مراقب کلاهبرداران تحت عنوان سرمایه گذاری در تلگرام باشید

مراقب کلاهبرداران تحت عنوان سرمایه گذاری در تلگرام باشید

1398/06/31
| 63

«سرمایه‌گذاری در بلاکچین تلگرام واژه‌ای جذاب برای افراد پیگیر در این حوزه است.»

پست‌هایی با این عنوان «سرمایه‌گذاری در بلاکچین» چند روزی است که در شبکه‌های مجازی ازجمله فیسبوک در حال انتشار و دست‌به‌دست شدن است. یک سری کلاهبرداری اینترنتی با راه‌اندازی تبلیغاتی جعلی در حال جمع کردن سرمایه‌گذار برای پیوستن به پلت فرم TON می‌باشند و می‌خواهند برای گسترش شبکه تلگرام سرمایه جذب کنند.سرمایه‌گذاری در بلاکچین

کاربران علاقمند به تکنولوژی هم از همه جا بی‌خبر به دام این شیاطین می‌افتند و بی‌اطلاع از پیامدهای آن تمام سرمایه خود را به باد خواهند داد. آن‌ها و فکر می‌کنند سرمایه‌گذاری در بلاکچین انجام داده‌اند و زرنگ هستند.
 

عنوان خبری روسی کومرسانت

عنوان خبری روسی کومرسانت در 20 سپتامبر؛ یک سری تبلیغات به نام اصطلاح «سرمایه‌گذاری در بلاکچین» در فیسبوک در حال دست‌به‌دست شدن است. پس از کلیک بر روی این آگهی وارد یک سایت می‌شوید که هکرها کاملاً مشابه بخش فناوری و اقتصاد خبرگزاری روسی RBC  طراحی کرده‌اند. این وب‌سایت کاملاً مشابه اصل آن طراحی شده است و به غیر از یک کاربر حرفه‌ای کاربران عادی امکان تشخیص جعلی بودن آن را نمی‌دهند.
عنوان خبری سرمایه‌گذاری در بلاکچین

شما در این قسمت خبری را خواهید دید که در آن در مورد یک سرمایه‌گذاری توضیح می‌دهد و شما را تشویق می‌کند به سایت دیگر بروید. با کلیک کردن و رفتن به این سایت شما تقریباً در دام هکرها افتاده‌اید.

در این بخش به شما ویدئویی نشان داده شده و به شما گفته می‌شود با سرمایه‌گذاری در این طرح در روز مبلغی بین 100 تا 300 دلار در آمد خواهید داشت. در این بخش از شما می‌خواهد که اطلاعات خود را نظیر حساب‌های بانکی، شماره موبایل و اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. با بررسی اطلاعات هویتی که برای ثبت دامنه این سایت مشخص می‌شود که این سایت در تاریخ 30 اگوست ثبت شده است. هیچ خبری از سرمایه‌گذاری در بلاکچین نیست و تمام آرزوهایتان پرپر شده است.
فیشینگ  سرمایه‌گذاری در بلاکچین

فیشینگ

به این روش از کلاهبرداری سایت فیشینگ (کلاهبرداری آنلاین) گفته می‌شود. برای اینکه هیچ‌وقت در دام چنین سایت‌هایی اسیر نشوید، همیشه سعی کنید اطلاعات خودتان را افزایش دهید. پلتفرم جدید تلگرام که «تی او ان» نام دارد هنوز منتشر نشده است. این پلتفرم در ماه آگوست اعلام کرد که سه نفر سرمایه‌گذار ناشناس در عرضه اولیه شرکت تلگرام شرکت داشته اند. شرکت تلگرام اعلام کرده است که تلگرام تأکید داشته که نخستین ارزهای دیجیتال و توکن های گرام تلگرام تا ابتدای ماه اکتبر (ماه مهر) عرضه خواهد شد. اوایل ماه اخیر همین‌طور که در این سایت اعلام داشته‌ایم، تلگرام اکسپلورر تست شبکه تلگرام و نرم‌افزار خود را منتشر کرده است. توسعه‌دهندگان تست ناشناس گفتند که بلاکچین نشان داده است که سرعت معامله بسیار بالایی دارد.