بهترین سایت‌های خرید بیت کوین کدم‌اند؟

بهترین سایت‌های خرید بیت کوین کدم‌اند؟

1398/07/09
| 152

 

« Satoshi Nakamoto اولین بیت کوین را در سال 2009 ایجاد کرد. در سال‌های پس‌ازآن، بیت کوین به‌مرور طرز فکر دنیا را درباره پول تغییر داد.»
امروز تمام بیت کوین‌های دنیا بیش از 156 میلیارد دلار آمریکا ارزش دارند. اگر این اولین باری است که اقدام به خرید بیت کوین کرده‌اید، باید تجربه‌ای گیج‌کننده برای شما باشد. مکان‌های مختلف زیادی برای خرید بیت کوین وجود دارد. این مکان‌ها روش‌های متفاوتی برای خرید بیت کوین ارائه می‌دهند. هر روش خرید بیت کوین هزینه خاص خود را در پی خواهد داشت. برخی از مواردی که می‌تواند هزینه‌های پرداختی شما را تحت تأثیر قرار دهد عبارت‌اند از:

**جایی که زندگی می‌کنید 

** روش پرداختی که انتخاب می‌کنید 

** در آخر اینکه شما چه نوع خریداری می کنید

در این راهنما، سام اکسچنجر ارزان‌ترین راه و بهترین سایت برای خرید بیت کوین را به شما معرفی می‌کند و خود در این زمینه نیز فعالیت دارد. مواردی که در ادامه مقاله پوشش خواهیم داد عبارت‌اند از:

 بهترین سایت برای خرید بیت کوین، ارزانترین صرافی برای خرید بیت کوین و نحوه خرید بیت کوین بدون پرداخت هزینه. پس از مطالعه این راهنما، می‌توانید تصمیم بگیرید که اولین بیت کوین‌های خود را از کجا خریداری کنید. شما همچنین می‌دانید که چگونه می‌خواهید هزینه آن‌ها را بپردازید. اولین چیزی که مهم است بدانید این است که شما چه نوع خریداری هستید؟
صرافی اکسچنجر با مشاوران مجربی که درارد شما در  زمینه  ارزهای دیجیتال کمک خواهد کرد. 
تمام بیت کوین‌ ها

شما چه نوع خریداری هستید؟

مردم دلایل مختلفی برای انتخاب محل و نحوه خرید بیت کوین دارند. در اینجا برخی از محبوب‌ترین دلایل را مطرح می‌کنیم.

ناشناس ماندن:

یت کوین به افراد اجازه می‌دهد تا بدون استفاده از خدمات بانکی و بدون نیاز به اشتراک‌گذاری جزئیات شخصی با دیگران، مستقیماً برای یکدیگر پول ارسال کنند. برای برخی از خریداران، ناشناس بودن مهم‌ترین دلیل برای خرید بیت کوین است. این بدان معنی است که آنها باید مکانی را برای خرید بیت کوین پیدا کنند که در آن بتوانند ناشناس بمانند.

جامعه:

برخی از خریداران علاقه‌مند به فناوری رمزنگاری و بلاکچین هستند. آن‌ها می‌خواهند عضوی از جامعه رمزنگاری باشند. برای این دسته از خریداران، خرید بیت کوین در مکانی مهم است که بتوانند با جامعه بیت کوین همراه شوند. این مورد ممکن است به‌صورت آنلاین یا حضوری تحقق یابد.

سهولت استفاده:

برای بعضی خریداران رابط کاربری ساده اهمیت فراوانی دارد.

امنیت:

همه می‌خواهند در هنگام خرید، امنیت داشته باشند. برخی از راه‌های خرید بیت کوین از سایرین امن‌تر است. یک مورد دیگر که همه این نوع خریداران با هم در آن مشترک هستند این است که آن‌ها می‌خواهند ارزان‌ترین مکان برای خرید بیت کوین را پیدا کنند. بنابراین، هر نوع خریداری که باشید، در این مقاله سام اکسچنجر به شما کمک می‌کند تا ارزان‌ترین راه را برای خرید بیت کوین متناسب با نیازهایتان پیدا کنید. یکی از محبوب‌ترین سایت‌ها برای خرید بیت کوین که مناسب تازه‌واردان این حیطه بوده، کوین بیس است. آیا کوین بیس بهترین سایت برای خرید بیت کوین است؟ اجازه بدهید بررسی کنیم.

