آنچه درباره بیت کوین کش ای بی سی باید بدانید؟

آنچه درباره بیت کوین کش ای بی سی باید بدانید؟

1398/06/23
| 227

«بیت کوین کش به دلیل یک انشعاب سخت به دو شاخه بیت کوین کش ای بی سی و سی وی تقسیم شد، زیرا می‌دانیم BCH نیز یک انشعاب بیت کوین است. هر دو BCH ABC و BCHSV (که در حال حاضر BSV خوانده می‌شوند) تفاوت‌های ویژه‌ای دارند. هر دو آن‌ها از زمان ایجاد انشعاب درگیر جنگ جدی برای پیروزی در جنگ هش شده‌اند. سرانجام، بین کوین کش ای بی سی با تجمع اثبات کار بیشتر برنده نبرد شد و معاملات مهم برای حمایت از آن آغاز شد.»

 

افزایش هزینه در شبکه بیت کوین به برخی از افراد در جامعه برای ایجاد یک انشعاب سخت برای افزایش بلوک‌ها کمک کرده است. این فشار در ژوئیه سال 2017 هنگامی به وجود آمد که برخی از اعضای جامعه بیت کوین ازجمله راجر ور احساس کردند که تصویب BIP 91 بدون افزایش حد بلوک به نفع افرادی که می‌خواستند بیت کوین را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری دیجیتالی و نه به‌عنوان یک ارز تراکنشی مبادله کنند، است.

این فشار توسط برخی برای افزایش اندازه بلوک با مقاومت روبرو شد. از زمان آغاز به کار تا ژوئیه سال 2017، کاربران بیت کوین مجموعه‌ای از قوانین را برای رمزنگاری حفظ کرده بودند. سرانجام، گروهی از فعالان درزمینه بیت کوین، سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، توسعه‌دهندگان و عمدتاً معدنچیان مستقر در چین از برنامه‌های پیشنهادی بهبود SegWit بیت کوین به معنای افزایش ظرفیت ناراضی بودند و به معنای افزایش ظرفیت و پیشبرد برنامه‌های جایگزین برای ایجاد بیت کوین کش بود، ناراضی بودند.

تقسیم پیشنهادی شامل طرحی برای افزایش تعداد تراکنش‌هایی بود که می‌تواند با افزایش محدودیت اندازه بلوک به هشت مگابایت، هر تعداد معاملات خود را پردازش کند.
بیت کوین کش ای بی سی 1

اولین اجرای نرم‌افزار تحت عنوان بیت کوین کش ای بی سی در یک کنفرانس در آن ماه ارائه شد. این تغییر که یک انشعاب نامیده می‌شود، در تاریخ 1 اوت 2017 به اجرا درآمد. در نتیجه، بیت کوین به دو بخش تقسیم شد.

در زمان ارتقاء نرم‌افزار (همچنین به‌عنوان انشعاب نیز شناخته می‌شود) هرکسی که بیت کوین نیز در اختیار داشت دارای همین تعداد واحد بیت کوین کش ای بی سی نیز بود. تفاوت فنی بین بیت کوین کش ای بی سی و بیت کوین در این است که بیت کوین کش به بلوک‌های بزرگ‌تر از بیت کوین اجازه می‌دهد که از نظر تئوری به آن امکان پردازش معاملات بیشتر در هر ثانیه را می‌دهد.

همان‌طور که همه ما می‌دانیم که بیت کوین کش ای بی سی یک انشعاب سخت است که منجر به دو زنجیره جدید با پشتیبانی متفاوت BCH ABC و BCH SV شده است. اکنون که هر دو سکه استخراج می‌شوند (با پشتیبانی متفاوت و قدرت هش متغیر)، هر یک از آن‌ها ارزش دلار متفاوتی دارند و هر دو اکنون در صرافی‌های اصلی معامله می‌شوند.

