ارز دیجیتال ترون چیست؟

ارز دیجیتال ترون چیست؟

1398/06/22
| 160

«برای درک کامل ارز دیجیتال ترون، باید از اصول اولیه شروع کنیم. سکه ترون یک پلتفرم سرگرمی و به اشتراک‌گذاری محتوا غیرمتمرکز است که از فناوری بلاکچین و همتا به همتا (P2P) استفاده می‌کند. شما می‌توانید از آن به‌عنوان رسانه اجتماعی نسل بعدی فکر کنید که در آن می‌توانید با هرکسی در هر جای دنیا، محتوا ایجاد کنید و به اشتراک بگذارید. Tronix واحد اساسی حساب‌های موجود در بلاکچین ارز دیجیتال ترون است. این واحد پولی است که برای محتوای شما پرداخت می‌شود و اغلب به‌عنوان نماد انتخابی آن، TRX خوانده می‌شود.»

افرادی که از رسانه‌های اجتماعی، قمار آنلاین و سایر اشکال سرگرمی آنلاین لذت می‌برند، از ارز دیجیتال ترون نیز لذت خواهند برد. با استفاده از پلتفرم ارز دیجیتال ترون نه تنها می‌توانید محتوا را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید، بلکه به‌عنوان خالق محتوا برای محتوا و داده‌هایی که ایجاد می‌کنید پاداش دریافت می‌کنید. این مدل در تقابل مستقیم با چگونگی عملکرد و استفاده شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی، مانند فیس بوک، از داده‌های کاربران است. آن‌ها اغلب بدون اطلاع کاربر، این مزایا را برای خود به دست می‌آورند. وقتی از ارز دیجیتال ترون استفاده می‌کنید، کنترل داده‌های خود را در اختیار دارید و به محتوای شما پاداش تعلق می گیرد.

ارز دیجیتال ترون چیست؟

مشارکت‌های ارز دیجیتال درون

در حال حاضر مشارکت‌های بزرگی مانند همکاری با oBike دارد. بزرگ‌ترین شرکت توزیع دوچرخه در جنوب شرقی آسیا (oBike)، مستقر در سنگاپور، توکن خاص خود را با نام oCoin راه‌اندازی کرد. این توکن در سال جاری از شبکه ارز دیجیتال ترون در ژانویه آغاز شد. oCoins از دنیای واقعی برخوردار است، زیرا می‌توان از سکه‌ها برای خرید در پلتفرم oBike استفاده کرد. این شرکت کاربران را قادر می‌سازد فقط با انتخاب سوار شدن دوچرخه oBikes، oCoin کسب کنند.

مشارکت‌های مهم دیگر شامل یکی از غول‌های Bitmain است که تولید کننده و طراح برجسته تراشه‌های ASIC است که برای استخراج بیت کوین استفاده می‌شود. Antminer S9 Bitmain یکی از داغ‌ترین محصولات مورداستفاده در جامعه معدن بیت کوین است؛ بنابراین وقتی کسی از شما درباره سکه ترون سؤال پرسید، فراموش نکنید که به شبکه عظیم آنها اشاره کنید.

Zag- S&W یکی دیگر از شرکای ارز دیجیتال ترون، یک شرکت حقوقی پیشرو در سطح بین‌المللی است که بر حقوق تجارت و شرکت‌ها متمرکز است. این یک امر امیدوار کننده است، زیرا این شرکت بخشی از Legal 500 است که دارای شبکه گسترده‌ای متصل به برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان است. این مشارکت پشتیبانی گسترده‌ای را در معاملات دارایی دیجیتال، عملیات، مدیریت ریسک و سازگاری قانونی در حوزه‌های قضایی ارائه می‌دهد. از آنجا که Tronix در مبادلات بیشتر و بیشتر قرار می‌گیرد، نیاز به حمایت قانونی افزایش می‌یابد. این همکاری بسیار استراتژیک است.

Tron Foundation چیست؟

 بنیاد ارز دیجیتال ترون؛ یک‌نهاد غیرانتفاعی می‌باشد که در صنعت جنوب شرقی آسیا مستقر در سنگاپور است. این بنیاد عمدتاً درگیر فعالیت شبکه ارز دیجیتال ترون در اصول صراحت، انصاف و شفافیت در حمایت از تیم توسعه Tron فعالیت می‌کند.

تیم پشتیبان بنیاد ارز دیجیتال ترون مقررات را بالاترین ارزش‌ها می‌داند. آن‌ها تائید شده توسط سازمان حسابداری و تنظیم مقررات شرکت و تحت نظارت قانون شرکت سنگاپور قرار دارند.