خرید بیت کوین با کوین بیس

کوین بیس یک صرافی کارگزاری برای خرید بیت کوین است. این بدان معنی است که بیت کوین را برای شما خریداری می‌کند. تمام‌کاری که شما باید انجام دهید این است که یک حساب کاربری در کوین بیس باز کنید و تصمیم بگیرید که چقدر بیت کوین می‌خواهید بخرید. برای پرداخت هزینه بیت کوین خود به مقداری ارز فیات نیاز خواهید داشت.

توجه: پول فیات پول قانونی یک کشور است. به‌عنوان مثال، پول فیات فرانسه یورو (یورو) است. کوین بیس در ایالات‌متحده مستقر بوده و در 32 کشور در سراسر جهان در دسترس است. این کشورها شامل کانادا، استرالیا، سنگاپور، ایالات‌متحده و بسیاری از کشورهای اروپایی هستند که در SEPA قرار دارند.
 

توجه: SEPA منطقه پرداخت با استفاده از یورو است

 اگر در SEPA زندگی می‌کنید، می‌توانید به‌سرعت و به‌راحتی یورو را به کشورهای SEPA ارسال کنید. اگر در کشوری در SEPA زندگی می‌کنید که از یورو به‌عنوان ارز فیات خود استفاده نمی‌کنند، مانند بریتانیا پس ممکن است بانک شما مبلغ تبدیل ارز را برای استفاده از خدمات SEPA به شما پرداخت کند.
هزینه‌های کوین بیس


هزینه‌های کوین بیس

هنگام خرید بیت کوین با کوین بیس باید حداقل 1.49٪ از مبلغ خرید خود را به‌عنوان هزینه پرداخت کنید. اگر قبل از خرید بیت کوین، پول فیات را به‌حساب کوین بیس خود واریز کنید، این مبلغ را پرداخت خواهید کرد. کوین بیس برای سپرده‌های ارزی فیات که توسط نقل‌وانتقال بانکی انجام می‌شود، هیچ هزینه‌ای در نظر نمی‌گیرد. اگر از کارت اعتباری برای خرید بیت کوین استفاده می‌کنید، کوین بیس حداقل 3.99٪ از مبلغ خرید شما را دریافت خواهد کرد.

توجه: اگر از کوین بیس در کانادا یا استرالیا استفاده می‌کنید، فقط می‌توانید بیت کوین را با کارت اعتباری خریداری کنید.

آیا کوین بیس بهترین گزینه برای خرید بیت کوین است؟

برخی منتقدین فکر می‌کنند که کوین بیس بیش از حد مانند یک برنامه خرید آنلاین عمل می‌کند. اگر می‌خواهید با جامعه رمزنگاری مواجه باشید، احتمالاً در کوین بیس نخواهد بود. کوین بیس احتمالاً برای کاربرانی که خواهان ناشناس بودن نیستند، مناسب نیست. در فوریه 2018، کوین بیس جزئیات مالیات 13000 کاربر خود را به مأمور مالیات آمریکایی داد. با این حال، کوین بیس یک رابط کاربری بسیار آسان برای استفاده دارد. همچنین دارای سطح ایمنی بسیار بالایی است. کوین بیس هرگز هک نشده است و حدود 98٪ از بودجه آن بصورت آفلاین ذخیره می‌شود. این گزینه مناسبی برای بیشتر تازه‌واردهای حوزه ارز دیجیتال و خرید بیت کوین است. اجازه دهید نگاهی به هزینه‌های چند صرافی دیگر بیندازیم تا ببینیم آیا کوین بیس هنوز هم ارزان‌ترین روش برای خرید بیت کوین است یا خیر.
 

سایر صرافی‌های کارگزاری

چند کارگزار دیگر که خدمات مشابه کوین بیس را ارائه می‌دهند وجود دارد.
 

