کیف پول ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کند؟

کیف پول ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کند؟

1398/06/06
| 284

ما در این مقاله از گروه سام اکسچنجر با استفاده از مثال‌های ساده و واقعی، هر آنچه را که باید بدانید توضیح می‌دهیم. با خواندن آن از ابتدا تا انتها، تمام اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا خواهید کرد! این شامل نحوه کار یک کیف پول ارز دیجیتال، انواع مختلف در دسترس و حتی بررسی چهار کیف پول محبوب در دسترس است. 

آیا به دنبال یادگیری اصول
ارز دیجیتال و فناوری بلاکچین هستید؟ در این صورت یکی از اولین مواردی که باید با آن آشنا شوید، نقش کیف پول ارز دیجیتال است. 
 بیایید با یک مرور اولیه درباره کیف پول ارز دیجیتال شروع کنیم. قبل از اینکه به هر مرحله دیگری بروم، می‌خواهم به این فکر کنید که چگونه پول نقد واقعی خود را ذخیره می‌کنید. شما آن را در دست خود نگه نمی‌دارید، درست است؟ در عوض، شما به احتمال زیاد شما آن را در یک کیف پول ذخیره می‌کنید. در هر صورت عاقلانه است که پول خود را در جایی که ایمن باشد ذخیره کنید. یک کیف پول ارز دیجیتال از همان اصول اصلی پیروی می‌کند. با این وجود، با بدست آوردن کیف پول ارز دیجیتال، توانایی ارسال و دریافت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را خواهید داشت. بنابراین، اکنون که شما یک درک اساسی از آنچه که یک کیف پول ارز دیجیتال برای آن استفاده می‌شود دارید و در ادامه توضیح بیشتری خواهم داد که چگونه کار می‌کند.
کیف پول ارز دیجیتال چیست

 

کیف پول ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

 

در بخش فوق، من از مثال کیف پول چرمی در دنیای واقعی استفاده کردم به‌طوری که کیف پول به‌صورت فیزیکی پول شما را ذخیره می‌کند. با این حال، این موارد در دنیای ارز دیجیتال و فناوری بلاکچین متفاوت است. سکه‌ها درواقع در یک کیف پول فیزیکی ذخیره نمی‌شوند، زیرا ارزهای دیجیتال به‌صورت فیزیکی وجود ندارند. در عوض بلاکچین از سوابق معامله‌ای تشکیل شده است که جزئیاتی را که کلید خصوصی و عمومی در کنترل وجوه دارند، نشان می‌دهد.

برای اینکه مطمئن شوید درک کاملی از کیف پول ارز دیجیتال دارید، من به‌سرعت نقش آدرس کیف پول و همچنین یک رمز خصوصی و عمومی را توضیح خواهم داد، زیرا همه آن‌ها به هم مرتبط هستند. آدرس کیف پول مانند شماره حساب بانکی است. دادن شماره حساب بانکی خود به شخص دیگری ضرری ندارد، زیرا جهت انتقال وجوه برای شما افراد به آن احتیاج دارند. این امر می‌تواند به‌گونه‌ای باشد که کارفرمای شما بتواند حقوق شما را پرداخت کرده یا مشتری می تواند فاکتور را پرداخت کند و دوستان و خانواده شما نیز می‌توانند مقداری پول برای شما ارسال کنند!

در دنیای ارز دیجیتال، اگر شخصی بخواهد سکه‌های شما را منتقل کند، شما به‌سادگی آدرس کیف پول ارز دیجیتال خود را به آن‌ها می‌دهید. دقیقاً مانند دنیای واقعی، هیچ دو آدرس کیف پول یکسان نیستند، این بدان معنی است که هیچ فرصتی برای دریافت کسری دیگر از شما وجود ندارد. همچنین محدودیتی در تعداد آدرس‌های کیف پول ارز دیجیتال شما وجود ندارد.