در ادامه کسب اطلاعات بیشتر درباره بنیان‌گذار ارز دیجیتال ترون، جاستین سان به شما کمک می‌کند تا این سکه را بهتر بشناسید. جاستین سان؛ رهبر بنیاد ارز دیجیتال ترون است که تجربه‌ای چشمگیر دارد، برای شروع، او برنامه Peliwo را تأسیس کرد که در حال حاضر 10 میلیون کاربر دارد. جاستین سان باعث شده تا Peliwo به اولین برنامه پخش مستقیم جریان داده برای دریافت ارز دیجیتال تبدیل شود. برنامه Peliwo یکی از اعضای پیشرو در انجمن محتوای صوتی آنلاین است.

جاستین سان همچنین فارغ‌التحصیل دانشگاه پنسیلوانیاست. در حالی که هنوز رابطه علی بابا و ترون نامشخص است، برخی از توسعه‌دهندگان برتر علی بابا در حال ترک علی بابا هستند تا به ترون بروند.

سان خود را با تیمی گسترده‌تر از مربیان تمام ستاره ازجمله فنگ لی و تیم برنرز لی محاصره کرد. برای کسانی از شما که نمی‌دانید، فنگ لی مشاور ریپل و سرمایه‌گذاری در Coinbase است. گروه برنرز لی به دلیل اختراع شبکه جهانی وب مشهور می‌باشد و در ورای این تیم، تعداد فزاینده‌ای از تأثیرگذاران اصلی در کریپتو وجود دارد که معتقدند سکه TRX موفق خواهد شد.

چگونه می‌توان از ارز دیجیتال ترون استفاده کرد؟

بزرگ‌ترین فایده استفاده از ارز دیجیتال ترون این است که شما به هنرمندان و سازندگان محتوا در سراسر جهان این امکان را می‌دهید که بر محتواهایی که ایجاد می‌کنند، مالکیت داشته باشند. ارز دیجیتال ترون در حال پیشبرد حرکتی است که برخی از آن به‌عنوان شبکه سوم یاد می‌کنند. اگرچه به نظر می‌رسد آینده‌نگر است، وب سوم یا وب 3.0، مردم را قادر می سازد از اینترنت استفاده کنند، همان‌طور که در ابتدا قرار بود از آن به‌عنوان یک شبکه غیرمتمرکز منبع باز استفاده شود.

شما با استفاده از ارز دیجیتال ترون، اینترنت را در مسیر اصلی خود هدایت می‌کنید. شما می‌توانید داده‌ها را تحت کنترل خود برگردانید جایی که می‌خواهید داده‌ها را برای منافع خود فاش نکنید یا از آن درآمدزایی کنید؛ بنابراین یکی از پاسخ‌های ارز دیجیتال ترون، چیزی این است که اینترنت را به هدف اصلی خود سوق می‌دهد.

از نظر یک توسعه‌دهنده ارز دیجیتال ترون نیز ویژه است، زیرا در حال حاضر به شکلی ساخته می‌شود که امکان استفاده از هر زبانی را برای قراردادهای هوشمند فراهم می‌کند. این بدان معنی است که توسعه‌دهندگان در آینده قادر خواهند بود از هر زبان برنامه‌نویسی که ترجیح می‌دهند برای طراحی نرم‌افزارهای باز استفاده کنند.

معاملات چگونه کار می‌کنند؟

مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال، معاملات ارز دیجیتال ترون در یک دفترچه عمومی انجام می‌شود. در این دفترچه راهنمای عمومی، تاریخچه هر معامله را می‌توان تا آخرین معامله جستجو کرد. مدل معامله‌ای که TRX از آن استفاده می‌کند، مشابه مدل معامله‌ای است که بیت کوین از آن استفاده می‌کند. تنها تفاوت این است که ارز دیجیتال ترون با ارائه امنیت اضافی، مدل بیت کوین را بهبود بخشیده است. مدل TRX ای که استفاده می‌شود UTXO نامیده می‌شود.

در یک مدل UTXO، یک خروجی اولیه وجود دارد که مبلغی است که در کنار مجموعه‌ای از قوانین به آدرس کاربر TRX ارسال می‌شود و آن مبلغ مشخصی را باز می‌کند. محصول نهایی، خروجی است که UTXO نامیده می‌شود.

