روش نقد کردن بیت کوین چگونه است؟

روش نقد کردن بیت کوین چگونه است؟

1398/07/01
| 175

«احتمالاً تاکنون میلیون‌ها دلار درآمد کسب کرده‌اید و اکنون می‌خواهید بدانید روش نقد کردن بیت کوین چگونه است؟

خوب، در این راهنما سام اکسچنجر همه چیزهایی را که باید درباره روش نقد کردن بیت کوین بدانید به شما می‌گوید. این راهنما شامل روش نقد کردن بیت کوین و تبدیل آن به پول نقد مانند انتقال بانکی، پی پال و حتی از طریق واریز وجه می‌باشد. ما به شما نشان خواهیم داد که روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از یک کارگزار و از طریق صرافی همتا به همتا چگونه خواهد بود. »

در پایان این راهنما درباره روش نقد کردن بیت کوین، شما قادر خواهید بود تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما مناسب است.

انواع روش نقد کردن بیت کوین

انواع روش نقد کردن بیت کوین

به هنگام انتخاب روش نقد کردن بیت کوین موارد زیادی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

_ آیا ساده‌ترین روش یا ارزان‌ترین روش را می‌خواهید؟

_ آیا می‌خواهید پولتان به‌حساب بانکی یا پی پال واریز شود؟

_ چه مدتی می‌خواهید منتظر دریافت وجه خود باشید؟

_ برای مبادله بیت کوین خود به کدام ارز نیاز دارید؟

این‌ها برخی از سؤالاتی است که شما باید از خودتان بپرسید؛ بنابراین، روش‌های زیر را در مورد چگونگی نقد کردن بیت کوین بخوانید و سپس تصمیم بگیرید که کدام‌یک برای شما مناسب است.

 

صرافی کارگزاری

واسطه شخص ثالث فقط نام دیگری برای این صرافی است. با این حال، بیشتر صرافی‌های ارز دیجیتال به شما امکان نمی‌دهند که وجوه را با استفاده از پول فیات واریز کنید.

نحوه عملکرد این صرافی این‌گونه است:

 شما بیت کوین خود را به‌حساب صرافی واریز می‌کنید، پس از آنکه بیت کوین شما دریافت شد، می‌توانید درخواست برداشت فیات را بدهید. برای اینکه مطمئن شوید کارگزاران قوانین پول‌شویی را نقض نمی‌کنند، باید به برداشت وجه از همان حساب بانکی که بیت کوین واریز کرده‌اید، اقدام کنید. اگر هرگز فیات را به صرافی واریز نکرده‌اید، به‌احتمال‌زیاد در ابتدا باید یک واریزی داشته باشید.

اگر تصمیم دارید با استفاده از صرافی واسطه شخص ثالث (مانند Coinbase) بیت کوین خود را نقد کنید، در نتیجه معمولاً حدود 1-5 روز طول می‌کشد تا پول به‌حساب شما برسد. برای مشتریان اتحادیه اروپا، پرداخت از طریق SEPA (برداشت‌های پرداخت‌شده به یورو) انجام می‌شود؛ اما اگر به دنبال روش نقد کردن بیت کوین به دلار هستید، کارگزاران به‌طور معمول از روش پرداخت SWIFT استفاده می‌کنند. این روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از بورس اوراق بهادار است که در ادامه بخش بعدی به آن می‌پردازیم تا دستورالعمل‌های انجام این کار را دنبال کنید.

با این حال، اگر شما به دنبال رویکرد شناس تر و با صرف زمان کمتری هستید، بیایید نگاهی بیندازیم که روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از یک پلتفرم همتا به همتا را بررسی کنیم.
روش نقد کردن بیت کوین بی‌خطر

پلتفرم فروش همتا به همتا

اگر تمایلی ندارید که برای نقد کردن بیت کوین از روشی استفاده کنید که احتمالاً سه روز زمان می‌برد، باید از یک بستر فروش همتا به همتا مانند LocalBitcoin استفاده کنید. هنگام فروش بیت کوین به افراد دیگر در LocalBitcoins، می‌توانید تصمیم بگیرید که خریداران از کدام روش پرداخت می‌خواهند استفاده کنند. این شامل:

_ واریز وجه نقد

می‌توانید از خریدار بخواهید وجه خود را به‌حساب بانکی‌تان واریز کند. با این حال، شما همیشه باید قبل از ارسال بیت کوین‌های خود به آن‌ها، از آن‌ها شناسه و اثبات پرداخت را بخواهید.