طرفداران بیت کوین کش ای بی سی این عقیده را دارند که ساختار اساسی BCH «به هیچ تغییر اساسی نیاز ندارد.» هنوز، نقشه راه بیت کوین کش ای بی سی توسعه بیشتر شبکه را عمدتاً از طریق افزایش بلوک‌های Bitcoin Cash (از این رو نام) و به حداقل رساندن هزینه معاملات پیشنهاد می‌کند.

تفاوت بیت کوین کش ای بی سی و سی وی

بیت کوین کش ای بی سی از تاریخ انشعاب بیشتر از BCH SV در حال جمع‌آوری اثبات کار (PoW) است و سرانجام، نیز پشتیبانی مبادلات مهم ارز دیجیتال از جمله، Bittrex، Kraken، Bitstamp و Coinbase را به دست آورد.

_ نرخ هش

اندازه‌گیری قدرت استخراج در بلاکچین: بزرگ‌ترین نقطه اختلاف در رقابت بین بیت کوین کش ای بی سی و سی وی بوده است. تقریباً از زمان انشعاب سخت BCH که آن‌ها را ایجاد کرده است، بیت کوین کش ای بی سی به قدرت هش بیشتری رسیده است، اما مواقعی اتفاق افتاده است که میزان هش SV بالاتر از ABC بوده است.

میزان کل هش هر دو انشعاب بیت کوین کش تقریباً 1/5 برابر از نرخ هش شبکه بیت کوین را تشکیل می‌دهد. طبق گفته fork.lol، بیت کوین کش ای بی سی به‌طور مداوم بین 85 تا 90 درصد از این کل قدرت هش را نشان می‌دهد.

_ بلوک

 بیت کوین کش ای بی سی‌ با داشتن میزان هش بیشتر از زمان انشعاب سخت بیت کوین کش به دو شاخه، از SV بلوک‌های بیشتری را استخراج کرده است. بلاکچین بیت کوین کش ای بی سی با 40 بلوک طولانی‌تر از زنجیره بیت کوین SV بود. بزرگ‌ترین بلوک بیت کوین کش ای بی سی در مجموعه داده 3999 KB است، در حالی که بزرگ‌ترین بلوک SV 31.9 مگابایت است، چهار برابر بزرگ‌ترین بلوک مجاز BCH قبل از تقسیم زنجیره. با این حال، بلوک‌های بزرگ‌تر معاملات واقعی پول نقد را منعکس نمی‌کنند. شبکه SV در حال حاضر در حال «تست استرس» است و به این معنی که این شبکه برای آزمایش ظرفیت عمداً توسط معاملات احمقانه پر شده است. پس از پایان آزمایش استرس، مطمئناً اندازه بلوک واقعی به بلوک‌های بیت کوین کش ای بی سی نزدیک‌تر می‌شود.

_ قیمت

 باوجود بسیاری از مبادلات تجاری هرگونه دارایی ناشی از BCH پس از انشعاب سخت، تهیه یک مقایسه دقیق قیمت دشوار است. با توجه به آمار یکی از صرافی‌های اصلی در حال حاضر در حدود ۲۴ ساعت با مبادله بیت کوین ۶۰ دلار سودآوری دارد. درحالی‌که بیت کوین کش ای بی سی وضعیت بهتری دارد و طی 24 ساعت 297 دلار و در کمترین حالت 223 دلار در بورس Binance سودآوری دارد.

 

در ادامه گروه سام اکسچنجر می‌خواهد راهنمای مفصلی در مورد محل و چگونگی خرید بیت کوین کش ای بی سی ارائه دهد.

برای شروع، باید بیت کوین را با استفاده از پول فیات بخریم تا هرگونه ارز دیجیتال را در صرافی‌های دیگر خریداری کند (می‌توانید از بیت کوین خود که قبلاً خریداری‌شده بود استفاده کنید)؛ بنابراین برای خرید باید بیت کوین را در Coinbase دنبال کنید و مراحل بعدی برای خرید بیت کوین کش ای بی سی در بینانس را دنبال کنید. اگر از قبل بیت کوین دارید، می‌توانید از این مرحله بگذرید و در Binance ثبت‌نام کنید.
بیت کوین کش ای بی سی 2

 

ثبت‌نام در Binance

 Binance یک صرافی ارز دیجیتال با هزینه‌های معامله نسبتاً کم است و تاکنون بدون هیچ‌گونه مشکل و پاسخ پشتیبانی خوبی فعالیت کرده است. دو گزینه برای سیستم‌عامل‌های معاملاتی در Binance وجود دارد: Basic و Advanced.

