چگونه سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین را شروع کنیم؟

چگونه سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین را شروع کنیم؟

1398/08/18
| 128

سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین، پلتفرم اجرایی بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال به نظر عموم افراد یکی از راه‌های سودآور برای سرمایه‌گذاری است. همان‌طور که بیت‌کوین یک سرمایه‌گذاری شگفت‌انگیز بود.
 

ارزهای دیجیتال جهان را در حال حاضر فراگرفته است و ماهیت غیرمتمرکز بلاکچین ها انقلابی در سیستم‌های مالی به راه انداخته است. زمانی که سرمایه‌گذاران و معامله گران متوجه شدند که فناوری اجرایی ارزهای دیجیتال چگونه کار می‌کند، همه آنها به سرمایه‌گذاری در این حوزه روی آوردند.
 

 

سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین از طریق ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین مانند کامپیوتر شخصی دردهه 1980، اینترنت دردهه 1990، موبایل در 2000 و شبکه اجتماعی در 2010s به نظر می‌رسد. کافی است در زمان مناسب وارد این حیطه شوید و در 10 سال آینده یک میلیونر باشید. صنعت blockchain از سال 2017 تغییر زیادی کرده است. در روزهای نوظهور بازار، مردم در وهله اول سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین را از طریق ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین و توکن امنیتی انجام می‌دادند. این نوع سرمایه‌گذاری‌ها می‌توانند سودآور باشند اما با ریسک زیادی همراه‌اند. امروز آن روند تغییر کرده است. سرمایه‌گذاران هم‌اکنون می‌توانند در داستان رشد blockchain از طریق شرکت‌های ذکرشده فعالیت کنند، بسیاری از آنها در حال تولید محصولات بلاکچین با سرعت بسیار زیاد هستند.
سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین از طریق ارزهای دیجیتال

 

سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین به معنای سود است

برای بسیاری از شرکت‌های فناوری ذکرشده، اتخاذ فناوری blockchain یک کار مهم است. از بلاک‌چین می‌توان برای ساخت ابزارهایی استفاده کرد که می‌توانند راندمان عملیاتی را افزایش دهند و هزینه‌های عملیاتی را کاهش داده و زنجیره‌های پیشرفته عرضه را ساده کنند. به همین دلیل شاهد غول‌های فناوری بیشتر و بیشتری هستیم که می‌توانند بسته‌ها یا BaaS (blockchain-as-a-Service) blockchain خود را ایجاد و به بازار عرضه کنند. چنین محصولاتی مشتریان سازمانی را که علاقه‌مند به فناوری blockchain هستند، هدف قرار می‌دهد و با رشد بازار چنین فناوری‌هایی بسیار سودآور شده‌اند. درحالی‌که آمریکای شمالی هنوز بزرگ‌ترین بازار BaaS است، منطقه آسیا و اقیانوسیه سریع‌ترین بازار در حال رشد رادارند.  انتظار می‌رود که بازار کلی BaaS با نرخ رشد سالانه 15٪ تا سال 2024 رشد کند.
 

چگونه می‌توان به سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین پرداخت و سود بالایی کسب کرد؟

قبل از هر چیزی باید بدانید که بلاکچین، یک فناوری مطمئن نیست. Blockchain فقط می‌تواند یک گام تکاملی باشد، پیشگام یک فناوری قوی‌تر و قابل‌اعتمادتر باشد که سودآوری بالایی دارد. عناصری در فناوری بلاکچین وجود دارد که به مفاهیمی که در دنیای دیجیتالی امروز بسیار موردنیاز هستند، ازجمله بهره‌وری، حریم خصوصی، شفافیت و امنیت اشاره می‌کند؛ اما این بدان معنی نیست که blockchain قهرمان بلامنازع این مفاهیم است. درواقع، من معتقدم که اگر به دنبال ارز دیجیتال و به‌طور خاص بیت‌کوین نبوده و به‌عنوان اولین برنامه کاربردی مناسب این ارزها ظاهر نبود، بلاک‌چین خسته‌کننده می‌شد. به‌عبارت‌دیگر، سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین واقعاً خیلی زود است؛ اما این دلیل نمی‌شود که سرمایه‌گذاران دست از تلاش بردارند.