 

_ انتقال بانکی

شما می‌توانید از خریدار بخواهید مبلغ نقل‌وانتقال بانکی را برای شما ارسال کند. قبل از امتحان این روش، حتماً قبل از ارسال بیت کوین خود، همیشه از خریدار شناسه و اثبات پرداخت را درخواست کنید. پس از دریافت پول، می‌توانید بیت کوین‌ها را برای آن‌ها آزاد کنید.

 

_ به‌صورت حضوری پول نقد را دریافت کنید

می‌توانید با یک خریدار محلی که در محل نزدیک شما است ملاقات کنید و آن‌ها به شما مبلغ نقدی بابت خرید بیت کوین بپردازند. این روش نقد کردن بیت کوین بی‌خطر است بااین‌حال، باید مراقب کلاه‌برداران باشید. LocalBitcoins سطح امنیت خوبی را ارائه می‌دهد؛ چراکه تا زمانی که تأیید پرداخت از خریدار را دریافت کند، بیت کوین پرداختی را قفل می‌کند.

شرط می‌بندم شما هنوز کمی سردرگم هستید که این حالت محافظه‌کارانه چگونه عمل می‌کند؛ بنابراین بگذارید از یک مثال استفاده کنیم: جان می‌خواهد 1 بیت کوین بخرد.

از آنجا که اهل انگلستان می‌باشد، در جستجوی فروشندگان بیت کوین در کشورش است. جان می‌بیند که مایک 1 بیت کوین را با قیمتی خوب به فروش می‌رساند و او همچنین انتقال بانکی را به‌عنوان گزینه پرداخت می‌پذیرد.

جان درخواست خود را برای 1 بیت کوین به مایک ارسال کرده و مایک قبول می‌کند. مایک 1 بیت کوین خود را در سپرده قرار می‌دهد. این امر بیت کوین را تا زمان انتقال پول به مایک قفل نگه می‌دارد. جان مبلغ توافق شده را به‌حساب بانکی مایک منتقل می‌کند. وقتی مایک مبلغ پرداختی را دریافت کرد، بیت کوین‌ها را آزاد می‌کند که سپس به‌حساب جان ارسال می‌شود. اکنون می‌دانید که چگونه می‌توانید بیت کوین را به‌صورت نقدی با استفاده از صرافی LocalBitcoins بفروشید.
روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از صرافی کارگزاری چگونه است؟

روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از صرافی کارگزاری چگونه است؟

بنابراین، اکنون که تفاوت بین دو روش مطلوب را می‌دانید، ما اکنون به شما می‌گوییم که روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از صرافی کارگزاری چگونه خواهد بود.

Coinbas

کوین بیس؛ محبوب‌ترین صرافی برای خریدوفروش بیت کوین است. آن‌ها معاملات بیت کوین بیشتری را نسبت به سایر کارگزاران پردازش می‌کنند و تعداد مشتری آن‌ها 13 میلیون نفر است.

 

روش‌های برداشت

_ Coinbase به شما امکان می‌دهد بیت کوین را نقد کنید و سپس می‌توانید هزینه آن را از حساب بانکی خود برداشت کنید. فقط می‌توانید بیت کوین خود را به یک حساب بانکی که قبلاً برای خرید ارز دیجیتال در Coinbase استفاده کرده‌اید، واریز کنید؛ بنابراین، اگر هنوز این کار را انجام نداده‌اید، ابتدا توصیه می‌کنم یک حساب ایجاد کنید و مقدار کمی ارز دیجیتال خریداری کنید.

هزینه‌ها

 هزینه‌ها به کشوری که بانک شما در آن قرار دارد بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال، اگر به دنبال روش نقد کردن بیت کوین به دلار هستید، هزینه انتقال بین‌بانکی 25 دلار است. اگر در اتحادیه اروپا قرار دارید و SEPA دارید، این هزینه فقط 0.15 دلار است. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌های برداشت Coinbase، می‌توانید با متخصصان سام اکسچنجر مشورت کنید.
 