واریز بیت کوین خود به Binance

پس از ثبت‌نام در Binance، وارد سیستم شوید و بعد می‌توانید چند مورد از فهرست را در گوشه بالا سمت راست ببینید. یکی از صندوق‌هاست که یک مورد فرعی به نام «سپرده» دارد. این مکانی است که می‌توانید تمام سپرده‌های خود را مشاهده کنید (از آدرس‌های دیگر به Binance سپرده شده است).

بنابراین برای ارسال بیت کوین که در Coinbase یا Gemini خریداری کرده‌ایم به Binance، باید یک آدرس بیت کوین داشته باشیم که می‌توانیم در این صفحه پیدا کنیم. برای یادگیری نحوه سپردن بیت کوین به Binance از Coinbase، مراحل زیر را طی کنید.

آدرس را کپی کرده و BTC خود را از Coinbase / Gemini به این آدرس ارسال کنید. پس از دریافت بیت کوین در Binance، روی گزینه زیر منو Basic در Exchange در گوشه بالا سمت چپ کلیک نمایید.

حال باید در لیست ارزها سکه بیت کوین کش ای بی سی را با جفت معاملات بیت کوین بیابیم. برای انجام این کار دستورالعمل‌های زیر را طی کنید.

_ کادر BTC را در گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید. این بدان معنی است که شما به دنبال سکه‌هایی هستید که با بیت کوین معامله شوند.

_ بیت کوین کش ای بی سی را در کادر جستجو در بالای لیست سکه‌ها بنویسید و مطابق شکل زیر انتخاب شما را فیلتر می‌کند. اکنون می‌توانید بیت کوین کش ای بی سی را با قیمت فعلی مشاهده کنید. تقریباً نزدیک به سرمایه‌گذاری در بیت کوین کش ای بی سی هستید. اکنون کافی است روی بیت کوین کش ای بی سی کلیک کنید.

_ بر روی BCH ABC کلیک کنید که نمودار روزانه را به همراه سفارشات در سمت چپ آورده است.

با کلیک بر روی قیمت سبز مورد نیاز در سمت چپ، قیمت خود را برای بیت کوین کش ای بی سی در معامله با BTC، انتخاب کنید. پس از کلیک، قیمت برای مثال به 0.046133 تغییر می‌کند. اکنون باید مقدار BTC خود را که می‌خواهید در بیت کوین کش ای بی سی سرمایه‌گذاری نمایید، انتخاب کنید. برای مشخص کردن مقدار بیت کوین کش ای بی سی که می‌توانید با آن قیمت خریداری نمایید، روی یکی از 25 | 50 | 75 | 100٪ کلیک کنید.

اگر تازه‌کار هستید، می‌توانید بر روی تب Market کنار Limit نیز کلیک کرده و مبلغ BTC را انتخاب کرده و روی خرید بیت کوین کش ای بی سی کلیک کنید که اساساً با قیمت بازار خریداری می‌شود. پس از موفقیت، می‌توانید به Funds در منوی بالا و سمت راست بروید و بیت کوین کش ای بی سی را جستجو کنید.

۵ مورد از بهترین کیف پول‌های بیت کوین کش ای بی سی

ازنقطه‌نظر امنیتی بیت کوین کش ای بی سی واقعاً محکم و سخت است، زیرا آن‌ها یک مهاجم نرخ هش کوتاه‌مدت را پشت سر گذاشتند تا بتواند به‌راحتی در برابر دفاعی با سرعت ثابت استفاده کند. برای حمله به حمله‌کننده، نیاز به 2 برابر میزان هش حمله‌کننده دارد تا حمله را انجام دهد که در مرحله بعدی غیرممکن است. بیت کوین کش ای بی سی در حال حاضر به‌عنوان BCH در coinmarketcap ثبت شده است و آن را به‌عنوان پنجمین ارز دیجیتال در جهان با کلاه بازار تبدیل کرده است.