ما کارگزار شما نیستیم و نمی‌خواهیم نحوه استفاده از وجه خود را برای شما توضیح دهیم. ما به شما خواهیم گفت که مهم نیست کدام گزینه را انتخاب کنید، فقط کافی است که دراین‌باره مطالعه بیشتری انجام دهید؛ بنابراین در اینجا چهار روش سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین وجود دارد که می‌توانید درزمینهٔ فناوری blockchain به سودآوری دست‌یابید، این لیست شامل روش‌هایی از بالاترین سطح ریسک گرفته تا بی‌خطرترین آنها شده است.

 

۱. سرمایه‌گذاری روی سکه‌ها و توکن ها

درحالی‌که ارز دیجیتال یک blockchain نیست، اما مستقیم‌ترین راه برای سرمایه‌گذاری در استفاده از این فناوری است. این همچنین خطرناک‌ترین مورد گزینه‌های پرخطر است. شما نه‌تنها به فناوری زیربنایی بلاکچین مشروط هستید که پذیرش گسترده‌تری را به دست می‌آورید، بلکه شرط می‌بندید که افرادی که از فناوری استفاده می‌کنند. به‌درستی از آن استفاده می‌کنند، دید آنها روشن است، مورداستفاده آنها معتبر است و این مدل تجاری آنها کار خواهد کرد و این فقط خطرات معمول یک استارتاپ هستند.

باوجود سکه و توکن، شما هم توافق می‌کنید که این سرمایه‌گذاری امن است، ازنظر اخلاقی و قانونی تحت کنترل است و هیچ برنامه‌ای وجود ندارد که قصد هک شدن، فریب، جعل شبکه را داشته باشد. بهترین توصیه‌ای که من برای این نوع سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین به‌واسطه سکه‌دارم این است که بااحتیاط فراوان آن را انجام دهید و مقداری پول برای خرید میزانی سکه در پلتفرم‌های مختلف خرج کنید. سپس تمام آن سکه‌ها را به کیف پول‌های کاغذی‌تان منتقل کنید و مدتی به آنها کاری نداشته باشید و سپس ده سال بعد به سراغ آنها بروید و از سود دریافتی خود لذت ببرید.

من با ICO خیلی موافق نیستم. ICO در مورد ورود پول زیادی به یک منبع واحد در یک‌زمان است. ما نمی‌گوییم ICO ذاتاً سطحی و ناقص طراحی‌شده‌اند، ما فقط می‌گوییم حتی IPO ها نیز مشکلات خود را دارند و این مشکلات با ICO بزرگ می‌شوند. ما همچنین قصد نداریم درزمینهٔ توکن ها سرمایه‌گذاری کنم. توکن ها صریحاً انتزاعی هستند و نمی‌توانیم آنها را به‌عنوان سرمایه‌گذاری معرفی کنیم. کاربردهای استفاده از توکن شامل موارد زیر است:

خرید اقلام در یک بازی ویدیویی، سکه در یک کازینو مجازی. ما توصیه می‌کنیم دلار را به توکن تبدیل نکنید مگر اینکه بلافاصله از آنها برای خرید یک کالا و یا دریافت خدمات استفاده کنید و آنها را برای طولانی‌مدت نگه ندارید.

چگونه می‌توان به سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین پرداخت و سود بالایی کسب کرد؟

۲. سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین به‌واسطه استارتاپ های این حوزه

اشتباه معمول بسیاری از افراد این است که بلاکچین را با بیت‌کوین اشتباه می‌گیرند، Blockchain به‌هیچ‌وجه Bitcoin یا هیچ سکه دیگری نیست. این‌یک فناوری جدید است که روی یک الگوی معامله جدید حساب می‌کند و داده‌های معاملات را ذخیره می‌کند. اما blockchain یک فناوری است نه کاربرد فناوری و پارادایم می‌تواند یک مشکل بزرگ را حل کند. این بدان معناست که سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین به‌واسطه استارتاپ ها درزمینهٔ ارزهای دیجیتال ریسک کمتری دارد. مشکل اصلی این گزینه پیشنهادی، این است که یافتن یا حتی تعریف استارتاپ بلاکچین دشوار است. بسیاری از استارتاپ های این حوزه فقط استارتاپ هایی هستند که از blockchain برای تولید سکه، توکن و یا به‌نوعی برای انتقال سکه یا توکن از شخصی به شخصی برای برخی اهداف استفاده می‌کنند.

