اهمیت وی‌پی‌ان در انجام معاملات کریپتوکارنسی

اهمیت وی‌پی‌ان در انجام معاملات کریپتوکارنسی

1398/07/06
| 101

«اگر در زمینه معاملات کریپتوکارنسی آشنایی داشته باشید یا به طور کلی با سیر تحولات اینترنت همراه بوده باشید، به احتمال زیاد، مفهوم وی‌پی‌ان حتماً به گوش‌تان خورده و شاید هم الان در حال استفاده از آن باشید. بسیاری از افرادی که از صرافی‌های آنلاین به منظور انجام معاملات کریپتوکارنسی استفاده می‌کنند و به منظور امنیت بیشتر ارتباط اینترنتی‌شان از وی‌پی‌ان بهره می‌گیرند.»

از آنجایی که پول زیادی به بازارهای کریپتوکارنسی سرازیر شده، خرابکاران زیادی نیز در این رابطه ساماندهی شده‌اند. تعجبی وجود ندارد که دسترسی به حساب کریپتوکارنسی و کیف‌پول دیجیتال یک فرد، جذاب بسیار زیادی برای سارقان داشته باشد. هکرها بسیار مشتاق‌اند که اطلاعات ورود به حساب و اطلاعات مربوط به کیف پول دیجیتالی شما را برداشت کنند. خوشبختانه برخی راهکاری نسبتاً ساده برای شما وجود دارند که بتوانید معاملات کریپتوکارنسی خود را در امنیت کامل انجام دهید. یکی از این اقدامات امنیتی، استفاده از یک وی‌پی‌ان معتبر است. در ادامه می‌خواهیم در این مورد بحث کنیم که یک وی‌پی‌ان مناسب چه شرایطی باید داشته باشد و اینکه سرویس‌دهندگان وی‌پی‌ان مختلف، چگونه می‌توانند نیازهای متفاوت مشتریان را پاسخگو باشند.
 

تهیه یک وی‌پی‌ان یکی از ملزومات امنیت در تراکنش‌های معاملات کریپتوکارنسی است.

یک وی‌‌پی‌ان می‌تواند یک عنصر تکنولوژیک حیاتی باشد؛ به‌ویژه وقتی که از شبکه‌های وای‌فای استفاده می‌کنید. وی‌پی‌ان یک ارتباط امن بین شما و سایر بخش‌های اینترنت برقرار می‌کند و در این میان، تمام‌ داده‌هایی که بین شما و اینترنت منتقل می‌شوند را رمزگذاری می‌نماید. امّا در مورد اینکه دقیقاً چگونه این کار انجام می‌شود، باید گفت که یک برنامه وی‌پی‌ان بر روی کامپیوتر، تبلت یا گوشی هوشمند شما نصب می‌شود و از این طریق شما می‌توانید به سرورهای ویژه وی‌پی‌ان متصل شوید.

انجام معاملات کریپتوکارنسی

بسیاری از سرویس‌دهندگان وی‌پی‌ان هزاران سرور در سراسر جهان دارند. وقتی شما به چنین سروری وصل می‌شوید، یک ارتباط امن برای شما برقرار می‌گردد. وی‌پی‌ان تمام داده‌ها و ترافیک اینترنت شما را رمزنگاری می‌کند و به سرور وی‌پی‌ان می‌فرستند و از آنجا، یک ارتباط با سایر بخش‌های اینترنت شکل می‌گیرد. شبکه‌های عمومی به خاطر نقص‌های امنیتی‌ای که دارند، مشهورند و هکرهای باتجربه معمولاً بدون هیچ مشکلی می‌توانند به دستگاه‌های متصل به شبکه‌های عمومی وای‌فای وصل شوند و ترافیک و داده‌های آنها را تحلیل کنند؛ بنابراین در صورتی که معاملات کریپتوکارنسی خود را می‌خواهید از این طریق انجام دهید، حتماً از یک وی‌پی‌ان استفاده کنید؛ چراکه رمزنگاری بسیاری از وی‌پی‌ان‌های مدرن فوق‌العاده پیشرفته است.

هکرها حتی در صورتی که به سریعترین ابررایانه‌های دنیا دسترسی داشته باشند، صدها سال زمان نیاز دارند که به امنیت یک وی‌پی‌ان رخنه کنند؛ درنظر بگیرید که سرویس‌دهندگان وی‌پی‌ان این روزها از کدگذاری ۲۵۶ بیتی استفاده می‌کنند. در حالی که یک هکر ماهر می تواند بدون هیچ مشکلی به دستگاه شما دسترسی پیدا کند و ترافیک اینترنت شما را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد، یک وی‌پی‌ان از این موضوع اطمینان حاصل می‌کند که هکرها نتوانند از طریق شبکه به دستگاه شما دسترسی داشته باشند. در همین حال، اگر آنها بتوانند هر گونه داده‌ای را از این طریق دریافت کنند، این داده‌ها به دلیل کدگذاری سنگین، برای آنها بی‌معنی خواهد بود.