لجر نانو S

 لجر نانو S به‌عنوان بهترین کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین کش ای بی سی در نظر گرفته شده است که امن‌ترین وسیله برای ذخیره دارایی‌های بیت کوین کش ای بی سی شماست. رمزهای خصوصی توسط یک کد پین ایمن می‌شوند که غیر از مالک در دسترس کسی نیست. علاوه بر این، معاملات را می‌توان با فشار دادن دکمه‌های دستگاه، توسط خود کاربر تأیید کرد، ازاین‌رو یکی از بهترین کیف پول‌های BCH بیت کوین کش ای بی سی است.

Trezor

ترزور همچنین یک کیف پول سخت‌افزاری است که به دلیل قیمت اقتصادی از نظر برخی از کاربران بیت کوین کش ای بی سی در مقایسه با لجر نانو S ارجحیت دارد. این دستگاه شبیه به یک USB است که حداکثر امنیت را برای ذخیره‌سازی سخت‌افزار فراهم می‌کند. Trezor دارای صفحه داخلی است که کاربر می‌تواند معاملات را به‌صورت دستی تأیید کند. این یک کیف پول HD (سلسله مراتبی) است که در آن کل کیف پول را می‌توان با یک پین 24 کلمه‌ای تهیه کرد که به بهبود عملکرد و امنیت کیف پول کمک می‌کند.

کیف پول رایگان

 کیف پول رایگان یک کیف پول چند ارزی آنلاین است که از چندین ارز مانند Bitcoin Ethereum و بیش از 30 ارز دیجیتال دیگر پشتیبانی می‌کند که در آن امکان معامله آزاد بین کاربران کیف پول رایگان فراهم می‌شود. شما حتی می‌توانید با کمک کارت اعتباری cryptocuractions را خریداری کنید. این نه تنها یک کیف پول وب بلکه برای بارگیری دستگاه‌های تلفن همراه مانند iOS و Android نیز در دسترس است. کیف پول رایگان برخی از بهترین ویژگی‌ها مانند تائید معامله چند امضایی، تأیید هویت 2 عاملی و موارد دیگر را ارائه می‌دهد.
 

بیت کوین کش ای بی سی 3Exodus

 

Exodus به‌عنوان امن‌ترین کیف پول برای استفاده روزانه شناخته می‌شود، زیرا دارای یک رابط کاربری ساده و کاربرپسند است و این باعث می‌شود آن را به یکی بهترین کیف پول‌ها تبدیل کند که برای کاربران بیت کوین کش ای بی سی شناخته‌شده است. این کیف پول مبتنی بر دسکتاپ است، سازگار با ویندوز، لینوکس و سیستم‌عامل MAC. این یک کیف پول سبک است، زیرا دیگر نیازی به بارگیری کامل بلاکچین در رایانه را ندارید. بهترین قسمت در مورد Exodus این است که می‌توانید چندین ارز جدا از بیت کوین کشای بی سی را ذخیره کنید و آن را به یکی از بهترین کیف پول‌های بیت کوین کش ای بی سی تبدیل کنید.