آدرس کیف پول ارز دیجیتال ترکیبی از اعداد و حروف است و از حروف بزرگ و حروف کوچک استفاده می‌کند. از آنجا که اکثر بلاک چین‌ها شفاف هستند، می‌توان به‌آسانی پی برد که یک کیف پول ارز دیجیتال چه مقدار پول دارد و همچنین تراکنش‌هایی که مالک قبلاً انجام داده است را مشاهده کرد. با این حال یک آدرس کیف پول ارز دیجیتال هویت واقعی مالک آن را نشان نمی‌دهد.
 

 

چگونه رمزهای خصوصی و عمومی با آدرس کیف پول ارتباط دارند؟

 

اکنون که می‌دانید آدرس کیف پول ارز دیجیتال بسیار شبیه به شماره حساب بانکی است، می‌خواهم توضیح بدهم که چگونه به شما اجازه کنترل وجوه داده می‌شود. افراد غالباً فکر می‌کنند که یک رمز عمومی همان آدرس کیف پول است و با این حال، این درست نیست. در اصل، هر آدرس شخصی کیف پول ارز دیجیتال (به یاد داشته باشید، هیچ دو آدرس نمی‌توانند یکسان باشند) هر یک دارای یک رمز خصوصی و عمومی منحصر به فرد هستند.
رمز خصوصی به شما امکان دسترسی به
بودجه‌های مربوط به آدرس کیف پول ارز دیجیتال را می‌دهد. برای اینکه مثالی در دنیای واقعی داشته باشید، هنگامی که می‌خواهید از حساب بانکی خود به حساب بانکی شخص دیگری پول واریز کنید، باید رمز عبور شخصی خود را بزنید. هیچ‌کس دیگر به این رمز عبور دسترسی ندارد، حتی بانک. در غیر این صورت، اگر فرد دیگری رمز عبور شما را بداند، می‌تواند از حساب بانکی شما پول برداشت کند. 
یک رمز خصوصی دقیقاً همان کار را انجام می‌دهد و به‌طور خاص به آدرس کیف پول ارز دیجیتال اختصاص داده شده است. پس یک رمز عمومی چیست؟ یک رمز عمومی از لحاظ ریاضی به آدرس کیف پول شما مرتبط است! با این حال، این یک نسخه hashed  است که در ادامه توضیح خواهم داد. یک عملکرد هش اجازه می‌دهد تا یک سری از حروف یا اعداد «به‌عنوان  ورودی خوانده شود در مجموعه جدیدی از حروف یا اعداد رمزگذاری شود» خروجی نامیده می‌شود. این یک لایه امنیتی اضافی را اضافه می‌کند و تضمین می‌کند که کیف پول شما هک نمی‌شود. در اینجا یک مثال سریع برای ساده کردن کارها آورده شده است.

 

رمز خصوصی

 

03bf350d2821375158a608b51e3e898e507fe47f2d2e8c774de4a9a7edecf74eda

 

رمز عمومی

 

99b1ebcfc11a13df5161aba8160460fe1601d541

 

حالا، من می‌دانم شما چه فکری می‌کنید: این دو مجموعه رمز کاملاً متفاوت هستند؟ به نظر انسان، بله با این حال، فناوری نرم‌افزار می‌داند که این دو رمز به‌طور خاص به یکدیگر پیوند دارند! این ثابت می‌کند که شما صاحب سکه‌ها هستید و به شما امکان می‌دهد هر زمان که بخواهید وجوه خود را انتقال دهید! نکته مهمی که باید بخاطر بسپار این است که هر آنچه در اینجا توضیح دادم بسیار فنی است با این حال، هنگامی که از یک کیف پول ارز دیجیتال استفاده می‌کنید، نرم‌افزار همه‌چیز را برای شما انجام می دهد. این روند مانند استفاده از اینترنت برای ارسال ایمیل است!