برخی دیگر از استارتاپ ها فناوری محوری برای بلاکچین هستند زیرا آنها از گزینه‌های موجود نیستند. موارد جالبی در مورد سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین وجود دارد که بیشتر به فناوری تا ارز دیجیتال تکیه می‌کنند. در حال حاضر ما موارد زیادی در مورد کاربرد بلاکچین در داروسازی، دارایی، روی گیری، املاک و مستغلات، منابع غذایی می‌شنویم، اساساً هر چیزی که باید با دقت و به‌طور آشکار در مقادیر عظیم ردیابی شود. البته هنوز کاربرد بسیاری از این بلاکچین ها عملی نشده‌اند اما در آینده نه‌چندان دور شاهد آنها خواهیم بود. اگر ابزار لازم و تمایل به اجرای استارتاپ ها در اختیاردارید، سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین به‌واسطه آنها انتخاب مناسبی است. بنابراین مانند هر سرمایه‌گذار دیگری، تحقیقات خود را به‌دقت انجام دهید و تمام موانع پیش رو احتمالی برای سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین را به‌دقت ارزیابی کنید.
 

۳. سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین به‌واسطه ETF ها

این‌جایی است که ضریب ریسک سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین کاهش می‌یابد و به سطح عادی و کم‌خطر تقلیل می‌یابد و این نیز ساده‌ترین گزینه است. یک مفهوم نسبتاً جدید، ETF هایی به حمایت از بلاکچین ها اقرار کرده‌اند. این بدان معناست که آنها سبد سهام معاملاتی عمومی شرکت‌هایی هستند که از blockchain استفاده می‌کنند و یا مربوط به استفاده از blockchain و ارز دیجیتال هستند. همه آنها خیلی صریح بیان می‌کنند كه آنها به‌طور مستقیم در ارزهای رمزپایه سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، بنابراین گزینه‌ای بسیار کم‌خطرتر هستند. مشکل اینجاست که بحثی در مورد چگونگی اینکه آنها واقعاً بلاکچین هستند وجود دارد. من در یکی از این ETF ها (BLOK) برای مقدار کمی سرمایه‌گذاری کردم، اما فقط به این دلیل که سبد هلدینگ را دوست دارم و این حقیقت که صندوق به‌طور فعال اداره می‌شود، بنابراین من شرط می‌بندم که مدیران صندوق برای اجرا و تکامل برنامه blockchain و نه موارد دیگر تلاش می‌کنند. برخی از برترین‌های موجود در BLOK عبارت‌اند از Semiconductor تایوان، NVidia و AMD در بخش سخت‌افزار وجود دارند. سپس شرکت‌هایی مانند Overstock و Square در قسمت تجارت وجود دارند؛ اما IBM نیز در آنجا وجود دارد. شما قطعاً بازده 10،000٪ درصدی نخواهید داشت، اما حداقل شما با خطرات زیادی دست‌وپنجه نرم نمی‌کنید.

۴. سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین به‌واسطه صرف زمان در یادگیری

ممکن است صرف زمان برای یادگیری مفاهیم و اصول پیشرفت و توسعه بلاکچین، برای شما به‌منزله اتلاف وقت و از دست دادن سود باشد اما این بهترین شرط‌بندی شما خواهد بود. این نوع سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین ریسک کم، بازده بالقوه بالا دارد و کاملاً قابل‌کنترل است.