زمان روش نقد کردن بیت کوین

زمان برداشت نیز به کشوری که بانک شما در آن قرار دارد بستگی دارد. برداشت در ایالات‌متحده معمولاً بین 4-6 روز کاری طول می‌کشد، درحالی‌که برداشت در اتحادیه اروپا 1-3 روز کاری طول می‌کشد.
 

روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از Coinbase

برای اینکه اوضاع کمی ساده‌تر شود، اکنون به شما روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از Coinbase را توضیح خواهیم داد.

1. ابتدا باید حسابی برای خود در Coinbase ایجاد کنید. به‌حساب بانکی خود پیوند داده و بیت کوین را واریز نمایید. اگر در مورد چگونگی انجام این کار به کمک نیاز دارید، متخصصان سام اکسچنجر شما را راهنمایی می‌کنند. اگر قبلاً این کار را کرده‌اید، به مرحله 2 بروید.

2. پس از تنظیم حساب کاربری خود، باید بیت کوین خود را به آدرس بیت کوین در کوین بیس خود ارسال کنید. برای این کار، روی تب حساب‌ها کلیک کنید، کیف پول بیت کوین خود را باز کرده و روی «دریافت» کلیک کنید.

3. سپس آدرس کیف پول بیت کوین بیس به شما نشان داده می‌شود. این آدرسی است که باید بیت کوین خود را به آن ارسال کنید. پس از تنظیم همه موارد، بر روی Buy / Sell در بالای صفحه کلیک کنید.

۴. سپس، روی Sell کلیک کنید.

۵. قدم بعدی در مورد روش نقد کردن بیت کوین در کیف پول است. با فرض اینکه اکنون بیت کوین خود را به کیف پول Coinbase خود ارسال کرده‌اید، کیف پول بیت کوین و ارز پیش‌فرض فیات خود را در اینجا مشاهده خواهید کرد. برای مثال من یک حساب کاربری از اتحادیه اروپا باز کردم، بنابراین کیف پول واریزی من به یورو (یورو) است.

بسته به مکانی که در آن قرار دارید این ارز فیات تغییر خواهد کرد. به‌عنوان مثال، مشتریان ایالات‌متحده امکان برداشت به USD را دارند و کاربران ژاپنی می‌توانند به JPY برداشت نمایند. همچنین میزان برداشت خود را مشاهده خواهید کرد. اگر حساب خود را قبلاً تأیید کرده‌اید، محدودیت‌های شما بسیار زیاد خواهد بود؛ اما اگر نیاز به افزایش آن دارید، روی See Limits کلیک کرده و دستورالعمل‌های تأیید اضافی را دنبال کنید.

۶. قبل از برداشت وجه، باید بیت کوین خود را با ارز محلی خود مبادله کنید. به‌عنوان مثال من بیت کوین را با یورو (یورو) مبادله می‌کنم. مقدار بیت کوین را که می‌خواهید بفروشید وارد کنید و معادل ارز فیات آن را به‌روز می‌کند.

۷. هنگامی که فوراً روی فروش بیت کوین کلیک کنید، اکنون بودجه شما در کیف پول ارزی فیات شما قرار خواهد گرفت.

8. خوب، بنابراین ما در مرحله آخر نحوه چگونگی واریز بیت کوین به‌حساب بانکی شما هستیم، روی کیف پول ارزی فیات خود (مثلاً EUR / USD / YEN) کلیک کنید و روی برداشت کلیک کنید! وقتی حسابی را از قبل ایجاد کردید، جزئیات حساب بانکی شما از قبل ذخیره می‌شود. تبریک می‌گوییم اکنون می‌دانید که روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از Coinbase به USD، EUR و سایر ارزهای فیات چگونه است. فراموش نکنید، کارگزاران بسیار دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. یکی دیگر از گزینه‌های محبوب فروشندگان بیت کوین، Kraken است.
 