شما در واقع لازم نیست فناوری را که در پس‌زمینه اجرا می‌شود درک کنید، مانند Gmail و Hotmail که همه‌چیز را برای شما در مورد ایمیل‌ها انجام می‌دهند، دقیقاً مثل یک کیف پول ارز دیجیتال در مورد معاملات رمزنگاری.

 

اما سکه‌ها واقعاً در کیف پول ارز دیجیتال ذخیره نمی‌شوند؟

 

 اگر تاکنون این راهنما را خوانده‌اید، باید درک خوبی از کیف پول ارز دیجیتال و ارتباط رمزهای عمومی و خصوصی با یک آدرس کیف پول عمومی داشته باشید. با این حال، ممکن است قبلاً به یاد داشته باشید که من گفتم سکه‌ها در واقع از لحاظ جسمی در کیف پول ذخیره نمی‌شوند؟ درست است! بگذارید بیشتر توضیح دهم. از آنجا که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال پول فیزیکی نیستند، آن‌ها به‌صورت دیجیتالی در بلاکچین ذخیره می‌شوند. بلاک چین مانند یک دفتر حسابدار غول‌پیکر است که هر معامله‌ای را که تاکنون در سیستم اتفاق افتاده است و همچنین کل مانده‌حساب‌های هر آدرس عمومی را ذخیره می‌کند. نرم‌افزار موجود در کیف پول ارز دیجیتال مستقیماً به بلاکچین وصل می‌شود، بنابراین به شما امکان می‌دهد معاملات را به دفترچه ارسال کنید. با این حال، کیف پول ارز دیجیتال پروتکلی است که رمزهای عمومی و خصوصی شما را تولید می‌کند. بدون آن نمی‌توانید در دنیای واقعی به بودجه خود دسترسی پیدا کنید.

برای درک بهتر این رابطه، رفتن به فروشگاه و پرداخت کالاها با استفاده از کارت اعتباری را در نظر بگیرید. هیچ تبادل فیزیکی پول بین شما و فروشگاه وجود ندارد. با این وجود با وارد کردن شماره پین ​​خصوصی خود، تأیید می‌کنید که شما این صندوق را در اختیار دارید و بنابراین می‌توانند وجهی را از حسابتان به‌حساب فروشگاه منتقل کنید. این همان کیف پول ارز دیجیتال است و با وارد کردن رمز خصوصی خود تائید می‌کنید که شما صاحب سکه‌ها هستید و سپس می‌توانید آن‌ها را به شخص دیگری منتقل کنید. این تنها راهی است که می‌توان سکه‌ها را از شخص A به شخص B منتقل کرد. بنابراین، اکنون که عملکرد کیف پول ارز دیجیتال را می‌دانید، اجازه دهید نگاهی به انواع مختلف موجود آن بیندازیم.
 

 

انواع مختلف کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

 

انواع کیف پول مختلف زیادی در دسترس است و کیف پولی که انتخاب می‌کنید بستگی به نیازهای شخصی شما دارد. در اصل، کیف پول‌های مختلف امکانات مختلفی از قبیل امنیت اضافی، کاربرپسند بودن یا راحتی را ارائه می‌دهند. اکنون محبوب‌ترین انواع کیف پول ارز دیجیتال را بررسی می‌کنیم.

 

کیف پول ارز دیجیتال رومیزی

 

کیف پول‌های رومیزی در یک لپ‌تاپ یا رایانه خاص بارگیری می‌شوند و فقط از آن دستگاه خاص قابل‌دسترسی هستند. به‌طور کلی، آن‌ها ترکیب خوبی از امنیت و راحتی را ارائه می‌دهند. یادآوری این نکته حائز اهمیت است که اگر یک هکر از راه دور به دستگاه شما دسترسی داشته باشد، می‌توانند به کیف پول شما نیز دسترسی پیدا کنند.