ارزانترین صرافی برای خرید بیت کوین کدام است؟

CEX

CEX؛ یک صرافی کارگزاری است که در لندن مستقر است. این صرافی خدمات خود را در 99٪ از کشورهای جهان (طبیعتاً در این مقاله نمی‌توانیم همه آنها را نام بریم) و 24 ایالت ایالات‌متحده آمریکا (به غیر از نیویورک) ارائه می‌دهد. این صرافی 7٪ هزینه خرید بیت کوین با استفاده از کارت اعتباری را، دریافت می‌کند. اگر قبل از خرید پول به‌حساب خود واریز کنید، CEX هزینه کمتری را از شما کسر می‌کند. شما می‌توانید هزینه‌ها را با استفاده انتقالات بانکی و دلار آمریکا (USD)، پوند انگلیس (GBP) و یورو (EUR) به‌صورت رایگان پرداخت کنید. هزینه‌های CEX به این بستگی دارند که آیا شما یک سازنده هستید یا یک دریافت‌کننده. سازنده شخصی فردی است که مایل به فروش یا خرید بیت کوین به قیمتی است که قبل از آن در بورس پیشنهاد نشده است. دریافت‌کننده کسی است که می‌خواهد بیت کوین را باقیمتی که از قبل ارائه می‌شود بخرد یا بفروشد. دریافت‌کننده بلافاصله سفارش خود را برای خرید بیت کوین دریافت می‌کند. یک سازنده باید منتظر بماند تا یک خریدار قیمت آن‌ها را بپذیرد.

کارگزار سازندگان و دریافت‌کنندگان را با هم جمع می‌کنند. CEX هزینه 0.25٪ را برای دریافت‌کنندگان، محسوب می‌کند. این مبنای خرید کمتر از 5 BTC است (ارزش آن حدود 48000 دلار است) در صورتی که این هزینه برای سازندگان کمتر است (0.16) CEX یک بستر امن می‌باشد، اما رابط کاربری آن برای مبتدیان کمی پیچیده است.  ارزان‌ترین و سریع‌ترین راه برای خرید بیت کوین هنوز هم کوین بیس می‌باشد. بیایید نگاهی به Coinmama بیندازیم و ببینیم آیا علاوه بر کوین بیس راه بهتری برای خرید بیت کوین وجود دارد؟

 Coinmama

Coinmama؛ یک کارگزاری است که در اسرائیل مستقر است. این سرویس در بیش از 180 کشور در سراسر جهان ارائه می‌شود. Coinmama خدمات بسیار مشابه کوین بیس را ارائه می‌دهد، اما بهترین سایت برای خرید بیت کوین چیست؟ شما نمی‌توانید وجهی را در Coinmama واریز کنید، بنابراین باید با کارت اعتباری یا پرداخت Western Union هزینه‌ها را پرداخت کنید. شما فقط می‌توانید بیت کوین را با Coinmama خریداری نمایید. اگر می‌خواهید بعداً آن را بفروشید، باید از صرافی دیگری استفاده کنید. Coinmama دارای ویژگی‌های بسیار محدودی است.
سایت برای خرید بیت کوین


اما هزینه‌های آن چگونه است؟

 Coinmama برای هر خرید بیت کوین 5.9٪ هزینه در پی دارد. همچنین 5٪ هزینه دیگر نیز برای خریدها با استفاده از کارت اعتباری، اضافه می‌کند. می‌توانید انتظار داشته باشید که در کل نزدیک به 11٪ کارمزد باید پرداخت کنید. Coinmama یکی از صرافی‌های گران‌قیمت است، اما مزایای خوبی نیز ارائه می‌دهد. Coinmama رابط کاربری آسان دارد و سریع است. برای خرید بیت کوین نیازی به ثبت‌نام یک کارت عضویت ندارید و جزئیات کارت در سایت اصلی ذخیره نمی‌شود. این باعث می‌شود Coinmama به یکی از امن‌ترین و ناشناس‌ترین مکان‌ها برای خرید بیت کوین تبدیل شود.
 

ارزان‌ترین صرافی بیت کوین کدام است؟

از میان سه کارگزاری که ما در مورد آن‌ها صحبت کردیم، کوین بیس سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه برای خرید بیت کوین است. CEX گزینه‌های تجاری بهتر و Coinmama نیز موارد بیشتری را برای حفظ حریم خصوصی ارائه می‌دهند. با این حال، کوین بیس هنوز هم کمترین هزینه‌های موجود در بازار را برای خرید مستقیم با کارت‌های اعتباری ارائه می‌دهد.

ما احتمال می‌دهیم که چه سؤالی ذهن شما را درگیر کرده است. شما احتمالاً فکر می‌کنید چرا باید مبلغی را به صرافی‌ها پرداخت کنم؟ بسیاری از کاربران این‌گونه فکر می‌کنند که اصلاً چه نیازی است که مبلغی را به صرافی‌ها پرداخت کنیم؟بیت کوین یک ارز همتا به همتا است؛ بنابراین باید بتوانید آن را از طریق صرافی همتا به همتا خریدوفروش کنید.
 

