موج بلاک‌چین در دنیای فریلنسینگ

موج بلاک‌چین در دنیای فریلنسینگ

1398/07/08
| 131

«فریلنسینگ؛ نقطه شروع مناسبی برای بحث در مورد تأثیر تکنولوژی بر نیروی فعال یک جامعه است.»
حدود یک دهه پیش، فریلنسینگ بیشتر به جزیره‌ای شبیه بود که کسانی که نمی‌توانستند در شرکت‌های بزرگتر کار پیدا کنند یا از لحاظ جغرافیایی در نقاطی دوردست بودند، تصمیم می‌گرفتند که در این فضا، کسب‌وکار خود را راه بیندازند. امّا امروز شکوفایی اکوسیستم فریلنسینگ و به‌وجود آمدن پدیده‌هایی مانند فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین، مسیر جریان حرفه‌ای جامعه دستخوش تغییر شده است. دانشجویان دانشگاه‌ها به جای کار در یک رستوران محلی، با استفاده از مهارت‌های حرفه‌ای‌شان در برنامه‌نویسی یا نویسندگی محتوای وب به کسب درآمد می‌پردازند؛ بنابراین جای تعجب نیست که اکثر آنها در اوایل بیست‌سالگی‌شان، «کوچ‌نشینی دیجیتال» خود را شروع می‌کنند و با گشتن در اطراف جهان، ساعت‌ها و قدم‌های خود را صرف کسب درآمد می‌کنند.

در تحقیقی که در سال ۲۰۱۷ توسط «آپ‌ورک» و «فریلنسر یونیون» انجام شده، تخمین زدند که 57.3 میلیون آمریکایی، یعنی نزدیک به 36 درصد نیروی کار ایالات‌متحده، به صورت‌های مختلف فریلنسینگ انجام می‌دهند و از این طریق، 1.4 تریلیون دلار به اقتصاد اضافه می‌شود؛ رقمی که نزدیک به 30 درصد بیشتر از آمار سال ۲۰۱۶ است. با توجه به این آمار و نرخ رشد کنونی، پیش‌بینی ‌می‌شود که اکثریت نیروی کار جامعه امریکا تا سال ۲۰۲۷ در طیف فریلنسینگ قرار بگیرند.

فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین

 

گسترش اقتصاد فریلنسینگ

کرایه عجیب‌وغریب خانه‌ها در شهرهای بزرگ امریکا مانند سان‌فرانسیسکو و نیویورک باعث شده که نیروی کار ماهر وارد حوزه اقتصاد فریلنسینگ شوند و با کسب درآمدی هر چند اندک، شرایط زندگی را در این شهرها برای خود راحت‌تر کنند. همچنین نیروی کار اینترنتی در سراسر جهان می‌توانند از این طریق نسبت به درآمدهای بومی، درآمدهای بسیار بیشتری را کسب کنند. تصور کنید که شخصی مکان زندگی‌اش در بلغارستان واقع است و حداقل درآمد ماهانه آنجا حدود ۲۹۰ دلار امریکاست. امّا وی برای یک‌ وب‌سایت محتوای متنی می‌نویسد و با متوسط ۱۵ دلار در ساعت و روزانه ۸ ساعت کار، می‌تواند درآمدی حداقل برابر ۳۶۰۰ دلار داشته باشد.

۶۳ درصد فریلنسرها می‌گویند که فریلنسینگ را خودشان انتخاب کرده‌اند؛ این موضوع ۱۸ درصد رشد از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ نشان می‌دهد. به علاوه، ۶۳ درصد فریلنسر‌ها به این موضوع اشاره کرده‌اند که امنیت طیف متنوع مشتریان را نسبت به داشتن یک کارفرمای خاص ترجیح می‌دهند. گسترش اقتصاد فریلنسینگ و انتقال استعدادهای جامعه به این سمت، موجب شکل گرفتن برخی نهادهای واسطه برای ایجاد رابطه مناسب بین فریلنسرها و مشتریان‌شان شده است. واسطه‌هایی مانند آپ‌ورک، تاپ‌تال و فایور به عنوان «بازار استعدادها» عمل می‌کنند. آنها همچنین به‌عنوان کارگزاری عمل می‌کنند که پس از توافق فریلنسر و کارفرما مبنی بر پایان انجام کار، پرداخت‌ها برای فریلنسر آزاد می‌کنند. ضمن اینکه فریلنسرهایی که امتیاز بالایی دریافت می‌کنند، در لیست پیشنهاد شغل لحاظ می‌شوند.
 