 

کیف پول ارز دیجیتال موبایلی

 

کیف پول موبایل بسیار شبیه به یک کیف پول رومیزی است، زیرا کیف پول مستقیماً روی دستگاه شما بارگیری می‌شود. شما به‌طور معمول با بارگیری یک برنامه تلفن همراه به کیف پول ارز دیجیتال خود دسترسی پیدا می‌کنید، همچنین این امکان را به شما می‌دهد تا با اسکن یک کد QR، سکه‌های خود را در یک فروشگاه فیزیکی مصرف کنید.

 

کیف پول ارز دیجیتال وب یا آنلاین

 

یک کیف پول وب هنگام ارسال سکه به شخص دیگری، بالاترین سطح راحتی را ارائه می‌دهد با این حال آن‌ها نیز کمترین امنیت را دارند. این امر به این دلیل است که ارائه دهنده کیف پول معمولاً کنترل کاملی بر روی آن دارد. نمونه‌ای از این امر می‌تواند ذخیره سکه در مبادله ارز باشد. مبادله سکه‌های شما را در سرور مرکزی آن‌ها ذخیره می‌کند و به این معنی است که در صورت هک شدن، مجرم می‌تواند به تمام وجوه شما دسترسی داشته باشد. بهتر است فقط تعداد کمی از سکه‌ها را در یک کیف پول ارز دیجیتال وب نگه‌دارید.
 

 

کیف پول ارز دیجیتال کاغذی

 

کیف پول‌های کاغذی یکی از کم ارزش‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال موجود هستند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که رمزهای خصوصی و عمومی خود را روی یک کاغذ چاپ کنید و درنهایت، بودجه شما ایمن است! این امر به این دلیل است که رمزها‌ به هیچ سروری وصل نمی‌شوند و به این معنی که تنها راهی که کسی می‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد، این است که آن‌ها به آن برگه شما دسترسی داشته باشند. هنگامی‌که شما نیاز به انتقال بودجه دارید به‌سادگی رمزها را به یک نرم‌افزار یا کیف پول ارز دیجیتال وب وارد می‌کنید یا حتی خیلی ساده‌تر، فقط کافی است کد QR را که چاپ کرده‌اید اسکن کنید.

 

کیف پول ارز دیجیتال سخت‌افزاری

 

ازنظر امنیتی، چیزی بهتر از یک کیف پول سخت‌افزاری نیست. این وسیله فیزیکی است که تنها هدف آن ذخیره رمزهای خصوصی و عمومی شما در سخت‌افزار است. دستگاه هرگز به اینترنت وصل نمی‌شود، مگر اینکه شما نیاز به انتقال وجه داشته باشید. با این‌حال، شما پین شخصی خود را مستقیماً روی دستگاه وارد می‌کنید و دسترسی هکرها به رمزهای شما را تقریباً غیرممکن می‌کند.
کیف پول ارز دیجیتال چیست1
 

آیا کیف پول ارز دیجیتال امن است؟

 

بنابراین اکنون که شما انواع کیف پول و سطح راحتی آن‌ها را می‌شناسید، قصد داریم در مورد میزان امنیت آن‌ها صحبت کنیم. به‌طور کلی مهم نیست از کدام کیف پول استفاده کنید، اگر کسی به رمز خصوصی شما دسترسی داشته باشد، درواقع آن‌ها به بودجه شما دسترسی دارند. با این حال سؤال اصلی این است که چه مواردی برای جلوگیری از وقوع آن وجود دارد؟

هر کیف پول ارز دیجیتال که با اینترنت ارتباط دارد (مثلاً یک کیف پول رومیزی، موبایل یا وب) همیشه آسیب‌پذیر خواهد بود. اگرچه هکرهای متجاوز افراد غیراخلاقی هستند، اما می‌توانند بسیار باهوش باشند. آن‌ها همیشه روش‌های جدیدی را برای دسترسی به داده‌های افراد ایجاد می‌کنند و به همین دلیل باید اطمینان حاصل کنید که برای محافظت از رمز خصوصی خود تمام تلاشتان را انجام می‌دهید.