توجه: منظور از همتا به همتا از فردی به فرد دیگر است.

بیت کوین کاملاً همتا به همتا است، زیرا کاربران می‌توانند بیت کوین‌های دیگری را بدون استفاده از بانک برای هم بفرستند. یک بانک به‌عنوان شخص ثالث یا واسطه است. شما برای تجارت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیازی به اشخاص ثالث ندارید. بااین‌حال، هنگام خرید بیت کوین در صرافی مانند کوین به یس از شخص ثالث استفاده می‌کنید؛ اما برخی از طرفداران رمزنگاری اصلاً نمی‌خواهند از شخص ثالث استفاده کنند.
 

آیا صرافی‌های همتا به همتا ارزان‌ترین روش برای خرید بیت کوین‌اند؟

خرید بیت کوین به‌صورت همتا به همتا یکی از محبوب‌ترین معاملات LocalBitcoin است. LocalBitcoins در فنلاند مستقر است و به کاربرانش اجازه می‌دهد بیت کوین‌ها را به‌طور مستقیم با یکدیگر تجارت کنند. این بدان معناست که می‌توانید از LocalBitcoins برای خرید بیت کوین از افراد منطقه محلی خود استفاده کنید!

LocalBitcoin شامل معامله‌گرانی است که مایل به فروش بیت کوین در بیش از 15،000 شهر در 248 کشور مختلف هستند. معامله گران در LocalBitcoin برای تبلیغ بیت کوین خود مبلغی را پرداخت می‌کنند. خریداران نیازی به هزینه ندارند. روش‌های مختلف پرداختی در LocalBitcoin وجود دارد. شما می‌توانید هزینه معامله گران را با پی پال، سپرده‌های بانکی، نقل و انتقالات بانکی، کارت‌های اعتباری و حتی به‌صورت نقدی پرداخت کنید. LocalBitcoin یکی از معدود صرافی‌هایی است که کاربران خود را ترغیب می‌کند تا به‌صورت حضوری یکدیگر را برای خریدوفروش بیت کوین ملاقات کنند. این امر باعث می‌شود که این صرافی برای کاربرانی که می‌خواهند بخشی از جامعه رمزنگاری باشند، یک بستر عالی باشد. برای تأمین امنیت بیشتر نیز LocalBitcoins از ویژگی رتبه‌بندی کاربر برخوردار است. همچنین خدمات خوبی برای پشتیبانی مشتری ارائه می‌دهد. نکته مهم دیگر این است که هنگام خرید بیت کوین همتا به همتا، مراقب باشید. قبل از خرید تا آنجا که می‌توانید در مورد فروشنده تحقیق کنید. اگر به‌صورت حضوری با یک فروشنده آشنا شدید، همیشه این کار را در یک مکان عمومی انجام دهید و یک دوست نیز به همراه خود ببرید.

خرید بیت کوین همتا به همتا
آیا LocalBitcoin ارزان‌ترین راه برای خرید بیت کوین است؟

لوکال بیت کوین از این نظر که هیچ هزینه‌ای ندارد و لازم نیست هنگام خرید بیت کوین اطلاعات شخصی خود را در اختیار قرار دهید، بسیار مناسب است. کاربران می‌توانند ناشناس بمانند و با افراد عضو انجمن ارز دیجیتال دیدار کنند. بااین‌حال، فروشندگان مبلغ بیشتری از برخی صرافی‌ها را برای خرید بیت کوین دریافت می‌کنند. این بدان معنی است که LocalBitcoin همیشه ارزان‌ترین راه برای خرید بیت کوین نیست. سایر صرافی‌های همتا به همتا برای خرید بیت کوین شامل Wall of Coins، Paxful و BitQuick است. این صرافی‌ها تمایل دارند که هزینه‌های بالاتری نسبت به LocalBitcoins داشته باشند و خدمات کمتری را ارائه دهند. به‌عنوان‌مثال، Wall of Coins فقط در 12 کشور موجود است.
 

خرید بیت کوین با استفاده از دستگاه خودپرداز

دستگاه خودپرداز بیت کوین یک دستگاه پول نقد است که می‌توانید بیت کوین را با استفاده از آن خریداری کنید. سایت CoinATMRadar مکان دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین را در بیش از 60 کشور مختلف ذکر کرده است. دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین می‌توانند کاملاً ناشناس باشند. آن‌ها همچنین راهی مطمئن‌تر برای خرید بیت کوین نسبت به همتایان خود هستند. بااین‌حال، دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین می‌توانند هزینه‌های بسیار بیشتری نسبت به سایر روش‌های خرید بیت کوین داشته باشند.