آپ‌ورک: هدفی برای استارتاپ‌های فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین

برای اینکه درک بهتری از این فرصت داشته باشیم، بگذارید نگاهی داشته باشیم به آپ‌ورک، یکی از بزرگترین پلتفرم‌های محبوب فریلنسینگ در جهان. وب‌سایت آپ‌ورک که امروز آن را می‌شناسیم، در سال ۲۰۱۵ با ادغام الانس تأسیس ۱۹۹۹ و اودسک (تأسیس ۲۰۰۳) متولد شد.

استارپ های فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین

آپ‌ورک با داشتن نزدیک ۹ میلیون کاربر ثبت شده در ۱۸۰ کشور مختلف که البته جمعیت فعال کاربرانش کمتر از این رقم هستند، بیش از یک میلیارد دلار در سال فریلنسینگ انجام می‌دهد و به‌عنوان یک پیشرو در اقتصاد فریلنسینگ شناخته می‌شود.

آپ‌ورک یک هدف بسیار عالی برای استارتاپ‌های بلاک‌چین است؛ چراکه موفق شده کاری را انجام دهد که پلتفرم‌های فریلنسینگ اندکی قادر به انجام آن بوده‌اند و آن ایجاد یک پلتفرم قابل‌اطمینان از مجموعه‌ای از کاربران فعال و متقاعد کننده است. برای هر کاری که در آپ‌ورک انجام می‌شود، ده‌ها پلتفرم مشکل‌دار و بی‌نتیجه وجود دارد که کارمزدهای بالایی را طلب می‌کنند و تجربه کاربری در آنها حتی نزدیک به آپ‌ورک هم نیست.

آپ‌ورک به‌عنوان یک واسطه و وکیل در انجام پروژه‌ها، در هر تراکنش، یک کارمزد از فریلنسرها کم می‌کند (۲۰ درصد برای تراکنش‌ها تا ۵۰۰ دلار، ۱۰ درصد برای تراکنش‌های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار، ۵ درصد برای تراکنش‌های بیش از ۱۰ هزار دلار و کارفرماها نیز کارمزد فرآیند پرداخت به میزان 2.75 درصد). آپ‌ورک تقریباً به‌صورت سالانه درآمدی در حدود ۶۹ میلیون دلار کسب می‌کند که بخش عمده‌ای از آن به این کارمزدها برمی‌گردد.
یک مدل فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین

هزاران فریلنسر تمام‌وقت با فهرستی از مشتریان فعال

یک کاربر منفرد که ۶۵ هزار در سال از کارفرماهای مختلف در آپ‌ورک درآمد داشته باشد، می‌تواند سودی بین ۳۲۵۰ تا ۱۳ هزار دلار در سال را با هزینه اندک، نصیب این وب‌سایت کند. هزینه‌های انسانی آپ‌ورک بیشتر به پشتیبانی مشتریان از طریق چت وب‌سایت مربوط می‌شود؛ جایی که دستیاران مجازی ارزان‌قیمت از سراسر جهان مشغول به کار هستند.

هزاران فریلنسر تمام‌وقت با فهرستی از مشتریان فعال و جریان پایدار شغلی، می‌توانند با اشتیاق فراوان سپاسگذاری‌شان را از آپ‌ورک به خاطر وارد کردن آنها به این عرصه بیان کنند. این پلتفرم فضایی در اختیار استعداد‌های جاه‌طلب قرار می‌دهد که اختیار زندگی خود را به دست گیرند، ساعت‌های کاری خودشان را تعیین کنند، مفاد قراردادهایشان را بنویسند و هر جایی دلشان بخواهد کار کنند.