در اینجا چند نمونه از چگونگی دسترسی یک هکر به منابع شما که در کنار یک اتصال اینترنتی ذخیره‌شده‌اند، مطرح‌شده است.

_ بدافزار

_ ویروس

_ نقشه‌بردار

_ کلید دسترسی از راه دور به دستگاه شما

_ فیشینگ

تعدادی کار وجود دارد که می‌توانید برای محافظت از خود در برابر تهدیدهای فوق انجام دهید. در مرحله اول، همیشه باید مطمئن شوید که دستگاه شما از جدیدترین نرم‌افزار استفاده می‌کند. همان‌طور که هکرها روش‌های جدیدی پیدا می‌کنند، آن‌ها قادر به غلبه بر کنترل‌های ایمنی داخلی هستند و بنابراین با به‌روز کردن نرم‌افزار خود همیشه بالاترین سطح امنیتی را خواهید داشت.

همچنین ایجاد لایه‌های امنیتی اضافی ایده خوبی است. کیف پول ارز دیجیتال زیادی وجود دارند و به شما این امکان را می‌دهند که احراز هویت دوعاملی را تنظیم کنید و به این معنی است که برای دسترسی به آن باید کد ارسال‌شده به تلفن همراهتان را تأیید کنید. همچنین ایده خوبی برای در نظر گرفتن کیف پولی است که امکان امضاهای چندجانبه را فراهم می‌کند. در اصل یک کیف پول چند امضا بدین معنی است که برای ارسال وجه، کاربر باید معامله را با استفاده از دو یا چند دستگاه جداگانه تأیید کند. به این ترتیب اگر یکی از دستگاه‌های شما از بین رفته، دزدیده شده یا هک شده باشد نیز مجرم نمی‌تواند به رمز ورود شما دسترسی پیدا کند، زیرا آن‌ها به دستگاه‌های دیگری نیز نیاز دارند. در آخر نیز توصیه می‌شود به‌طور منظم از کیف پول خود پشتیبان تهیه کنید. این به شما امکان می‌دهد یک عبارت پشتیبان تهیه‌کرده تا در صورت وقوع هر موردی در کیف پول ارز دیجیتال، بتوانید دوباره به آن دسترسی پیدا کنید. با اطمینان از رعایت کلیه اقدامات امنیتی بالا، اطمینان حاصل می‌کنید که کیف پول ارز دیجیتال شما در برابر هکرها ایمن است.
 

 

آیا می‌توانم تمام ارزهای دیجیتال خود را در یک کیف پول ارز دیجیتال ذخیره کنم؟

 

این سؤال طلایی است، بعضی اوقات بستگی به سکه‌های خاصی که شما در دست دارید! به‌عنوان مثال اگر فقط بیت کوین را در دست دارید، فقط کافی است کیف پول ارز دیجیتالی پیدا کنید که با بیت کوین سازگار باشد. با این حال، اگر Bitcoin و Litecoin را هم‌زمان بخواهید نگه‌دارید، چه می‌کنید؟ اگرچه هرکدام دارای بلاکچین مخصوص به خود هستند، اما در این موارد می‌توان از یک کیف پول ارز دیجیتال چند ارزی استفاده کرد. این کیف پول ارز دیجیتال به شما امکان می‌دهند ارزهای مختلف را در همان کیف پول ذخیره کنید که بسیار ساده‌تر از استفاده از کیف پول متفاوت برای هر نوع ارزی است. با این حال همه‌چیز به آنچه کیف پول ارز دیجیتال می‌تواند پشتیبانی کند بستگی دارد. جالب اینجاست که بسیاری نشانه‌های موجود در بالای بلاکچین اتریوم ساخته‌شده‌اند و به این معنی که سازگار با ERC-20 هستند؛ بنابراین اگر بسیاری از نشانه‌های ERC-20 را در اختیار دارید، بعضی اوقات آن‌ها می‌توانند در یک کیف پول چند ارزی ذخیره شوند. هرچند ارزهای دیگر چندان انعطاف‌پذیر نیستند، بنابراین قبل از تلاش برای انتقال وجه در بازار همیشه ارائه‌دهنده کیف پول ارز دیجیتال را بررسی کنید تا انتخاب مناسبی داشته باشید.
 