ارز دیجیتال ترون چه پتانسیلی دارد؟

از آنجا که شما در حال حاضر اطلاعات خوبی در مورد ارز دیجیتال ترون دارید، زمان بحث در مورد پتانسیل آن است. ارز دیجیتال ترون ممکن است به دلیل روشی که جاستین سان ارتباطات را کنترل می‌کند، نتواند رشد کند که بعضی اوقات سرمایه‌گذاران را عصبانی می‌کند. هنوز ترون بسیار جوان است و روزهای زیادی را برای پیشرفت در پیش رو دارد.
ارز ترون3

آیا ارز دیجیتال ترون امن است؟

اگر از پلتفرم ترون استفاده می‌کنید، شهرت آن تاکنون بسیار خوب بوده و به نظر می‌رسد این پلتفرم امنیت را در اولویت قرار داده است. وی برای کارهای خود از امثال گوگل، کوالکام، هواوی، قدردانی کرده است. Guo تمام تحقیقات و توسعه را برای امنیت Tron انجام خواهد داد. او به پاسخگویی به سؤالات محور امنیتی مرتبط با ترون کمک می‌کند.

هنگامی که نوبت به سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال ترون می‌رسد، فقط باید باهوش باشید؛ مانند نگه‌داشتن رمز عبور ایمن، شما باید با حساس بودن سکه‌های خود را ذخیره کنید. می‌توانید سکه‌ها را در کیف پول خود ذخیره نمایید، اما اگر از کیف پول استفاده می‌کنید، حتماً رمز خصوصی خود را یادداشت کنید. اگر رمز خصوصی خود را یادداشت نکنید، ممکن است سکه‌های خود را برای همیشه از دست دهید.

از آنجا که ارز دیجیتال ترون غیرمتمرکز است، سایت‌هایی مانند myetherwallet.com اطلاعات شما را به هیچ‌وجه ذخیره نمی‌کنند. آن‌ها نسخه پشتیبان از نام کاربری و رمز عبور شما ندارند. اگر فراموش کردید، نمی‌تواند ایمیلی برای شما ارسال شود تا رمز خود را تنظیم مجدد کنید. هنگام ثبت‌نام باید به کلید خصوصی دسترسی داشته باشید. این تنها راه ورود به‌حساب کاربری شماست.

درست مانند هر دارایی دیجیتالی دیگر، ارز دیجیتال ترون می‌تواند مورد سوءاستفاده قرار بگیرد و امنیت آن نقض شود. این خطری است که شما باید در عصر دیجیتالی از آن استفاده کنید. شما می‌توانید با استفاده از یک کیف پول سخت‌افزاری، فن‌های اساسی امنیتی مانند امنیت کلیدهای خصوصی خود را دنبال نمایید. چنین تکنیکی توانایی شما در محافظت از خود را افزایش می‌دهد.

با این حال، شاید شما بزرگ‌ترین دشمن خودتان هنگام سوءاستفاده از ارز دیجیتال ترون باشید؛ مانند سایر ارزهای دیجیتال، می‌توانید از آن برای انجام برخی موارد غیرقانونی در هنگام فرار مالیاتی یا تجارت غیرقانونی استفاده کنید.

چگونه می‌توان از ارز دیجیتال ترون سوءاستفاده کرد؟

مانند بسیاری از سکه‌های دیگر یا به‌طور کلی هر دارایی دیگری، ارز دیجیتال ترون را می‌توان برای موارد مشابه پنهان کردن پول یا فرار مالیاتی استفاده کرد. در حقیقت، طبق مقاله‌ای از Motley Fool، تاکنون 36٪ از دارندگان بیت کوین تمایل دارند در سال جاری مرتکب تقلب مالیاتی شوند.

با افزایش مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال، فضای مجازی کمتری برای استفاده غیرقانونی از آن وجود دارد. مفاهیمی مانند KYC (مشتری خود را بشناسید) برای شناسایی و تائید صحت افراد با استفاده از ارز دیجیتال برجسته‌تر می‌شوند. KYC برای شناسایی صاحبان دارایی مناسب است، اما به‌نوعی KYC با اطمینان خاطر از مشروعیت پلتفرمی که از آن‌ها استفاده می‌کند، به خود صاحبان دارایی نیز اطمینان می‌دهد.

معاملات خودی نیز می‌تواند برای ارز دیجیتال ترون اتفاق بیفتد همان‌طور که برای هر سکه دیگر اتفاق می‌افتد. ظن تجارت خودی در رمزنگاری شایع است. هیچ شایعه‌ای غیرعادی در مورد تجارت و Tron رخ نداده و این شایعه درباره جاستین سان را که یک میلیارد دلار ارزش TRX برای خودش در نظر گرفته بود، نیز رد شده است.