چگونگی سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین بدون ارزهای رمزنگاری

چگونگی سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین بدون ارزهای رمزنگاری

آیا سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین بدون ارزهای دیجیتال معنی دارد؟ این سؤالی است که ارزش پرسیدن دارد! شما احتمالاً از ردیابی حمل‌ونقل که یکی از برنامه‌های Blockchain در حوزه حمل‌ونقل و لجستیک است آگاه هستید. قراردادهای هوشمند یکی دیگر از مواردی است که قابل‌برنامه‌ریزی و توسط بلاکچین اجرا می‌شود و وقتی رویدادهای خاصی از طریق آن سازمان‌دهی می‌شوند، به‌طور خودکار اقدامات را انجام می‌دهد. پرداخت‌ها همچنین می‌توانند با استفاده از توکن های blockchain انجام شود. به‌جای اینکه با ارزهای رمزپایه ای که دارای نوسانات ناخواسته هستند، مقابله کنید، ارزش توکن با دلار آمریکا ثابت می‌شود. توکن معامله را اداره می‌کند و بر اساس شرایط قرارداد هوشمند اجرا می‌شود. هنگامی‌که یک رویداد اتفاق می‌افتد، انتقال ارزش از پرداخت‌کننده به سمت گیرنده می‌رود. وجوه توسط بانکی تضمین می‌شود که به ارزش USD باشد. از سربرگ‌های بلاکچین برای ثبت معامله، تاریخ، توکنی که بلافاصله در طول تسویه‌حساب تبدیل می‌شوند استفاده می‌شود. توکن دارای ارزش است و قابل‌انتقال است. این بدان معناست که بانکی که خدمات تسویه‌حساب ارائه داده است می‌تواند کدهایی را که دارای ارزش محدود هستند تجارت کند. ارزش آن بر اساس جریان وجوه نقدی است که انتظار می‌رود توکن در طول فعالیت خود تولید کند.
 

اکنون می‌توانید بدون استفاده از ارز دیجیتال به سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین بپردازید:

کنسرسیوم بلاکچین

سازمان‌هایی که در کنسرسیوم بلاکچین یا پروژه منبع باز گروه جمع شده‌اند. دو عامل اصلی در اینجا عبارت‌اند از:

هایپر لجر

هایپر لجر این در سال 2016 توسط بنیاد لینوکس تأسیس شد، Hyperledger یک اثر مشترک منبع باز است که برای پیشبرد فناوری blockchain بین صنعت ایجادشده است. آنها با بیش از 30 شرکت مؤسس حوزه‌های مختلف، همکاری جهانی دارند.

 

شرکت اتحاد اتریوم (EEA)

 EEA شرکت‌های بزرگ، استارتاپ ها، دانشگاهیان و فروشندگان فناوری را با متخصصان موضوع اتریوم ارتباط می‌دهد. با استفاده از این راهکارها، می‌توانید بدون کمک رمزنگاری به سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین بپردازید.

روش‌های دیگر سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین بدون استفاده از ارز دیجیتال شامل موارد زیر است:

Overstock_ 

_ مستر کارت

_ ماشین‌های تجاری بین‌المللی

Eastman Kodak _

    Nvidia 
 

چگونگی سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین با ارزهای دیجیتال

خوب، بنیان‌گذار Coinjanitor مارك كنیگزبرگ می‌گوید: Blockchain فناوری است. بیت‌کوین صرفاً اولین مظهر اصلی پتانسیل آن است. بدون شک، اگر به دنبال سود کلان هستید، این‌یک استراتژی عالی خواهد بود. علاوه بر این، Blockchain به دلیل نقش خود به‌عنوان یک فناوری اساسی درزمینهٔ بیت‌کوین محبوبیت خود را پیداکرده است.
در سیستم‌عامل‌های Crowdfunding سرمایه‌گذاری کنید

کسب درآمد از سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین

اکنون به این سؤال می‌پردازیم که چگونه می‌توان با سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین به درآمدزایی رسید. روش‌های بسیاری برای این امر وجود دارد. برای کسب درآمد با Blockchain می‌توانید راه‌هایی که در ادامه مطرح می‌کنیم را دنبال کنید. با بهترین شرکت‌های بلاکچین سرمایه‌گذاری کنید: استخدام افراد مناسب می‌تواند تجارت عالی را برای شما فراهم کند. در ادامه شرکت‌های مناسب برای تجارت و سرمایه‌گذاری را مطرح می‌کنیم.
 

