چگونه یک سیستم پرداخت کریپتوکارنسی می‌تواند به گسترش رقابت در بین شرکت‌ها کمک کند؟

چگونه یک سیستم پرداخت کریپتوکارنسی می‌تواند به گسترش رقابت در بین شرکت‌ها کمک کند؟

1398/06/30
| 145

«بلاک‌چین و کریپتوکارنسی، در کنار هوش مصنوعی، علم رباتیک، اینترنت اشیا واقعیت مجازی و امنیت سایبری، مؤلفه‌های امروز واقعیت اقتصادی جدید هستند. مردم روز به روز علاقه بیشتری به خریدوفروش کالا با استفاده از ارز دیجیتال نشان می‌دهند و برای برخی از شرکت‌ها، توانایی دریافت هزینه‌ها به ارز دیجیتال، یکی از مزایای رقابتی به شمار می‌رود.»

سیستم‌های پرداخت کریپتوکارنسی می‌توانند به‌عنوان نماینده کسب‌وکارها یا اشخاص، پرداخت‌ها به بیت‌کوین و سایر کوین‌های جایگزین را مدیریت کنند. دلایل منطقی زیادی را می‌توان برای پرداخت با ارز دیجیتال مطرح کرد. ازجمله اینکه می‌توان آن را به‌سرعت، ارزان‌تر، شفاف و با امنیت بالا انجام داد و در همین حال، این کار به‌صورت ناشناس صورت می‌گیرد.

از نقطه‌نظر فنی، پرداخت هزینه کالا و خدمات با ارز دیجیتال، یک حرکت از ارز فیات به پول دیجیتالی محسوب می‌شود. ارز دیجیتال برای کالا و خدمات مبادله می‌گردد و سپس دوباره تبدیل آن به ارز فیات صورت می‌گیرد. با این حال، گزینه‌های اصلی در دسترس، هنوز برای کاربران امروزی متقاعد‌کننده نیستند. اگر سیستم‌های پرداخت کریپتوکارنسی بخواهند واقعاً به یک پدیده جهانی تبدیل شوند، شرکت‌های مدیریت‌کننده آن‌ها باید حتماً فرصت‌های بیشتری برای مشتریان و کسب‌وکارها فراهم کنند. سیستم‌های پرداخت کریپتوکارنسی مدرن، ازجمله کوینز‌پید، بیت‌پی و کریپتو پی، سرویس‌های چند‌منظوره‌ای برای مشتریان ارائه کرده‌اند.‌ از جمله خدمات ارزی چندگانه و پشپتیبانی از ارزهای دیجیتال و فیات، تبدیل سریع کریپتوکارنسی به فیات، تراکنش‌های آنی و ارتباط با دبیت‌کارت.

خدمات ارزی چندگانه

روش‌های پرداخت ارزی چندگانه با استفاده از ایجاد خدمات پیشرفته برای قبول و پردازش پرداخت‌ها، فرصت‌های معاملاتی را برای فروشندگان و خریداران گسترش داده‌اند. به‌منظور انجام تراکنش‌ها و پرداخت‌های آنلاین، کاربران یک حساب ارزی چندگانه منحصربه‌فرد دریافت می‌کنند که امکان دسترسی به بالانس و تراکنش‌ها در تمام ارزهایی که پشتیبانی می‌شوند را دارد. در مقابل، گیرندگان وجه می‌تواند سرمایه‌ها را تبدیل کرده و به آن‌ها را به طرق مختلف، ازجمله کریپتوکارنسی و ارز فیات از حساب خود برداشت کنند.

به‌عنوان مثال، کوینزپید سیستمی است که از بیت‌کوین و بیش از ۵۰ کوین جایگزین دیگر پشتیبانی می‌کند. پرداخت‌ها به فروشنده از طریق این سیستم می‌تواند به کریپتوکارنسی یا یورو صورت بگیرد و در آینده‌ای نزدیک، کاربران این فرصت را خواهند داشت که با استفاده از کارت اعتباری یا دبیت کارت به خرید ارزهای دیجیتال بپردازند.
پرداخت کریپتوکارنسی

تبدیل کریپتوکارنسی به ارز فیات

تا زمانی که کریپتوکارنسی نتوانند در کنار پول‌های ملی مورد استفاده قرار بگیرند و قانونگذاران اقتصادی در مورد تبادل آزاد آنها تردید داشته باشند، کاربران هنوز به پول فیات نیاز خواهند داشت. در بسیاری از سیستم‌های پرداخت محبوب، کریپتوکارنسی‌ها و بازارهای ارزی فیات به یکدیگر متصل هستند تا از امنیت، قابلیت اطمینان و سرعت انجام تراکنش‌ها اطمینان حاصل گردد.

به‌عنوان نمونه، کوینزپید یک پردازنده پرداخت کریپتوکارنسی برای کسب‌وکارها و همین‌طور یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب برای کاربران فراهم کرده است. این سرویس مرتباً ابعاد ارزهای دیجیتال در دسترس را افزایش می‌دهد و همچنین به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد که با استفاده از کیف‌پول و حساب‌های بانکی‌شان به سپرده‌گذاری و یا برداشت از حساب بپردازند. به‌علاوه، به‌محض فعال شدن عملکردهای کیف پول شخصی، هر کاربری می‌تواند یک دبیت کارت از این طریق دریافت کند و یک IBAN در کوینزپید باز نماید. این شرکت در حال توسعه یک زیرساخت مالی شفاف بر اساس توافقات صورت گرفته با ارائه‌کنندگان خدمات پرداخت بانکی است. سرعت انجام عملکردها با بهینه‌سازی فرآیندها ممکن شده که این امر به تجربه بالا و مهارت تیم شرکت در بازارهای مالی برمی‌گردد.