امّا همه‌چیز در اینجا مثبتِ مثبت نیست. هزاران فریلنسر که معیشت خود را بر مبنای این پلتفرم قرار داده‌اند از این شکایت دارند که کسب‌وکار آنها مدام با مواردی مانند مسدود شدن ناعادلانه حساب‌ها، نظرات منفی کارفرماهای بد و پشتیبانی نامناسب از مشتریان تهدید می‌شود. حتی داشتن یک تجربه خوشایند با آپ‌ورک باعث ایجاد چیزی به نام «وفاداری» نمی‌شود. فریلنسینگ هزینه‌های خودش را دارد. کرایه‌خانه، غذا، بیمه درمانی، فضای کاری، بلیت سفر و ابزار کار، همگی به اقتصاد فریلسینگ اضافه می‌شوند. کافی است یکی از مشتریان اصلی شما ورشکست شود و شما با هزینه‌های ثابتی که دارید تنها بگذارد.

در مقطعی، فریلنسر باید یک تصمیم تجاری بگیرند و ۱۰ تا ۲۰ درصد دریافتی‌های خود را به یک واسطه بدهند؛ موضوعی که احتمالاً ارزشش را دارد و می‌تواند هزینه یک خودروی جدید، یک پیش‌پرداخت خانه و یا بیمه درمانی را تأمین کند.

کارمزدهای بالا یکی از عوامل عمده‌ای است که باعث می‌شود که پلتفرم‌های فریلنسینگ مانند آپ‌ورک روزانه با مهاجرت کاربران‌شان به توافق‌های خارج از وب‌سایت مواجه باشند؛ جایی که «اعتماد» دیگر یک فاکتور برای مشتریان در درازمدت محسوب نمی‌شود و آنها می‌توانند نسبت به کاری که برای آنها انجام می‌گیرد، اطمینان لازم را داشته باشند.

فریلنسرها بدون نیاز به هسته اصلی ارزش آپ‌ورک که مبتنی بر اعتماد است، می‌توانند تمام کسب‌وکار خود را به جیمیل/اسکایپ و پی‌پال یا کریپتو منتقل کنند. همچنین برای این مشتریان اهمیتی ندارد که از چه روش‌های ارتباطی استفاده کنند. آنها ترجیح می‌دهند که کارمزد فرآیند پرداخت را به وب‌سایت پرداخت نکنند.

موضوعی که باعث جذب میلیون‌ها فریلنسر و کارفرما به این پلتفرم می‌شود، اعتماد و اِعمال این مفهوم است؛ مفهوم و ارزشی که در فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین تهدید شده است.

در حالی که پلتفرم‌های فریلنسینگ به خاطر رویکرد حفاظت از کاربرانشان شناخته می‌شوند، جمعی از رقبایی که با رویکرد فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین کار می‌کنند، یک راه‌حل با قرارداد هوشمند ارائه داده اند که می‌تواند قابلیت‌های زیادی داشته باشد. در دنیای پس از بلاک‌چین، تمام واسطه‌ها با تهدید مواجه هستند و اقتصاد فریلنسینگ نیز به‌راحتی می‌تواند چنین مسیری را در پیش گیرد.