کراکن

Kraken؛ یکی دیگر از صرافی‌های رایج است که جهت روش نقد کردن بیت کوین و واریز و برداشت ارز فیات به کار می‌رود. حدود سال 2011 ایجاد شد و بیشترین معاملات بیت کوین به یورو پردازش می‌کند. بااین‌حال، آن‌ها همچنین از سایر ارزهای اصلی مانند USD، CAD و JPY پشتیبانی می‌کنند.

 

روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از کراکن

 اگر می‌خواهید بیت کوین خود را با استفاده از صرافی کراکن به پول نقد تبدیل کنید، شما می‌توانید از حساب بانکی محلی خود برداشت کنید.
 

 هزینه‌های روش نقد کردن بیت کوین

هزینه‌های روش نقد کردن بیت کوین

هزینه‌های برداشت در کراکن بسیار اندک است. به‌عنوان مثال، هزینه انتقالات بین‌بانکی از طریق SEPA فقط 0.09 یورو است! و اگر می‌خواهید بیت کوین را به دلار با استفاده از یک بانک محلی ایالات‌متحده تبدیل کنید، هزینه کارمزد آن فقط 5.00 دلار است. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌های برداشت Kraken، می‌توانید با مشاوران سام اکسچنجر مشورت نمایید.

 

مدت‌زمان نقد کردن بیت کوین

 برداشت وجه از حساب بانکی‌تان احتمالاً بین 1-5 روز کاری طول می‌کشد.

 

روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از صرافی همتا به همتا

اکنون‌که روش نقد کردن بیت کوین را با استفاده از یک کارگزار می‌دانید، اجازه دهید من به شما توضیح دهم که چگونه این کار را با استفاده از صرافی همتا به همتا انجام دهید. چند مورد برای انتخاب وجود دارد و بااین‌حال، موردی که من بیشتر توصیه می‌کنم بیت کوین‌های محلی است. LocalBitcoins در سال 2012 ایجاد شد و هم‌اکنون تقریباً از هر کشور جهان پشتیبانی می‌کند؛ بنابراین، مهم نیست که اهل کجا باشید، باید بتوانید خریدارانی را پیدا کنید که بیت کوین خود را به آن‌ها بفروشید.

نکته جالب در مورد P2P این است که می‌توانید هر روش پرداخت موردنظر خود را از مشتریان بیت کوین خود درخواست کنید. در اینجا چند نمونه از روش‌های مختلف پرداخت موجود در LocalBitcoins آورده شده است:

_ انتقال بانکی محلی

_ انتقال بانکی بین‌المللی وایر

_ پی پال

_ اسکریل

_ وسترن یونیون

_ ووچر هدیه

_ سپرده نقدی

_ نتلر

فروشندگانی که روش نقد کردن بیت کوین را می‌دانند نیز می‌توانند قیمتی را که مایل به فروش بیت کوین خود هستند انتخاب کنند. شما می‌توانید با ایجاد یک تبلیغ، این کار را انجام دهید که مبلغی معادل 1٪ از کل فروش شمارا شامل می‌شود. بااین‌حال، اگر به یک خریداری به همان قیمتی که می‌خواهند بپردازند بفروشید، هیچ هزینه‌ای وجود ندارد.

همچنین سیستم رتبه‌بندی مانند eBay نیز وجود دارد که می‌توانید بازخوردی را برای خریدار یا فروشنده خود بگذارید. این به شما کمک می‌کند هنگام انتخاب خریدار در امنیت باشید. اگر مبتدی هستید، من توصیه می‌کنم که فقط به خریدارانی که 100٪ بازخورد مثبت واردند بیت کوین بفروشید.

 

بیت کوین‌های محلی به شما امکان می‌دهد ناشناس بمانید (هنگام انتخاب روش‌های پرداختی مانند پول اینترنتی یا کوپن هدیه)، به‌خصوص اگر شما از یک VPN مطمئن و ایمن نیز برای برقراری ارتباط خود استفاده کنید. بااین‌حال، برخی از فروشندگان تصمیم می‌گیرند بیت کوین خود را به خریداران جدید (افرادی که هیچ بازخورد ندارند) بفروشند.
روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از LocalBitcoins

 

در اینجا یک راهنمای مرحله‌به‌مرحله در مورد چگونگی روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از صرافی همتا به همتا آماده کرده‌ایم:
 

روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از LocalBitcoins

1. ابتدا باید در LocalBitcoins یک حساب کاربری بازکنید.