 

BTC.com

BTC.com، ایجاد شده توسط فناوری‌های Bitmain یکی از کیف پول‌های محبوب وب و موبایل است که می‌تواند تنها بیت کوین و بیت کوین کش ای بی سی را ذخیره کند که با هدف ذخیره و انتقال ارز دیجیتالی شما با خیال راحت و ایمن ایجاد شده است و یکی از بهترین‌ها که برای سیستم‌عامل ios مناسب است، محسوب می‌شود. این همچنین یک کیف پول HD است که در آن می‌توانید از پس‌انداز خود پشتیبان گیری کنید و می‌تواند معاملات چند امضائی انجام دهد و کاربران با تائید اعتبار دو عاملی می‌توانند به‌راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

نحوه شروع استخراج بیت کوین کش ای بی سی

اول از همه، برای دریافت جوایز استخراج آینده خود به یک کیف پول بیت کوین کش ای بی سی نیاز خواهید داشت. به دلایل ایمنی، توصیه می‌شود یک کیف پول را انتخاب کنید که رمز خصوصی شما را در دستگاهی که روی آن نصب شده ذخیره کند.

همچنین، اطمینان حاصل کنید که از یک فایل wallet.dat در یک دستگاه جداگانه پشتیبان تهیه نمایید یا یک نسخه را چاپ کنید و در یک مکان امن نگه دارید. در صورت خرابی و سرقت رایانه از شما، نمی‌توانید بدون این پرونده وجه خود را بازیابی کنید و آن‌ها برای همیشه از بین می‌روند. در این مرحله، باید این مسئله را در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید به تنهایی یک معدن را استخراج کنید یا به یک استخر بپیوندید.

استخر معدن گروهی از ماینر های بیت کوین کش ای بی سی هستند که به‌منظور افزایش شانس خود برای حل پازل، قدرت محاسباتی خود را با هم ترکیب می‌کنند. در یک استخر، معدن شما برای حل الگوریتم‌های کوچک‌تر و آسان‌تری دریافت می‌کند و همه کارهای ترکیبی شما شانس استخر برای حل الگوریتم بزرگ‌تر و دریافت پاداش را افزایش می‌دهد. هنگامی که یک استخر پاداش دریافت می‌کند، براساس میزان قدرت محاسباتی که در آن سهم داشته‌اند، بین شرکت‌کنندگان تقسیم می‌شود.

از طرف دیگر، اگر شما به‌طور موفقیت‌آمیز یک معامله را به‌تنهایی حل کنید، پاداش کامل به خود شما اختصاص می‌یابد. هنگام انتخاب استخر، دقت کنید که چقدر بزرگ است، چند مرتبه بلوک پیدا می‌کنند، ساختار پرداخت آن‌ها چیست، چه شهریه‌ای را پرداخت می‌کنند و چه نوع آماری را ارائه می‌دهند. برای پیوستن به یک استخر، تمام‌کاری که شما باید انجام دهید این است که در وب‌سایت آن‌ها ثبت‌نام کنید و یک حساب کاربری تنظیم کنید. پس از آن، شما باید یک کارگر اضافه کنید. برای هر ماینری که کار می‌کنید، باید از شناسه کارگر خود استفاده کنید تا بتوانید فعالیت‌هایتان را ردیابی کنید.

اگر تصمیم به پیوستن به استخر گرفتید، در بیشتر موارد نرم‌افزار مخصوص به خود را دارد. برخی از آن‌ها با همه موارد از پیش تنظیم‌شده، از جمله آدرس کیف پول ارسال می‌شوند. در این حالت، وصل کردن آن به یک پریز برق تنها کاری است که شما باید انجام دهید.

اگر بخشی از یک استخر هستید، باید نام کاربری، رمز عبور و آدرس استخر خود را وارد نرم‌افزار کنید. پس از انجام این کار، شروع به استخراج سکه خواهید کرد. اگر به‌صورت انفرادی استخراج می‌کنید، پس‌ازآنکه یک بلوک را متوقف کردید، پاداش در کیف پول متصل به شما ظاهر می‌شود. اگر بخشی از استخر هستید، بخشی از پاداش شما به‌طور خودکار محاسبه خواهد شد و به‌حساب شما اضافه می‌شود. فقط هنگام ورود به استخر، مطمئن شوید که آدرس کیف پول خود را در قسمت‌های موردنیاز وارد کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و سرمایه‌گذاری در بیت کوین کش ای بی سی می‌توانید با متخصصان سام اکسچنجر مشورت نمایید.