دعوت شرکت های بزرگ برای کریپتوکارنسی فیسبوک

دعوت شرکت های بزرگ برای کریپتوکارنسی فیسبوک

1398/09/09
| 60

کریپتو کارنسی فیس بوک به زودی به راه خواهد افتاد و مسئله نشانگر این موضوع است که بازار ارزهای رمز نگاری شده تا چه حد با موفقیت روبرو بوده است و جالب اینجاست که آمار ها نشانگر رکود در بازار ارز های رمز نگاری شده هستند، اما بسیاری از شرکتهای بزرگ از پتانسیل موجود در این حوزه اطلاع دارند.

تاکنون هزاران ارز رمز نگاری شده ایجاد شده است، اما این بازار همچنان توانایی ورود یک ارز رمزپایه دیگر را دارد و باید منتظر ماند و دید که فیسبوک و تمامی متحدان قدرتمندش که شامل غول های کارت اعتباری مانند ویزا کارت و مستر کارت و همچنین پی پال و اوبر می شود چگونه قرار است به این بازار عظیم وارد شده و باتوجه به فاش کردن اطلاعات توسط فیسبوک و رسوایی اخیر و همچنین مقاومت مقامات تا چه حد در این بازار شلوغ موفق خواهند بود.

 

کریپتو کارنسی فیس بوک (لیبرا):

براساس گزارش مفصلی توسط وال استریت ژورنال، در هفته آینده شرکت فیس بوک برنامه های بزرگی را برای رونمایی از سیستم عامل جدید ارزهای رمزنگاری شده خود که قرار است در سال آینده آن را عرضه کند دارد. کاربران پلتفرم رسانه های اجتماعی قادر خواهند بود تا سکه کریپتو کارنسی فیسبوک را با نام Libra به یکدیگر ارسال کنند و همچنین قادر خواهند بود از کریپتو کارنسی فیسبوک برای خرید از طریق فیس بوک و اینترنت استفاده کنند.

فیس بوک به منظور ایجاد پشتیبانی از پروژه جدید سکه های خود از ابتدای مراحل اولیه ، حمایت بیش از دهها شرکت را در صنایع مالی، تجارت الکترونیکی، فناوری و ارتباطات را به دست آورده است. با این حال عدم حمایت تنظیم کننده ها و طرفداران ارزهای دیجیتال به صورت توام  این سؤال را ایجاد کرده است که چه زمانی یا در حقیقت اصلاً  آیا کریپتو کارنسی فیسبوک معتبر شناخته خواهد شد؟

کریپتو کارنسی فیس بوک (لیبرا)

پشتيبانان شركت تعيين شده:

در میان شرکتهای مختلفی که برای سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری در کریپتو کارنسی فیس بوک شرکت کرده اند می توان نامهای بزرگی را دید، از جمله این نامها دو غول کارت های اعتباری با نام ویزا کارت ( visa card ) و مستر کارت (master card  ) و همچنین غول صنایع حمل و نقل اوبر (uber  ) وجود دارند. پول جمع آوری شده توسط اعضای سرمایه گذار به بودجه برای راه اندازی کریپتو کارنسی فیس بوک کمک خواهد کرد.

براساس این گزارش، فیسبوک در صدد جمع آوری حتی 1 میلیارد دلار برای حمایت از پروژه جدید ارز رمزنگاری خود است. همچنین شرکت خدمات پرداخت پی پال ( (PayPal تا زمانی که در چهارم اکتبر سال 2019 اعلام کرد که از کریپتو کارنسی فیس بوک خارج شده است، در هیئت مدیره  آن حضور داشته است.

سکه کریپتو کارنسی فیس بوک را با نام Libra به یکدیگر ارسال کنند

لیبرا چیست:

از زمان آغاز شوق ارز های رمز نگاری شده حدود دو سال میگذرد، علاقه مندان در همان زمان پیش بینی می کردند که شرکت های بزرگ رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک وارد دنیای سکه های دیجیتال خواهند شد. طبق گزارش ها ، فیس بوک بیش از یک سال است که در حال توسعه لیبرا( Libra ) است اما جزئیات کمی در مورد کریپتو کارنسی فیس بوک در دسترس عموم قرار گرفته است.

اقدامی که معلوم است برای مقابله با بی ثباتی شدید که سکه های دیجیتالی دیگر را فرا گرفته انجام شده است . ممکن است راه اندازی کریپتو کارنسی فیس بوک در این مرحله عجیب و غریب به نظر برسد. اگرچه علاقه به بیت کوین و سایر ارز های دیجیتالی در سال 2017 بسیار شدید بود ، اما این شوق و علاقه افزایش شدید قیمت سکه ها را در پی داشت و منجر به راه افتادن موجی از راه اندازی سکه های دیجیتال شد و این موضوع موجب شده تا ارزهای رمزنگاری توسط سرمایه گذاران پس رده شود و نتواند به عنوان ارز اصلی وارد بازار شود.