فناوری و پرسنل پشت ارز دیجیتال ترون با نگرانی اندکی روبرو هستند. این تیم به‌تدریج با توسعه‌دهندگان Alibaba و سایر غول‌های فناوری همراه می‌شود. جاستین سان جوان است، اما این بدان معنی می‌باشد که او از همان نسلی است که رمزنگاری دارد و مخاطب جوان را می‌فهمد. این سکه قطعاً ارزش سرمایه‌گذاری دارد.

نحوه خرید ارز دیجیتال ترون

با ساده کردن برنامه‌ها و برنامه‌های سرگرمی و بازی، این امکان فراهم شد تا اساساً هر کسی بتواند محتوای صنعت توزیع شده را بر روی پلتفرم ترون ارائه دهد، بدون اینکه واسطه‌ای بسیار پردرآمد فعالیت کنند.

از طریق ارز دیجیتال ترون، کاربران نهایی و توسعه‌دهندگان محتوا هم‌اکنون می‌توانند مستقیماً با یکدیگر در شبکه بلاکچین ارتباط برقرار کنند. به‌طور خلاصه، همه مصرف‌کنندگان برای بارگیری یک بازی به‌عنوان مثال، باید تماس و پرداخت مستقیم را انجام دهند. انجام این کار آسان است، زیرا ترون به هر کسی امکان می‌دهد محتوای خود را در شبکه بلاکچین ایجاد و لیست کند.

روند معاملات به‌اندازه کافی آسان است. بیایید بگوییم که یک توسعه‌دهنده موسیقی آهنگ جدیدی را توسط یک هنرمند جدید در شبکه ترون قرار داده است. این پلت فرم به سازندگان محتوا اجازه می‌دهد تا برای مدت زمان 40 ثانیه، یک تریلر کوچک برای آهنگ ایجاد کنند. اگر مصرف‌کننده عاشق آهنگ باشد، می‌تواند آهنگ را مستقیماً از خالق محتوا در شبکه ترون خریداری کند.

تکرارهای آینده ترون به سازندگان محتوا اجازه می‌دهد سکه‌ها و توکن های جدیدی صادر کنند، درست مانند برنامه نویسان در سیستم‌عامل‌های رمزنگاری شده مبتنی بر ارز دیجیتال مانند اتریوم. ارز دیجیتال ترون، در حال حاضر برای خرید در صرافی‌ها مانند Binance و Liqui قابل خریداری است.

مزایای استفاده از ارز دیجیتال ترون

ویژگی‌های کلیدی ترون که واقعاً برای هر کسی که سرمایه‌گذاری در این رمزنگاری را در نظر می‌گیرد، رضایت‌بخش هستند را در ادامه مطرح می‌کنیم.

 

ویژگی‌های اصلی در ادامه ذکرشده‌اند:

_ داده‌های آزاد و کنترل نشده

_ سیستمی که روی محتوا کار کند، در آنجا مصرف‌کنندگان منابع دیجیتالی را از گسترش مطالب به دست می‌آورند.

_ یک سیستم ICO شخصی که به افزایش نرخ افزایش سرمایه کمک می‌کند.

_ نوعی زیرساخت خاص که به توزیع دارایی‌های دیجیتال کمک می‌کند.

 

مزایای اصلی شامل موارد زیر است:

_ معاملات ارزان

هزینه معامله تقریباً صفر است. برای بسیاری از شبکه ها برای معاملات باید هزینه پرداخت شود، اما ارز دیجیتال ترون هزینه بسیار کمی دارد.

_ امکان حجم معاملات بیشتر

سیستم ارز دیجیتال ترون اجازه می‌دهد تا معاملات بدون محدودیت انجام شود. همچنین، این سیستم می‌تواند هزار معاملات در ثانیه را انجام دهد برخلاف رقیب خود، اتریوم که می‌تواند حدود ۱۵ معاملات در ثانیه را انجام دهد.

_ پشتیبانی و محبوبیت: صحبت‌های زیادی در مورد ارز دیجیتال ترون در این صنعت وجود دارد، عمدتاً به دلیل بنیان‌گذار آن‌که همچنین جاستین سان است. همچنین، در بسیاری از مبادلات ذکر شده و در مدت زمان کوتاهی پس از راه‌اندازی، کاربران زیادی را به خود اختصاص داده است. پشتیبانی از ترون بسیار گسترده بوده و در حال حاضر یک میلیون کاربر دارد که توسط Smartereum گزارش شده است.

