حجم فعالیت با فناوری اتریوم بیش از دو برابر خواهد شد

حجم فعالیت با فناوری اتریوم بیش از دو برابر خواهد شد

1398/08/24
| 72

همان‌طور که آگاه هستید فناوری اتریوم یک پلتفرم غیرمتمرکز بوده که اجراکننده قراردادهای هوشمند است. طبق این پلتفرم، امکان جعل و ازکارافتادگی و یا دسترسی افراد ثالث به برنامه‌هایی که در این زمینه فعال هستند، وجود ندارد. در اینجا قصد داریم تا جنبه‌هایی دیگری از این پلتفرم را موردبررسی قرار بدهیم.

 

با توجه به افزایش محبوبیت انباشتگی (staking)، بخش تحقیقات فاینانس (Binance) متوجه شد که پس از ورود فناوری اتریوم (ETH) به این بازی، حجم فعالیت انباشتگی شاهد افزایشی بیش از دو رقم، خواهد بود. بخش تحقیق و تحلیل بازار مربوط به تبادلات ارزهای رمز پایه اصلی فاینانس، آخرین گزارش خود را در تاریخ 28 اکتبر منتشر کرد. در طی این گزارش آن‌ها در موردبحث انباشتگی در صنعت ارزهای رمز پایه صحبت می‌کنند. آن‌ها آن را به مکانیزم اجماع گواهی اثبات سهام (PoS) پیوند داده و روند نگه‌داشتن سرمایه‌ها را در یک کیف پول از نوع ارز رمز پایه انباشته می‌کنند. این امر جهت پشتیبانی از عملیات یک شبکه بلاک‌چین بوده که اساساً شامل قفل‌کردن ارزهای رمز پایه برای دریافت پاداش است.

فناوری اتریوم به‌عنوان یک تغییردهنده معادلات بازی

فناوری اتریوم به‌عنوان یک تغییردهنده معادلات بازی

این گزارش نشان از محبوبیت فزاینده انباشتگی دارد که در حال حاضر 8 میلیارد دلار از فعالیت رمزنگاری را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که 15.4 میلیارد دلار از کل توکن های رمزنگاری شده قابل انباشته شدن می‌باشند. بااین‌حال، با توجه به گفته محققین، دومین شبکه بزرگ بر اساس ارزش بازار، اتریوم است. با معرفی انباشتگی پس از یک مدت‌زمان طولانی، فناوری اتریوم به‌عنوان یک تغییردهنده معادلات بازی، ایفای نقش خواهد کرد؛ زیرا حجم فعالیت‌های انباشتگی بیش از دو برابر خواهد شد. انتظار می‌رود در آینده‌ای نه‌چندان دور تغییر قریب‌الوقوع فناوری اتریوم از گواهی اثبات کار (PoW)، به PoS رخ دهد. بخش تحقیقاتی فاینانس اضافه می‌کند، انتظار می‌رود که انباشتگی بخش عمده‌ای از توجه بازار را به خود جلب نماید. علاوه بر این، هرچه تعداد بیشتری از بازیگران زیرساخت از انباشتگی پشتیبانی کنند، کل اکوسیستم قادر خواهد بود تا زودتر به بلوغ دست یابد و فضای بلاک‌چین نیز ممکن است مجبور شود تا زودتر انباشتگی را در نظر بگیرد.

همان‌طور که در گزارش مربوطه به 24 اکتبر آمده است، 10 شبکه پشتیبانی یا برنامه‌ریزی کننده بزرگ برای پشتیبانی از انباشتگی حضور دارند و این نشانگر یک سرمایه‌گذاری انباشته باارزش 25.8 میلیارد دلار می‌باشد. این موضوع بیانگر این است که بزرگ‌ترین آن‌ها اتریوم است. از سوی دیگر، تحقیقات باینانس به این نتیجه رسیده است که به جزء فناوری اتریوم، سرمایه انباشته در بازار سهام درمجموع حدود 11.2 میلیارد دلار است. Staking Rewards وب سایتی است که وضعیت 65 دارایی سود برتر را ردیابی می‌کند. Staking Rewards ادعا می‌کند که در حال حاضر این سرمایه‌گذاری حدود 13 میلیارد دلار است. از این حجم دارایی‌ها، در حال حاضر در حال حدود 7 میلیارد دلار در وضعیت انباشتگی قرار دارند.

10 دارایی قابل انباشت که با کسب پاداش سرمایه‌گذاری رتبه‌بندی شده‌اند

10 دارایی قابل انباشت که با کسب پاداش سرمایه‌گذاری رتبه‌بندی شده‌اند

 

بنیاد اتریوم و سهامداران اصلی اتریوم

نکته قابل‌توجه دیگر که این در گزارش بیان‌شده، این است که در پروژه‌های دیگر ممکن است از فناوری اتریوم در جهت ایجاد تغییرات الهام گرفته‌شده باشد. اتریوم کلاسیک (ETC) که ریشه در PoW دارد، بیانگر این است که اتریوم دارای کمپ‌های تحقیقاتی بسیاری است که از آن در جهت ایجاد مکانیزم مای مختلف سرمایه‌گذاری قدرتمند، استفاده می‌کند. علاوه بر این، بنیاد اتریوم و سهامداران اصلی اتریوم تقریباً 10 میلیون دلار کمک مالی برای حل مسائل اساسی اتریوم 2.0 سرمایه‌گذاری کرده‌اند. منظور از حل مسائل اساسی مواردی چون قابلیت مقیاس‌پذیری است. محققان به این نتیجه رسیدند که: فناوری اتریوم دومین جایگاه را ازلحاظ ارزش بازار دار است و یکی از طولانی‌ترین محصولات بلاک‌چین است. از طرفی می‌تواند پروژه‌های بسیاری را وسوسه کند تا دنباله‌رو آن باشند و همچنین می‌تواند تبدیل به گواهی اثبات سهام شود. در زمان پیکسل (10:26 به‌وقت گرینویچ)، اتریوم 188 دلار معامله می‌شود و در 24 ساعت گذشته 2.7٪ و نسبت به هفته گذشته 8٪ رشد داشته است. درنهایت باید ذکر کنیم که حجم انباشتگی نیز از مواردی است که در بعد کلان بسیار بااهمیت است. این حجم می‌تواند باعث قدرتمندتر فناوری اتریوم گردد. از طرفی می‌تواند به‌عنوان یک محرک مناسب در شرایط مختلف بازار ایفای نقش نماید.