش قابلیت همکاری، امنیت معاملات و سرعت معاملات در سطح وسیعی خواهد شد در نتیجه سود واقعی را مصرف کننده نهایی خواهد برد.

استانداردسازی بلاکچین توسط پنج تیم تخصصی بررسی خواهد شد. قرار شد، در نشست بعدی تمام تیم‌ها نتایج تحقیقات و بررسی خود در این حوزه را ارائه دهند و در مورد آن تصمیم‌گیری کنند.


اصلاح بلاکچین