پیش بینی میشود کریپتو کارنسی فیس بوک نسبت به سایر ارز های دیجیتال پیشرفت بیشتری داشته باشد و این به دلیل پایگاه کاربری عظیم فیس بوک است که شامل میلیارد ها حساب میشود . با این حال ، چالش های نظارتی در ایالات متحده و سایر نقاط جهان همچنان یک مانع مهم محسوب می شود  و همچنین نگرانی مداوم در مورد استفاده از ارزهای رمزپرداخت برای پولشویی و تأمین اعتبار سازمان های تروریستی وجود دارد.

 

چه چیزی در آینده لیبرا نهفته است:

فیس بوک قبلاً لایه‌هایی بین خود و پروژه خود ایجاد کرده است. به عنوان مثال ، نه فیس بوک و نه شرکت های عضو کریپتو کارنسی فیس بوک ، موسوم به ( Libra Association )، سکه را به طور مستقیم کنترل نمی کنند ، اگرچه ممکن است با عمل به عنوان معدن کاران برای تأیید معاملات ، در توسعه شبکه پرداخت Libra نقش ایفا کنند. شاید جای تعجب نباشد که فیسبوک مراقب است تا در برابر مسائل نظارتی احتمالی مربوط به رمزنگاری جدید از خود محافظت کند ، زیرا غول رسانه های اجتماعی برای مقابله با دغدغه های مختلف حریم خصوصی تحت فشار شدید قرار گرفته است. در اواخر ماه جاری ، یک دفترچه تفصیلی از اطلاعات مربوط به کریپتو کارنسی فیس بوک منتشر خواهد شد.

کریپتو کارنسی فیس بوک برای خرید از طریق فیس بوک

نقش دولت ها:

ترسهای ایجاد شده برای مردم و برای سیستم مالی در مورد تنظیم کننده ها نه از بین رفته  و نه از بین خواهد رفت  زیرا مقامات سراسر جهان زنگ های هشدار را برای ارزهای رمزنگاری شده و کریپتو کارنسی فیس بوک به صدا دراورده اند و هر روزه بر آن می افزایند. طبق گزارش فایننشال تایمز ، تابستان امسال ، اعضای اتحادیه اروپا با مقامات 26 بانک مرکزی ملاقات کردند.

معاون کمیسیون اتحادیه اروپا ، والدیس دامبروسکی اخیراً در مورد ثبات مالی که در مورد کریپتو کارنسی فیس بوک مطرح است ابراز نگرانی کرده است. همچنین دولت ترامپ نگرانی های مربوط به امنیت ملی را در خصوص کریپتو کارنسی فیس بوک مطرح کرده است.  بنوئت کوئور ، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا گفت: ارزهای دیجیتال خطرات جدی را در رابطه با اولویت های سیاست های عمومی ایجاد می کنند.

نوار انتقادات طولانی خواهد بود و تصویب مقررات برای جلوگیری از ارزهای رمزپایه همچنان ادامه دارد. وزیر امور خارجه فرانسه ، برونو لو مایر ، اخیراً اظهار داشت ، من عمیقاً متقاعد شده ام كه ​​باید از توسعه گسترش ارزهای رمز پایه جلوگیری کنیم. دیوید مارکوس ، خالق پی پال (pay pal  ) و همچنین یکی از بنیانگذاران لیبرا، برای رفع نگرانی ها در توییتر خود نوشت:  اخیراً صحبت های زیادی در مورد چگونگی تهدید آمیز بودن استفاده از ارز های رمز پایه شده است. با این صحبت ها مردم همواره باید منتظر بانکها باشند و در هر لحظه جوابگوی دولت خود شوند.

کریپتو کارنسی فیس بوک معتبر شناخته خواهد شد؟

نتیجه

لیبرا یک ارز دیجیتال بسیار پایدار است که توسط فیس بوک پیشنهاد شده است تا در اکوسیستم آنلاین آن مورد استفاده قرار گیرد. هدف لیبرا این است كه به سبد ارزهای فیزیکی جهانی از جمله دلار ، یورو و ین متصل شود. تا کنون لیبرا حامیان قدرتمندی برای خود جمع کرده که میتوان به شرکتهای بزرگی در فضای دنیای پرداخت مانند Mastercard و PayPal به عنوان شرکای سازمانی و حامیان مالی پروژه Libra نام برد. با این حال، تنظیم کننده های اتحادیه اروپا و ایالات متحده نگرانی های خود را ابراز کرده و پرچم های قرمز خود را در مورد خطرات احتمالی بزرگ بالا برده اند و ممکن است آزادی لیبرا را به هم بزنند.گرچه لیبرا هم همانند سایر ارز های رمز نگاری شده احتمالا از هیچ یک از قوانین ایجاد شده توسط دولت ها پیروی نخواهد کرد اما قوانین میتوانند از گسترش سریع ارز های رمز پایه مانند لیبرا جلوگیری کنند. با توجه به پتانسیل لیبرا و به پشتوانه میلیون ها حساب کاربری در فیس بوک و همچنین متحدینی قدرتمند به نظر میرسد موفقیت پروژه لیبرا تضمین شده باشد اما همچنان باید منتظر بود تا نتیجه نهایی حاصل شود.