 

معایب ارز دیجیتال ترون

درمورد موارد منفی این پلتفرم حرفی برای گفتن نداریم، اما مطمئناً عدم اطمینان با آن وجود دارد زیرا ما هنوز کاربر واقعی روی سیستم‌عامل نداریم. بسیاری بر این باورند که ایده عرضه بالا در Tron می‌تواند یک مشکل باشد. تا سال 2020 ترون قصد دارد یک میلیارد سکه در گردش داشته باشد که ممکن است منجر به از دست رفتن ارزش پولی شود.

به نظر می‌رسد که جدول زمان‌بندی مطابق برنامه‌های ارز دیجیتال بسیار طول می‌کشد تا اینکه واقعاً عملکرد آن را ببینیم. ممکن است مشکلات زیادی وجود داشته باشد که ما ممکن است از آن چیزی که اکنون می‌شناسیم بر روی پلتفرم با آن‌ها روبرو شویم.
ارز دیجیتال ترون چیست؟ 4

چگونه ارز دیجیتال ترون را بخریم؟

ترون را می‌توان به‌سادگی از هر یک از مبادلات عمومی ارز دیجیتال خریداری کرد. در اینجا لیستی از سه صرافی برتر وجود دارد که می‌توانید برای خرید ترون در نظر بگیرید.

 

Binance

این یکی از جوان‌ترین صرافی‌های رمزنگاری شده و اعتماد زیادی به دست آورده است. تنها نقطه‌ضعف این پلتفرم این است که شما نمی‌توانید با استفاده از ارز فیات، یعنی پول نقد در دنیای واقعی مبادله کرده و باید از ارز دیجیتال دیگری استفاده کنید.

 

HitBtc

این شرکتی است که در سال 2013 راه‌اندازی شده است و می‌توانید در این پلتفرم از ارز فیات استفاده کنید. بسیاری افراد برای خرید ترون از شکل دیگری از ارز دیجیتال استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید از حساب بانکی خود استفاده کنید، باید با ارسال مدارک شناسایی، توسط HitBtc تأیید شوید. هزینه‌های معاملات روی پلتفرم زیاد نیست، اما ممکن است بسته به اینکه چه سکه‌ای در حال مبادله هستید متفاوت باشد.

 

OKEx

این سکویی است که در سال 2014 راه‌اندازی شده است که می‌تواند برای تبادل لیستی از حدود 100 سکه ارز دیجیتال استفاده کند. آن‌ها همچنین می‌توانند از ارز فیات برای شما استفاده کنند، اما این درواقع برای مشتریان پیشرفته که در آنجا هستند برای خرید محصولات پیشرفته است. ازاین‌رو، این ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد. برای بررسی یکی از بهترین ویژگی‌های این پلتفرم، باید عامل امنیت را در نظر داشته باشید. همچنین، پشتیبانی چت زنده 24 ساعته نیز وجود دارد که گامی عالی در جهت تضمین امنیت شماست.

 

بسیاری از افراد نیز این ایده را در نظر می‌گیرند که اتریوم را بر روی پلتفرمی مانند Coinbase خریداری می‌کنند و سپس آن را به برخی از ارزهایی که دوست دارند منتقل می‌کنند، جایی که از آن برای تبادل ترون استفاده می‌کنند.

آیا باید روی ارز دیجیتال ترون سرمایه‌گذاری کنید؟

تیمی که در ترون کار می‌کند در مدت‌زمان کوتاهی توانسته موفقیت بزرگی را از آن خود کند و در حال حاضر در مقایسه با مدت زمانی که وجود دارد، در رده‌بندی بسیار خوبی قرار دارد. علاوه بر این تاکنون این تیم در هر کاری که برای آن‌ها برنامه‌ریزی کرده، موفق بوده و پشتیبانی سرمایه‌گذاران مطرحی را به دنبال داشته است، نباید برای ترون کار سختی باشد که توجه صنعت سرگرمی را به خود جلب کند.

قیمت آن نیز در حال حاضر در جایگاه پایداری قرار داشته و این احتمال وجود دارد که ممکن است طی چند سال به حدود 5 دلار (۵۵ هزار تومان) برسد. اگر این شرکت درگیر هیچ مشاجره‌ای نباشد، غیرقابل انکار است که توسط صنعت سرگرمی در سطح جهانی پذیرفته شود. مزایای ذکر شده در این مقاله مطمئناً تقریباً بهترین خصوصیاتی را دارد که باید قبل از سرمایه‌گذاری به دنبال آن‌ها باشید. به دلیل افت بیت کوین، قیمت‌ها پایین است، اما سرمایه‌گذاری بر روی آن اکنون می‌تواند ثروت بزرگی را در آینده به همراه آورد.