 

بیایید از یک مثال برای درک بیشتر این تفاوت استفاده کنیم؛ ماریو در سن دیگو، کالیفرنیا زندگی می‌کند و می‌خواهد 1 BTC بخرد. ماریو از کوین بیس استفاده می‌کند و باکارت اعتباری هزینه را پرداخت می‌کند. کوین بیس، 1 BTC را با 9،633 دلار آمریکا ارائه می‌دهد. پس از اضافه شدن هزینه 3.99٪ مبلغ، ماریو در حدود 10018 دلار پرداخت می‌کند. برادر ماریو، واریو، نیز در سن دیگو زندگی می‌کند و می‌خواهد 1 BTC بخرد. او در بلوار ال کاجون به دستگاه خودپرداز بیت کوین دسترسی پیدا می‌کند. هزینه دستگاه خودپرداز واریو برای خرید یک بیت کوین 10،420.36 دلار است؛ یعنی 400 دلار آمریکا بیش از مبلغی است که ماریو پرداخت می‌کند. خرید بیت کوین با استفاده از دستگاه‌های خودپرداز سریع، ناشناس و بی‌خطر است؛ اما این ارزان‌ترین راه برای خرید بیت کوین نیست. به یاد داشته باشید هنگام خرید بیت کوین برای ذخیره آن به‌جایی نیاز دارید. قبل استفاده از هرکدام از روش‌هایی که مطرح کردیم به یک کیف پول بیت کوین نیاز خواهید داشت.
 

نحوه خرید بیت کوین بدون پرداخت هزینه

به یاد دارید که به شما گفتیم که کوین بیس هزینه‌ای برای سپرده‌ها در نظر نمی‌گیرد؟ خوب، کوین بیس یک شرکت خواهر دارد به نام GDAX. هنگام ثبت‌نام در یک حساب کوین بیس، به GDAX نیز دسترسی پیدا خواهید کرد. GDAX هزینه‌ای باری سازنده‌ها اعمال نمی‌کند.

این بدان معنی است که می‌توانید بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای بیت کوین را خریداری کنید. برای انجام این کار، شما نیاز به انتقال وجوه از کوین بیس به GDAX (به‌صورت رایگان) دارید. سپس باید سفارش خریدی را ارائه دهید که در حال حاضر در صرافی موجود نیست و این سفارش سازنده است. ممکن است مدتی طول بکشد تا سفارش شما پذیرفته شود. وقتی سفارش پذیرفته شد، بیت کوین را که سفارش داده‌اید دریافت خواهید کرد، بدون هیچ هزینه‌ای. این ارزان‌ترین راه برای خرید بیت کوین بدون پرداخت هزینه است.
ذخیره بیت کوین

ذخیره بیت کوین

کیف پول‌های بیت کوین جایی است که شما تمام کدهای موردنیاز برای دسترسی به بیت کوین خود را نگه می‌دارید. یک کیف پول می‌تواند نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، آنلاین یا آفلاین باشد. حتی می‌تواند یک‌ تکه کاغذ باشد. شما می‌توانید برای درک بیشتر کیف پول‌های ارز دیجیتال راهنمای سام اکسچنجر را در این مورد بخوانید. توصیه می‌شود برای ذخیره بیت کوین خود از بیش از یک نوع کیف پول استفاده کنید. ایمن نگه‌داشتن کیف پولتان بسیار مهم است.
 

نتیجه‌گیری خرید بیت کوین

اگر این عبارت را در اینترنت جستجو کنید، «ارزان‌ترین سایت برای خرید بیت کوین»، هزاران نتیجه می‌گیرید. بیشتر سایت‌هایی که ادعا می‌کنند کمترین هزینه بیت کوین را دارند دروغ می‌گویند. حقیقت این است که خرید بیت کوین بسیار گران است. بنابراین، در مورد ارزان‌ترین روش خرید بیت کوین خیلی هم نگران نباشید. در عوض سعی نمایید بهترین صرافی را برای خرید بیت کوین پیدا کنید. اولین نکته‌ای که به هنگام انتخاب صرافی برای خرید بیت کوین باید به یاد داشته باشید، ایمنی و رابط کاربر ساده آن است.