این موضوع برای ارائه‌دهنده سرویس اینترنت شما نیز اتفاق خواهد افتاد. در حالت عادی، این شرکت‌ها می‌توانید هر کاری را که به صورت آنلاین انجام می‌دهید، مشاهده کنند. ولی وقتی از یک وی‌پی‌ان استفاده می‌کنید، سرویس‌دهنده اینترنت شما دیگر نمی‌تواند فعالیت‌های آنلاین شما را مانیتور کند؛ چراکه ترافیک شما در این حالت کدگذاری شده است. نکته مثبت برای شما این است که به‌عنوان یک کاربر وی‌پی‌ان، هیچ‌چیز برای شما تغییر نخواهد کرد. شما می‌توانید بدون آن‌که کسی متوجه شما شود و دور از چشم هکرها و سارقان به معاملات کریپتوکارنسی خود بپردازید.

نرم‌افزار وی‌پی‌ان در پس‌زمینه دستگاه شما فعال شده و تمام ترافیک ارسالی و دریافتی شما را کدگذاری می‌کند؛ موضوعی که شما حتی متوجه آن نیز نخواهید شد و به‌راحتی می‌توانید، از اینترنت استفاده کنید.
معاملات کریپتوکارنسی خود را در امنیت کامل انجام دهید

حریم خصوصی بیشتر در استفاده از وی‌پی‌ان

وی‌پی‌ان ابزاری بسیار خوب برای حریم خصوصی نیز محسوب می‌شود؛ چراکه آی‌پی شما از دنیای بیرون پنهان می‌کند. این در حالی است که در وضعیت عادی، سایر بخش‌های اینترنت شما را بر اساس آدرس آی‌پی شخصی، شناسایی می‌کنند. وقتی به یک سرور وی‌پی‌ان متصل می‌شوید، شما آدرس آی‌پی این سرور را به‌جای آی‌پی خودتان خواهید داشت. دولت‌ها، هکرها، وب‌سایتی که از آن بازدید می‌کنید، بازاریاب‌های اینترنتی، همه اینها دیگر نمی‌توانند فعالیت‌هایتان را به شخص درون آدرس آی‌پی شما ارتباط دهند. این به شما سطحی از حریم خصوصی و ناشناس بودن را می‌دهد که در معاملات کریپتوکارنسی و دنیای ارزهای دیجیتال بسیار حائز اهمیت است.

وی‌پی‌ان برای استفاده آزادانه از اینترنت

اینترنت در همه جای دنیا به‌صورت آزادانه در دسترس نیست. بر اساس موقعیت جغرافیایی که دارید، وب‌سایت‌های مختلف، صرافی‌های کریپتوکارنسی، سرویس‌های پخش اینترنتی یا شبکه‌های اجتماعی خاص ممکن است برای شما محدودیت دسترسی داشته باشند. حتی گاهی دیده شده که وب‌سایت‌های آموزشی نرم‌افزارها نیز از دسترس برخی کشورها خارج شده‌اند. این پدیده‌ای است که از آن به‌عنوان ژئوبلاکینگ یاد می‌شود. امّا با اتصال یک سرور وی‌پی‌ان در یک کشور متفاوت، می‌توانند به مانند شهروندان آن کشور به اینترنت متصل شوید.

به عنوان مثال، اگر برای انجام معاملات کریپتوکارنسی می‌خواهید به وب‌سایتی بروید که برای کشورتان محدودیت دسترسی دارد، می‌توانید به یک سرور وی‌پی‌ان در کشوری متصل شوید که این وب‌سایت در آن در دسترس است. آی‌پی جدید شما از طریق وی‌پی‌ان، دسترسی شما را تضمین خواهد کرد.
تراکنش‌های معاملات کریپتوکارنسی

انتخاب یک وی‌پی‌ان

وقتی به دنبال یک سرویس وی‌پی‌ان می‌گردید یا می‌خواهید برخی سرویس‌دهندگان را با یکدیگر مقایسه کنید، اندکی تحقیق و بررسی ضرری نخواهد داشت. برخی از مهمترین موارد برای انتخاب یک سرویس وی‌پی‌ان مناسب عبارت‌اند از:

امنیت و حریم خصوصی: در وهله اول، شما به سرویس‌هنده وی‌پی‌انی برای انجام معاملات کریپتوکارنسی احتیاج دارید که پروتکل‌های کدگذاری ثابت داشته باشد و تاریخچه عملکردهای کاربران را نگهداری نکند.

سرعت: یکی از مشکلات رایج در استفاده از وی‌پی‌ان، پایین آمدن سرعت اتصال اینترنت به دلیل کدگذاری داده‌ها و انتقال آنها از طریق یک سرور اضافی خارجی است. از آنجایی که سرعت اینترنت یکی از موارد حیاتی در انجام کارهایی مانند معاملات کریپتوکارنسی است، انتخاب یک وی‌پی‌ان با سرعت بالای سرورها یک فاکتور مهم در این زمینه محسوب می‌شود.
سارقان به معاملات کریپتوکارنسی

رابط کاربری مناسب: برنامه وی‌پی‌ان می‌بایست قابل‌کنترل و ساده باشد. به‌علاوه، سرویس‌دهنده وی‌پی‌ان باید خدمات پشتیبانی مناسبی در هنگام بروز مشکلات داشته باشد.
شبکه سرورها: سرویس‌دهنده وی‌پی‌انی که انتخاب می‌کنید، در حالت ایده‌آل، باید یک شبکه گسترده و بزرگ از سرور‌ها در کشورها و مناطق مختلف داشته باشد و ارتباطاتی سریع بدون تأثیر در عملکرد ارائه دهد.