کن‌یا

وب‌‌سایت Canya.io نزدیک‌ترین پلتفرم به آپ‌ورک است که قرار است ارائه شود. این استارت‌آپ مبتنی بر بلاک‌چین، در ارائه ICO در نوامبر ۲۰۱۷، سرمایه‌ای به مبلغ بیش از ۱۲ میلیون دلار جمع‌آوری کرد و اعلام کرده که بیش از ۷۶۰۰ کاربر و ۳۴۰۰ سرویس‌دهنده مختلف خواهد داشت.                                                                                                 

 مدل های مختلف فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین

کن‌یا در واقع، همان سرویس‌های پلتفرم‌های فریلنسینگ معمولی را ارائه خواهد کرد که کارمزدها در آن در حدود یک درصد به توکن «کن‌یا کوین» پرداخت می‌شود. کن‌یا کوین برای راه‌اندازی شبکه تراکنش‌ها و همین طور کمک به رشد پلتفرم و رفتار کاربران استفاده خواهد شد. امّا چیزی که کن‌یا را از دیگر پلتفرم‌های فریلنسینگ متمایز می‌‌کند، فارغ از مزایای بلاک‌چین و شبکه غیرمتمرکز، این است که با هدف فراهم کردن سرویس‌های خانگی مانند استخدام یک «لوله‌کش» تأسیس شده است.
 

استیمیت

«استیمیت» یکی دیگر از استارتاپ‌های فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین است که اگرچه اساساً یک پلتفرم برای ارتباط فریلنسرها با مشتریان نیست، ولی با پیشنهاد تولیدکنندگان محتوا برای کسب درآمد از محتوایشان، نیاز به مشتری را مطرح می‌کند. فرمت ارتباطی بین فریلنسرهای تولید محتوا و مشتریان به صورت زیر در وب‌سایت استیمیت آمده است: مدل رایج کسب‌ درآمد از محتوا شامل وارد کردن محتوا در ترافیک به امید ایجاد سود از طریق تبلیغات یا کمیسیون است. کارآفرین‌های بازاریابی دیجیتال با درک اینکه کدام نوع محتوا عملکرد بهتری دارد، چگونه باید نوشته شود و چگونه باید آن را برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی کرد، فریلنسرها برای تولید محتوا استخدام می‌کنند. فریلنسرها قراردادی مانند این دریافت می‌کنند:

۲۴ فایده روغن سی‌بی‌دی برای درمان سرگیجه

و سپس مقاله‌شان برای مشتری ثبت می‌کنند تا مورد تأیید قرار گیرد. اگر مقاله تأیید شود به‌صورت آنلاین منتشر می‌شود. کارفرما از مهارت‌هایش برای هدایت ترافیک به سمت این محتوا استفاده می‌کند (برای این منظور، شخصی را استخدام می‌کند). صدها یا هزاران کاربر مشتاق این مقاله را می‌خوانند، مالک وب‌سایت از طریق AdWords، سود تبلیغاتی‌اش را دریافت می‌کند، یک کمیسیون از طرف لینک‌های وابسته در وب‌سایت تعلق می‌گیرد و همین‌طور درآمدهای دیگری که ممکن است در قراردادهای دیگر لحاظ شده باشد.

استیمیت اساساً نیاز به یک نهاد واسطه‌گر را حذف می‌کند و به فریلنسرها اجازه می‌دهد که محتوای خود را بر روی steemit.com انتشار بدهند؛ جایی که کاربران می‌توانند آنها را بخوانند، نظر بدهند و با محتوا ارتباط برقرار کنند. تولیدکنندگان محتوا سپس به «استیم» و بر اساس تعداد افرادی که محتوا را خوانده و با آن ارتباط برقرار کرده‌اند، پاداش دریافت می‌کنند. پلتفرم استیمیت به‌گونه‌ای طراحی شده که برای ادامه کار شبکه، واحدهای جدید «استیم» تولید کند؛ بنابراین، هیچ‌گاه نیازی به یک طرف ثالث تبلیغات و بازاریابی نخواهد بود که آینده پروژه را تضمین کند.
بستر فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین

اتیرنال

اتیرنال؛ یک پلتفرم فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین است که به عنوان وجه تمایزش با دیگران، تمرکز اصلی‌اش بر توکن‌سازی است. این پلتفرم همچنین همان ضمانت پولی و سرویس‌های مدیریتی را ارائه می‌کند.