در سیستم‌عامل‌های Crowdfunding سرمایه‌گذاری کنید:

استارتاپ های Blockchain در مراحل ابتدایی آنها معمولاً به دنبال استراتژی Crowdfunding بند. اگر در مورد بسترهای نرم‌افزاری به نام BnkToTheFuture شنیده‌اید، به‌طور بالقوه به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهد پول خود را در چندین استارتاپ Bitcoin و Blockchain قرار دهند.

عرضه اولیه سکه

شرکت‌های بلاک‌چین از طریق عرضه اولیه سکه برای افزایش سرمایه، رمزهای ارز یا سایر توکن ها را صادر می‌کنند.
 

ارزهای رمزنگاری رایج که می‌توانم در سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین استفاده کنم کدم‌اند؟

مسیرهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید در هنگام برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری‌شده طی کنید اما تعداد معدودی از این موارد قطعاً به شما کمک می‌کند تا تجارت خود را ارتقا دهید:

_ بیت‌کوین

_ اتریوم

_ لیت‌کوین

_ ریپل

Zcash _
 

اهمیت ارزهای دیجیتال هنگام سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین

در اینجا دلایل مناسبی وجود دارد که چرا انتخاب ارزهای رمزنگاری‌شده و فناوری blockchain برای سرمایه‌گذاری در آن، سودهای تجاری کلانی را برای شما به ارمغان خواهد داشت.
 

سیستم پرداخت غیرمتمرکز

سیستم‌های غیرمتمرکز مربوط به حفظ حریم خصوصی بالا می‌تواند یک عامل بالقوه برای سرمایه‌گذاری باشد. بدون هیچ واسطه و عامل دیگری، شما مسئولیت کامل نظارت و یا پیگیری پرداخت سریع رادارید؛ علاوه بر این، شفافیت معامله حفظ می‌شود.
سیستم پرداخت غیرمتمرکز

اثبات تقلب

با استفاده از فناوری بلاکچین، کلیه معاملات تائید شده در یک دفترچه عمومی ذخیره می‌شوند. هویت صاحبان سکه رمزگذاری می‌شوند تا از مشروعیت نگهداری سوابق اطمینان حاصل شود. ازآنجاکه ارز دیجیتال غیرمتمرکز است، شما آن را به‌طور کامل تملک می‌کنید.
 

توسعه یکپارچه در فناوری

همان‌طور که می‌دانیم بیت‌کوین در حالت بی‌ثباتی قرار دارد، همین مورد نیز در فناوری قابل‌استفاده است. اگر به دنبال بهترین شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری هستید، عامل موفقیت احتمالی توسعه‌دهندگان نیز همین توسعه یکپارچه است. با به‌روزرسانی‌های فناوری که هر بار انجام می‌شود، همه ویژگی‌های بهبودیافته به شبکه اضافه می‌شوند و شما از فناوری روز عقب نمی‌مانید.
 

آیا اکنون زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین است؟

آیا اکنون زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین است؟

با افزایش قیمت بیت‌کوین، سرمایه‌گذاران بیشتری به فناوری بلاکچین روی آورده‌اند. چند دلیل وجود دارد که چرا سرمایه‌گذاری می‌تواند راه بهتری باشد. همان‌طور که می‌دانید ماهیت غیرمتمرکز بلاکچین و کنترل از راه دور آن و ذخیره داده‌ها و اطلاعات کامل و سایر مزایای آن به شما و سرعت تجارتتان کمک شایانی می‌کند؛ و روزبه‌روز تعداد علاقه‌مندان سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین و شرکت‌های حمایت‌کننده آن افزایش می‌یابد.
 

نتیجه‌گیری

در ادامه، شما مشاهده می‌کنید که این برنامه‌ها قصد تغییر جهان را دارند، هزاران استارتاپ شروع به کار می‌کنند و سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین به اوج خود می‌رسد و فناوری بلاکچین همه‌جا فراگیر می‌شود. بنابراین توصیه می‌کنیم که تحقیقات مفصلی در این زمینه انجام دهید و بدون معطلی سرمایه‌گذاری خود را شروع کنید.