 

آیا این درست است که کیف پول‌های ارز دیجیتال ناشناس هستند؟

 

اگر راهنمایی‌های ما را تا این لحظه خوانده باشید، ممکن است به یادآورید که ذکر کرده بودیم که پروتکل بلاکچین به نام مستعار است، اما ناشناس نیست. این بدان معنی است که اگرچه آدرس کیف پول شما حاوی نام شما نیست، اما مردم هنوز به بسیاری از اطلاعات دیگر دسترسی دارند. این شامل کلیه تراکنش‌های قبلی است که آدرس کیف پول ارز دیجیتال خاص انجام داده است (اعم از ارسال‌شده و دریافت شده) ازجمله مبلغ و سایر آدرس‌های درگیر در معامله. در واقعیت این واقعاً مسئله‌ای نیست، مگر اینکه به کسی اطلاعاتی درباره هویت واقعی خود بدهید، در غیر این صورت برای دیگران خیلی سخت خواهد بود که بدانند کدام فرد چه آدرسی را در اختیار دارد.

فقط به یاد داشته باشید، اکنون دولت‌ها مبادلات ارز دیجیتال را تنظیم می‌کنند و به این معنی که اگر می‌خواهید با استفاده از پول در دنیای واقعی سکه بخرید، پس باید با ارسال اسناد خود را شناسایی کنید. این بدان معناست که حتی هنگامی‌که وجوه خود را از کیف پول ارز دیجیتال خود برداشت کردید، مبادله می‌داند که هویت شما همراه با کیف پول شما برای آن‌ها ارسال‌شده است.


کیف پول ارز دیجیتال چیست2
 

کدام کیف پول ارز دیجیتال بهترین است؟

 

امیدوارم که شما هم‌اکنون درک کاملی از آنچه یک کیف پول ارز دیجیتال ارائه می‌دهد و نحوه کار و فناوری آن و انواع مختلف موجود آن را درک کرده باشید. همچنین باید ایده خوبی در مورد چگونگی محافظت از کیف پول ارز دیجیتال خود در برابر هکرها و همچنین اطلاعاتی که هنگام استفاده از آن‌ها فاش می‌کنید یا فاش نمی‌کنید، داشته باشید. قسمت پایانی راهنمای سام اکسچنجر در مورد برخی از بهترین کیف پول ارز دیجیتال موجود است. متأسفانه به دلیل آنکه اکنون صدها ارائه‌دهنده مختلف وجود دارند، ما نمی‌توانیم همه آن‌ها را مطرح کنیم. در عوض چهار مورد از محبوب‌ترین‌ها را توصیه می‌کنیم.

 

Exodus

 

Exodus یک کیف پول ارز دیجیتال رومیزی چند ارزی است که به شما امکان می‌دهد تعداد زیادی سکه مختلف مانند Bitcoin، Litecoin و Dash و همچنین انواع مختلف رمزهای ERC-20 را ذخیره کنید. یکی از بهترین ویژگی‌های Exodus (غیر از رایگان بودن) این است که واقعاً کاربرپسند است. هنگامی‌که وارد سیستم می‌شوید، می‌توانید کل نمونه مبادلات ارز دیجیتال را در نمودار بصری مشاهده کنید، همچنین به شما امکان می‌دهد ارزش فعلی هر سکه در بازار را بدانید. ارائه‌دهنده کیف پول هرگز به کلیدهای خصوصی شما دسترسی ندارد و به سرورهای Exodus وصل نمی‌شوند. برای راحتی بیشتر، Exodus حتی دارای یک API ShapeShift است که به شما امکان می‌دهد ارزهای دیجیتال را درون کیف پول بخرید و بفروشید.
 