شاخص فریلنسرها بر اساس مقدار توکن ERT که دارند محاسبه می‌گردد. فریلنسر سپس در مقدار ERT که مشتری تعیین می‌کند، سهیم می‌شوند تا وارید یک قرارداد هوشمند شوند. کارفرماه باید از ERT برای استخدام فریلنسرها استفاده کنند و مدیران وب‌سایت نیز از ERT برای رفع اختلافات بهره خواهند برد.

زمانی که قرارداد بدون نیاز به هر گونه داوری به پایان رسید، پلتفرم اتیرنال از یک دلار قرارداد برای خرید توکن‌های ERT در بازار آزاد برای پاداش به هر دو طرف کارفرما و پیمانکار استفاده می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد که از طریق افزایش توکن‌ها، به ارزش و اعتبار بییشتر در وب‌سایت برسند.
 

اوریجین پروتکل

«اوریجین پروتکل» به دنبال غیرمتمرکزسازی کل «اقتصاد مشارکتی» است و امثال اوبر، ایر‌ بی‌ان‌بی، فایور و گت‌اراند را در تیررس خود قرار داده است. با اینکه ابعاد این مأموریت بسیار بیشتر از یک مدل فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین است، ولی دارای بسیار بزرگتری در برنامه‌‌ریزی برای تغییر کل اقتصاد مشارکتی است. اقتصادی که تخمین زده می‌شود که تا سال ۲۰۲۵ به اندازه ۳۳۵ میلیارد دلار رشد کند. افراد یا کسب‌وکارها با استفاده از اوریجین پروتکل می‌توانند عملیات خود را بر روی بستر وب به صورت غیرمتمرکز قرار دهند. به عنوان مثال، «کن‌یا» خدمات بازار خود را برای «اقتصاد گیگ»، بر روی اورجین پروتکل قرار داده است.
 

اوپن‌بازار

اوپن‌بازار یک بستر فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین و بزرگترین بازار غیرمتمرکز جهان است و هیچ کارمزدی در این پلتفرم اِعمال نمی‌شود. اوپن‌بازار که ایده‌اش از یک بازار دارک‌نت نشأت گرفته، کاملاً به صورت همتا به همتا یا p2p ساخته شده و هیچ‌گونه سازمان مرکزی، آن را کنترل نمی‌کند. مؤسسان این بازار سپس یک شرکت با عنوان OB1 با یک میلیون دلار سرمایه‌گذاری از طرف «یونیون اسکوئر ونچرز» و «اندرسون هوروویتز» راه‌اندازی کردند. این در حالی است که OB1 دور دوم سرمایه‌گذاری را در پاییز ۲۰۱۶ به مبلغ ۳ میلیون دلار دریافت کرده است.

اوپن‌بازار به عنوان یک نسخه جهانی از وب‌سایت «کریج‌لیست» عمل مي‌کند که به فریلنسرها اجازه می‌دهد که با مشتریان جدید، ارتباط برقرار کنند. در همین حال، کاربران این امکان را دارند که با بیش از ۵۰ کریپتوکارنسی مختلف، از جمله بیت‌کوین، اتریوم، لیت‌کوین، زی‌کش و فش، پرداخت‌های خود را داشته باشند و فروشندگان نیز می‌توانند هزینه‌های خود را به بیت‌کوین، بیت‌کوین کش یا زی کش دریافت کنند.
 

مونئو

«مونئو» یک پلتفرم فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین است که فریلنسرهای خود را با هدف جمع‌آوری مجموعه‌ای از حرفه‌ای‌های بلاک‌چین، تأیید و تشویق می‌کند.