2. نام کاربری و رمز عبور قوی برای خود انتخاب کنید. همچنین باید آدرس ایمیل خود را وارد کرده و تأیید کنید.

3. پس از ورود به سیستم، در بالای صفحه بر روی فروش بیت کوین کلیک کنید.

4. سپس باید کشوری را انتخاب کنید که خریداران ایده آل شما در آن قرار دارند. من توصیه می‌کنم کشور خود را انتخاب کنید (البته) این به شما بستگی دارد. همچنین باید مقدار بیت کوین موردنظر برای فروش را وارد کنید.

5. همان‌طور که می‌دانید روش‌های زیادی جهت نقد کردن بیت کوین شما وجود دارد. برای مثال، روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از خریدار پی پال دارای رتبه بازخورد 100٪ و بیش از 1000 تجارت را انجام داده است. این بدین معناست که خریدار عملکردی قانونی دارد.

7. مقدار بیت کوین موردنظر برای فروش را تأیید کنید و آدرس ایمیل PayPal خود را وارد کنید. سپس بر روی Send Trade Request کلیک نمایید.

8. خریدار شما سپس اعلانی را ارسال می‌کند تا بگوید که شما مایلید بیت کوین‌های خود را به آن‌ها بفروشید. پس از پذیرفتن و تائید، شما بیت کوین‌های خود را به سپرده LocalBitcoins ارسال می‌کنید؛ بنابراین، خریدار تا زمانی که وجه را به شما پرداخت نکند، بیت کوین‌های شما را دریافت نخواهد کرد و شما نیز باید تأیید کنید که این کار را انجام داده‌اند.

9. خریدار باید با شما تماس بگیرد تا به شما اطلاع دهد که وجه ارسال‌شده است. سپس بررسی کنید که وجه در PayPal شما واردشده است، سپس روی پرداخت دریافت شده کلیک کنید تا معامله انجام شود. تبریک می‌گویم.

اکنون روش نقد کردن بیت کوین با استفاده از LocalBitcoins را می‌دانید. هنگامی‌که در LocalBitcoins تجربه بیشتری پیدا کنید، می‌توانید با استفاده از روش‌های پرداخت مختلف اقدام به فروش کنید. نکته مهم این است که برخی از روش‌های پرداخت به شما امکان می‌دهد بیت کوین‌های خود را باقیمتی بالاتر بفروشید، بنابراین ارزش استفاده از آن را دارد.

همچنین راه‌اندازی یک تبلیغ به نفع شماست حتی اگر 1٪ برای شما هزینه داشته باشد. در این حالت، هنگامی‌که آن‌ها بخواهند از شما بیت کوین بخرند، اعلانی را از آن‌ها دریافت خواهید کرد. LocalBitcoin فقط یکی از صرافی‌های همراه به همراه است که به شما امکان می‌دهد از بیت کوین خود پول به دست آورید، اما هنوز انواع صرافی دیگری نیز وجود دارند که متناسب با نیاز خود باید آن‌ها را انتخاب کنید.
 

 نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که هرگز قبل از دریافت هزینه بیت کوین، آن‌ها را برای خریدار ارسال نکنید.

نتیجه‌گیری روش نقد کردن بیت کوین

نتیجه‌گیری روش نقد کردن بیت کوین

اگر راهنمای ما را از ابتدا تا انتها خوانده‌اید، حالا باید چگونگی روش نقد کردن بیت کوین را بدانید. ما دو روش مختلف را به شما نشان دادیم:

روش مبادله واسطه‌ای و همچنین روش همتا به همتا. هر دو مزایا و معایب خود را دارند. Coinbase برای مبتدیان مناسب‌تر و ایمن‌تر است، درحالی‌که LocalBitcoin به شما امکان می‌دهد ناشناس بمانید و باقیمت بالاتر بیت کوین خود را بفروشید. بنابراین، کدام روش را ترجیح می‌دهید؟ آیا شما از یک کارگزار برای ذخیره بیت کوین یا مبادله P2P استفاده می‌کنید؟