 

کیف پول ارز دیجیتال Bread

 

اگر به دنبال ذخیره بیت کوین خود در تلفن همراه هستید، بیشتر از کیف پول bread کمک بگیرید! توسعه‌دهندگان ادعا می‌کنند که این کیف پول ارز دیجیتال امنیت سطح Nerd" را ارائه می‌دهد، زیرا کیف پول مستقیماً به بلاک چین بیت کوین متصل است. رابط کاربری کاملاً تمیزی دارد و کار با آن برای مبتدیان عالی است. Bread همچنین یک ویژگی واقعاً جالب دارد که به شما امکان اسکن کد QR آدرس کیف پول موردنظر برای ارسال وجه را می‌دهد، همچنین این امکان را به شما می‌دهد که بیت کوین را در یک فروشگاه دنیای واقعی مبادله کنید. متأسفانه، بیت کوین تنها سکه‌ای است که این کیف پول از آن پشتیبانی می‌کند، اما فراموش نکنید که کاملاً رایگان است.

 

Ledger Nano S

 

برای لایه نهایی امنیت، چیزی بهتر از یک کیف پول سخت‌افزاری، مانند Ledger Nano S نیست. یک دستگاه فیزیکی دریافت خواهید کرد که به شما امکان می‌دهد طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال را به‌صورت آفلاین ذخیره کنید. به‌مرور ارزهای بیشتری وارد می‌شوند، اما برای بررسی اینکه کدام سکه‌ها را پشتیبانی می‌کنند، می‌توانید روی لینک کلیک کنید. وقتی می‌خواهید برای شخصی سکه ارسال کنید، کافی است کیف پول را به دستگاه خود وصل کنید (مانند لپ‌تاپ) و سپس شماره پین ​​خصوصی خود را وارد کنید. اگر کیف پول از بین برود یا به سرقت رود، می‌توانید با واردکردن عبارت پشتیبان خود در دستگاه دیگر، سکه‌های خود را بازیابی کنید.فقط نکته‌ای که باید مدنظر داشته باشید آن است که آن را از وب‌سایت رسمی Ledger Nano S خریداری کنید.

 

Jaxx

 

Jaxx همچنین یکی دیگر از محبوب‌ترین‌های کیف پول ارز دیجیتال است و در اکثر دستگاه‌های تلفن همراه و موبایل قابل بارگیری است. برای راحتی بیشتر برای ارسال بودجه، می‌توانید از طریق برنامه افزودنی مرورگر گوگل یا فایرفاکس به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید. توسعه‌دهندگان Jaxx هرگز رمزهای خصوصی شما را نگه نمی‌دارند، زیرا این موارد فقط در دستگاه شما ذخیره می‌شوند. علاوه بر این، دقیقاً مثل Exodus، یک API داخلی ShapeShift وجود دارد که به شما امکان می‌دهد سکه‌های خود را به‌راحتی و به‌صورت مستقیم از کیف پول خود مبادله کنید.

 

نتیجه‌گیری

 

امیدواریم از راهنمای سام اکسچنجر درباره کیف پول ارز دیجیتال لذت ببرید. اگر آن را از ابتدا تا انتها خوانده‌اید، اکنون باید درک خوبی از کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید، چگونه این فناوری کار می‌کند و از چه چیزی می‌توان برای امنیت آن استفاده کرد. همچنین باید درباره انواع مختلف کیف پول ارز دیجیتال موجود در بازار ایده خوبی داشته باشید. همان‌طور که اکنون می‌دانید انواع کیف پول‌های مختلف متناسب با نیازهای مختلف در بازار موجود است. نکته اصلی این است که شما با رعایت اقدامات امنیتی که قبلاً به آن‌ها اشاره کردیم، باید بودجه خود را ایمن نگه‌دارید.