 

کاربردهای عملی بلاک‌چین

به‌زودی پس از گسترش آگاهی نسبت به پتانسیل‌های بلاک‌چین، پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک‌چین جایگاه خود را در اقتصاد پیدا خواهند کرد. اقدامات چندباره بر روی ایده «پلتفرم‌های فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین و قراردادهای هوشمند»، باعث به‌وجود آمدن نام‌هایی شده که لزوماً نمی‌خواهند در زمینه خلاقیت و نوآوری با کسی رقابت داشته باشند. به عنوان نمونه، «بلاک‌لنسر» یک بازار توزیع خودکار شغل (DAJ) بر روی بلاک‌چین اتریوم راه‌اندازی کرده است. هدف بلاک‌لنسر، ایجاد یک پلتفرم کاملاً خودمختار با کمترین میزان کارمزد و یک سیستم قضایی غیرمتمرکز است که شرایط داوری‌های عادلانه و کمترین میزان کلاهبرداری‌ها را فراهم کند.

«کوین‌لنسر» نیز چنین کاری را انجام می‌دهد و چیزی بیشتر از یک پلتفرم «قرارداد هوشمند» با یک رابطه کاربری مناسب نیست. همانند رسم معمول دنیای کارآفرینی سیلیکون ولی تعداد بی‌شماری از شرکت‌ها به دنبال پر کردن این جای خالی در بازار هستند، ولی این بار با مزیّت رقابتی بلاک‌چین نسبت به سیستم‌های قدیمی.
 

آیا پلتفرم‌های فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین آینده را شکل خواهند داد؟

از نظر تئوری، یک بلاک‌چین غیرمتمرکز یکی از کلیدهای آزادی عمل برای فریلنسرهاست و حداقل محرکی است برای جمع‌کردن حکومت کنونی واسطه‌ها؛ واسطه‌هایی که با دریافت کارمزدهای بالا، سهم بالایی از این بازار دارند. امّا نکته مهم، در تئوری بودن این عبارت است.

پلتفرم‌هایی مانند آپ‌ورک میلیون‌ها دلار را صرف ساده‌سازی رابط و تجربه کاربری و همین‌طور آموزش عمومی برای استفاده آسان و سود بردن از اقتصاد فریلنسینگ می‌کنند. البته، یک استارتاپ نیز می‌تواند مهندسی معکوس این‌گونه پلتفرم‌ها را به کار ببرد، ولی چالش «برندینگ» در این زمینه واقعاً جدی است.

شاید ساده‌ترین نتیجه کار پلتفرم‌های جدید در جذب کاربرانی باشد که با زمان کافی، انعطاف‌پذیری و حوصله می‌توانند گزینه‌های جدید را امتحان کنند که البته تعداد این کاربران چندان زیاد نیست. استارتاپ‌های مبتنی بر بلاک‌چین مطمئناً کار زیادی در جذب کاربران خواهند داشت؛ مخصوصاً در این زمان که «فیسبوک» و «گوگل» جبهه سختی در مقابل تبلیغات کریپتوکارنسی گرفته‌اند. حتی پس از گذر از این مانع، این استارتاپ‌ها باید از مانع بعدی که ایجاد دو دستگی و رقابت با بازارهای دیجیتالی مانند آپ‌ورک است، عبور کنند.
پلتفرم‌های فریلنسینگ مبتنی بر بلاک‌چین

بلاک‌چین به عنوان مهمترین راه‌حل در جهت حل مشکل کارمزدهای بالا، مستلزم این است که هسته اصلی واسطه‌ها و مبنع اصلی درآمدها واگذار شود. اگر پلتفرمی مانند آپ‌ورک بخواهد به بلاک‌چین نقل‌مکان کنند تا کارمزدها را کاهش دهد، آنها مسلماً باید از سود سالانه نزدیک به ۷۰ میلیون دلار خود بگذرند. این باعث می‌شود که بیش از ۲۵۰ کارمند آن با مشکل مواجه شوند.

اینکه استارت‌های کوچک مبتنی بر بلاک‌چین بتوانند با موفقیت جمعیت بالای فریلنسرها و مشتریان‌شان را به سمت خود جذب کنند و یک اکوسیستم خودمختار و پایدار ایجاد کنند یا اینکه در نهایت، به یک چرخه کوچک هواداران کریپتوکارنسی محدود شوند، تنها زمان است که همه اینها را مشخص خواهد کرد.