خدمات پشتیبانی

با گسترش تعداد کریپتوکارنسی‌ها، مسائل مرتبط با «امنیت» اهمیت خاصی پیدا کرده است. در طول سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، صرافی‌های ارز دیجیتال ازجمله بیننس، جمینی و بیت‌فینکس، شروع ارائه خدمات پشتیبانی کردند که در آن، انواع مختلف روش‌های ذخیره گرم و سرد، با یکدیگر ترکیب می‌شود. برای سرمایه‌گذاران بزرگی که با کریپتوکارنسی‌ها کار می‌کنند، این رویکرد پشتیبانی، ضرورت زیادی دارد. این سرمایه‌گذاران با به امانت سپردن دارایی‌هایشان به یک طرف ثالث که تخصص زیادی در ذخیره‌سازی دارد، برای سطح بالایی از امنیت، هزینه پرداخت می‌کنند و اطمینان کامل از عدم از دست دادن سرمایه‌شان خواهند داشت.

بسیاری از محصولات پشتیبانی کنونی توسط شرکت‌هایی ارائه می‌شوند که دامنه گسترده‌ای از خدمات سرمایه‌گذاری دارند و بیشتر برای ارائه خدمات به مؤسسات مالی طراحی شده‌اند. سرویس‌های پشتیبانی برای طیف گسترده کاربران توسط «بیت‌گو تراست» و یکی از قدیمی‌ترین کیف‌پول‌های بیت‌کوین، یعنی «ژاپو» ارائه شده است. سیستم پرداخت کوینزپید نیز درنظر دارد که به زودی سرویس پشتیبانی خودش را عرضه کند. این شرکت ۱۰۰ درصد دارایی‌های مشتریانش را در کیف‌پول‌های سرد نگهداری می‌کند و به‌زودی، امنیت سیستم و دارایی‌ها توسط حسابرسان خارجی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

دریافت دبیت کارت

دبیت کارت‌های کریپتوکارنسی به‌منظور ساده‌سازی فرآیند استفاده از حساب‌های دیجیتال به‌صورت مستقیم، به‌وجود آمده‌اند. این کارت‌ها می‌توانند برای خریدهای آنلاین و آفلاین مفید واقع شوند و همین‌طور می‌توان از آن‌ها برای دریافت اسکناس از خودپردازهای بانکی استفاده کرد. این ابزار آسان به شما اجازه می‌دهد که بیشتر پول خود را به کریپتوکارنسی داشته باشید، از آن در زندگی روزانه‌تان استفاده کنید و به شکلی آسان و مقرون‌به‌صرفه، آن را به‌سرعت به ارز فیات تبدیل نمایید.
دبیت کارت‌های کریپتوکارنسی
محبوب‌ترین کارت‌های کریپتوکارنسی توسط شرکت‌های خدمات پرداخت کریپتوکارنسی مانند کریپتو پی، وایرکس و بیت‌پی ارائه می‌شوند.

تراکنش‌های آنی

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های سیستم‌های پرداخت کریپتوکارنسی، سرعت بالای انجام عملکردها در آن‌هاست. برخلاف ارزهای فیات، در نسخه‌های دیجیتالی، هیچ محدودیتی وجود ندارد و ارزهای دیجیتال می‌توانند در یک چشم به هم زدن، از نقطه‌ای به نقطه دیگر در کره زمین منتقل شوند. تنها شبکه‌های شلوغ، یا کُندی در تبدیل‌ها و عملکرد صرافی‌ها می‌تواند موجب تأخیر در پرداخت کریپتوکارنسی شوند.  اولین مشکل به شکل مناسب توسط توسعه‌دهندگان حل شده است؛ کسانی که مرتباً در حال ارتقای شبکه‌های دیجیتالی کنونی برای ارتقای ویژگی مقیاس‌پذیری آن‌ها هستند. امّا فاکتور دوم کاملاً به قابلیت‌های اپراتور بستگی خواهد داشت.

بر این اساس، پیشتازان کنونی صنعت کریپتوکارنسی می‌توانند ضمانت کنند که تراکنش‌ها با سرعت مناسب انجام شوند. به‌عنوان مثال، پلتفرم بیت‌پی که در سال ۲۰۱۸ حدود یک میلیارد تراکنش پرداخت را پردازش کرده، در عرض چند ثانیه کریپتوکارنسی را به ارز فیات تبدیل می‌کند و این در حالی است که اپراتورهای کوینزپید سپرده‌گذاری‌ها را به‌صورت لحظه‌ای انجام می‌دهند و تراکنش‌ها را قبل از اینکه کاملاً در یک بلاکچین تکمیل شود، به انجام می‌رسانند.

خدمات پرداخت کریپتوکارنسی با گسترش بیشتر کریپتوکارنسی‌ها در سطح جهانی، تعداد افرادی که می‌خواهند از آن‌ها برای دریافت کالا و خدمات استفاده کنند، روزبه‌روز بیشتر می‌شود و شرکت‌های پرداخت کریپتوکارنسی نیز تمایل زیادی برای استفاده از این فرصت خواهند داشت. در همین حال، عدم وجود قوانین شفاف و نوسانات غیرعادی در ارزش کریپتوکارنسی‌ها باعث می‌شود که کریپتوکارنسی لزوماً به ارزهای فیات متکی باشند. سیستم‌های کنونی پرداخت کریپتوکارنسی قادرند که ارزهای دیجیتال و فیات را در کنار یکدیگر ارائه کنند و مرتباً در حال توسعه قابلیت‌های خود جهت ارائه مشتریان‌شان در سراسر دنیا هستند؛ موضوعی که می‌تواند به فراگیر شدن هر چه بیشتر کریپتوکارنسی‌ها کمک کند.